اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کریستال خارجی روی برد برد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کریستال خارجی روی برد برد

سلام
    میشه به AVR روی برد بورد کریستال خارجی نصب کرد یا مشکلی به وجود میاد؟ منظورم نصب کریستال در برد نیست چون نمیشه ، منظورم میکرو در برد بورد و کریستال رو با سیم به میکرو وصل کنم

AVR ام ATMEGA32A-PU هست ، واقعا آشغاله ، فرکانس داخلیش تا 1 مگ درست کار میکنه ، بذاری 2 مگ یا 8 مگ همه چی اسلوموشن میشه ، گفتم کریستال خارجی 8 مگ بذارم شاید دست بشه
    *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

پاسخ : کریستال خارجی روی برد برد

آره میشه وصل کرد - اولین باره میشنوم at32 با کلاک داخلی تو 4 یا 8 مگ اشتباه کارمیکنه
    فیوزبیت ها رو درست تنظیم میکنی؟

دیدگاه

سلام/اره,قطعا امکان بستن کریستال روی بردبرد به atmega32هستش فقط باید فیوز بیت های مربوط به فرکانس رو تنظیم کنی که بایدبرای فرکانس خارجی بالای هشت مگا هرتز فیوز بیت های CKSEL3تا CKSEL 0رو مساوی یک قرار بدی,اما درسته فرکانس داخلی خود میکرو خیلی دقیقا نیست ولی خوب کار میکنه تا هشت مگ هم مشکلی نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MeysaM M32
        سلام/اره,قطعا امکان بستن کریستال روی بردبرد به atmega32هستش فقط باید فیوز بیت های مربوط به فرکانس رو تنظیم کنی که بایدبرای فرکانس خارجی بالای هشت مگا هرتز فیوز بیت های CKSEL3تا CKSEL 0رو مساوی یک قرار بدی,اما درسته فرکانس داخلی خود میکرو خیلی دقیقا نیست ولی خوب کار میکنه تا هشت مگ هم مشکلی نداره
        ضمن تشکر
        این تنظیمات فیوزبیت هست و من از کریستال داخلی میکرو استفاده می کنم و هنوز سراغ کریستال خارجی نرفتم

http://cdn.persiangig.com/preview/wjBs8iNSHW/11.png

نمی دونم چظوریه روی 1 مگ خوبه ولی از 1 مگ بیشتر مثلا 500 میلی ثانیه تاخیر 4-5 ثانیه طول میکشه!!!
        *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 0121takpa
          ضمن تشکر
          این تنظیمات فیوزبیت هست و من از کریستال داخلی میکرو استفاده می کنم و هنوز سراغ کریستال خارجی نرفتم

http://cdn.persiangig.com/preview/wjBs8iNSHW/11.png

نمی دونم چظوریه روی 1 مگ خوبه ولی از 1 مگ بیشتر مثلا 500 میلی ثانیه تاخیر 4-5 ثانیه طول میکشه!!!
          سلام
          مشکل از فیوز بیت های شما هست!!
          قیوز بیت شما رو یک مگا داخلی هست و فقط روی 1 مگ درست کار میکنه.
          اگه میخوای با 8 مگ داخلی کار کنی فیوز بیت هارو به صورت زیر تغیر بده و روی Program Fuse کلیک کن:
          معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

اره این تنظیماتی که گذاشتی برای یک مگ داخلی هستش,برای این که فرکانس 8Mhzداخلی بشه باید CKSEL2مساوی یک باشه وCKSEL3,CKSEL1,CKSEL0مساوی صفر باشن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 0121takpa
              سلام
              میشه به AVR روی برد بورد کریستال خارجی نصب کرد یا مشکلی به وجود میاد؟ منظورم نصب کریستال در برد نیست چون نمیشه ، منظورم میکرو در برد بورد و کریستال رو با سیم به میکرو وصل کنم
              دوستان عزیز پاسخ سوالتون رو دادن و یه نکته:
              چرا گفتین نمیشه کریستال رو مستقیم توی خود بردبرد به میکرو وصل کرد؟
              من زمانی که از بردبرد استفاده میکنم همیشه مستقیم وصل میکنم(تابحال یه میکرو هم با اسیلاتور داخلی راه ننداختم ، به دلیل دقت پایینش و قابل اطمینان نبودنش تمایلی بهش نداشتم)
              در مورد استفاده از کریستال زیاد سخت نگیرین فقط کافیه فاصله کریستال تا میکرو تا حد امکان کم باشه و خازن فراموش نشه و تغذیه هم صاف و حسابی رگوله شده باشه
              در این صورت دستگاتون به این راحتیا نویز نمیگیره و یا اگر نویز به مدار نفوذ کرد خطا بسیار پایین خواهد بود.
              اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
              شهيد دکتر مصطفي چمران
              اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
              ; C is not for children

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X