اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوستان یه همچین مداری امکان داره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوستان یه همچین مداری امکان داره؟

http://uupload.ir/files/hyn0_dd.png
    میشه همچسن مداری پیاده کرد؟
    یعنی یه پالس با زمان Rise و Fall کم در حد 10نانو تولید کرد و بعد دادش به مدارات واسط انالوگ تا آفزایش ولتاژ بده (البته خب افزایش زمان خواهیم داشت) و خودشو برسونه به پالسی با ولتاژ 15 ولت و RIse time و Fall time که مقادیر نهاییشون بین 100 تا 200 نانو ثانیه باشه؟

پاسخ : دوستان یه همچین مداری امکان داره؟

بعله که میشه،چرا نشه؟!!!
    فقط fpga ولتاژش 3.3 هستش.....که اللبته اینجا مهم نیست...
    دنبال پ امپ با slew rate بالا بگرد،تعداد طبقات رو هم تا حد امکان کم کن،(مثلا یک طبقه طراحی کن)...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin5659
      بعله که میشه،چرا نشه؟!!!
      فقط fpga ولتاژش 3.3 هستش.....که اللبته اینجا مهم نیست...
      دنبال پ امپ با slew rate بالا بگرد،تعداد طبقات رو هم تا حد امکان کم کن،(مثلا یک طبقه طراحی کن)...
      دوست گلم ممنون.من فرکانسم نگفته بودم از 10 کیلو تا 200 کیلو هرتز امکان داره؟
      اما مسئله اینه که من اصلا با FPGA کار نکردم و طی مراحل کارم باهاش آشنا شدم البته مطالعات در موردش انجلم دادم اما وقت ندارم و زبان برنامه نویسیشم واسه کسی که نمیدونه سخت.میشه مثلا برنامه هاشو تو نت یا جایی پیدا کرد؟یرد آماده داره؟ البته خب من چون محاسبات خاص ریاضی و عددی یا پردازش تصویر و کارای با پردازش بالا ندارم باید چه برد یا ایسی انتخاب کنم؟البته خوب قاعدتا ساختن بدش هم سخت خواهد بود.
      شما چی پیشنهاد میدین و ممنون میشم اگه کمکم کنین چون واقعا گیر کردم

دیدگاه

خب اگر زمانت کمه و هم هیچی بلد نیستی ،میتونی بدی بیرون واست انجام بدن،چون الان مثلا من برنامرو واست بنویسم و تو بلد نباشی واسه خودت customize کنی یا روی برد پیاده کنی به چه دردی میخوره؟؟؟
        سایتای خوبی هم هست اگر بگردی
        fpga.ir
        karacenter و .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin5659
          خب اگر زمانت کمه و هم هیچی بلد نیستی ،میتونی بدی بیرون واست انجام بدن،چون الان مثلا من برنامرو واست بنویسم و تو بلد نباشی واسه خودت customize کنی یا روی برد پیاده کنی به چه دردی میخوره؟؟؟
          سایتای خوبی هم هست اگر بگردی
          fpga.ir
          karacenter و .....
          دوست گلم برد ساده واماده بیرون میفروشن؟خامش رو بدون برنامه؟چهبرد یا ایسی میتونه کار منو راه بندازه؟
          یک پالس و نهایتا یک pll و مقایسه کننده وکارای ساده جزئی ازش میخوام.شما اطلاعاتی در این باره دارین؟
          میتونم از این تاپیک استفاده کنم و بسازم ؟به درد من میخوره؟
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=117715.0

دیدگاه

اون تاپیک فک نکنم به دردت بخوره.چون اولا بنده خدا امکاناتی رو که خودش میخواد رو روی برد گذاشته و اینکه شما واسه اینکه خرجت بیاد پایین برد Cpld لازم داری.
            که البته به نظرم بیرون هم بفروشن برد cpld رو. خیلی هم باشه 150 تومنه.
            که روش یک اسیلاتور داره،یک cpld و یکم سون سگمنت و led و ...
            و تمام I/O ها رو داده بیرون .بعد شما میتونی پروگرام کنی برنامتو و اون پالسی که میخای بسازی و بعد روی یک مدار آنالوگ دیگه که خودت مثلا روی برد سوراخی بستی تقویتش کنی و ....
            یا اینکه میتونی برد دوم تاپیک مورد نظر رو بزنی که واسه بعدا اگر Fpga رو ادامه دادی به کارت بیاد.ولی خب قاعدتا قسمت آنالوگش با خودته
            یا که میتونی خودت از اول یک برد بزنی که هم برد دیجیتالت(cpld) روش باشه و هم قسمت آنالوگت .... :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin5659
              اون تاپیک فک نکنم به دردت بخوره.چون اولا بنده خدا امکاناتی رو که خودش میخواد رو روی برد گذاشته و اینکه شما واسه اینکه خرجت بیاد پایین برد Cpld لازم داری.
              که البته به نظرم بیرون هم بفروشن برد cpld رو. خیلی هم باشه 150 تومنه.
              که روش یک اسیلاتور داره،یک cpld و یکم سون سگمنت و led و ...
              و تمام I/O ها رو داده بیرون .بعد شما میتونی پروگرام کنی برنامتو و اون پالسی که میخای بسازی و بعد روی یک مدار آنالوگ دیگه که خودت مثلا روی برد سوراخی بستی تقویتش کنی و ....
              یا اینکه میتونی برد دوم تاپیک مورد نظر رو بزنی که واسه بعدا اگر Fpga رو ادامه دادی به کارت بیاد.ولی خب قاعدتا قسمت آنالوگش با خودته
              یا که میتونی خودت از اول یک برد بزنی که هم برد دیجیتالت(cpld) روش باشه و هم قسمت آنالوگت .... :agree:
              ممنون داداش شرمنده ولی میترسم سرم کلا بزارن میشه مثلا بهم یه مدل بگی؟مثلا برد cold با چه مشخصاتی؟مدل بردو میگم

دیدگاه

والا من بردامو خودم میزنم ،تا حالا نخریدم از جایی که بهت بگم خوبن یا نه....
                اینو باس از کسایی که تجربشو دارن بپرسی

دیدگاه

با سلام
                  دوست عزیز cpld های 5 ولتی وجود دارن. ولی باید بگردین. برای بخش دومش هم نیازی به مدار آنالوگ سریع و گرونقیمت نیست.

حتما حتما توجه کنین که risetime پالس خروجی بستگی بسیار زیادی به ظرفیت خازنی طبقه ی بعدی و قابلیت جریاندهی خروجی شما داره.
                  بخاطر همین بهتره برای جبران این اثر، خروجی cpld یا fpga رو به یه ماسفت درایور بدین تا از بابت جریان دهی لحظه ای، نگرانی نداشته باشین. مثلا از tc4420 استفاده کنین. در اینصورت ولتاژ 3.3 هم قابل استفاده هست. طبق دیتا شیتش، زمان صعود و نزول خروجی میتونه 25 نانو ثانیه باشه و ولتاژ ورودی از 2.4 به بالا قابل پذیرشه.
                  کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin5659
                    والا من بردامو خودم میزنم ،تا حالا نخریدم از جایی که بهت بگم خوبن یا نه....
                    اینو باس از کسایی که تجربشو دارن بپرسی
                    دوست عزیز ممنون از لطفتون و توضیحاتتون.
                    میشه بگین cpld های 5 ولتی حدودا چه قیمت هستند ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pulsetronic
                      مثلا XC9572 از زایلینکس
                      یا EPM7128 از الترا
                      این ها تو بازار ایران موجود هست
                      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

[quote author=pulsetronic link=topic=118211.msg777090#msg777090 date=1455946912]
                        [quote]
                        مدلهای مختلف دارن. یه سری به سایت جوان و پایا بزنین. اسم محصولات زایلینکس با xc95 شروع میشه. مثل مدلی که جناب نجفی معرفی کردن.
                        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X