اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه کیلو وات یک المنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه کیلو وات یک المنت

سلام دوستان میخوام محاسبه کنم یک المنت چند کیلو وات هست لطفا راهنماییم کنید

پاسخ : محاسبه کیلو وات یک المنت

نوشته اصلی توسط حمیدرضا تهران
    سلام
    توان از حاصل ضرب ولتاژ در جریان به دست می آید.
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

اول باید توان مصرفی المنت رو بدست بیارید که راه های مختلفی داره -- جریان ضربدر ولتاژ -- ولتاژ به توان دو تقسیم بر مقاومت المنت -- جریان به توان دو ضربدر مقلومت
      کیلو وات یا همان کیلو وات ساعت واحد انرژیه مثلا یک المنت که توانش 2000 واته در مدت یک ساعت 2 کیلو وات انرژی مصرف میکنه یا المنتی که توانش 400 واته در یک ساعت 0.4 کیلو وات انرژی مصرف میکنه یا بعبارتی یک کیلو وت رو در 2.5 ساعت مصرف میکنه
      که با توجه به قیمت هر کیلو وات میشه هزینه برق مصرفی توسط المنت رو بدست آورد

زندگی پر ز وجود است ولی ..
      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا تهران
        با سلام :
        برای تعین توان یا وات یک المنت حداقل، دانستن 3 پارامتر دیگر یعنی ولتاژ، شدت جریان و مقاومت الزامی می باشد. بنظر شما بدون ذکر حداقل 2 مورد دیگر کاری غیر ممکن است.
        اما شما اگر مطمئن باشید ولتاژ این المنت 220 ولت است، شما با سری کرن یک آمپر متر A.C بصورت سری در مدار جریان آن را اندازه گیری می کنید و از فرمول P=E X I توان بدست می آید. P = پاور یا توان، E ولتاژ 220 ولت و I = شدت جریان.
        مثال : یک المنت 220 ولت که جریان عبوری آن 10 آمپر می باشد توان آن چقدر می باشد. 2200 = 10 ×220 توان مساوی 2200 وات
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

با اهم متر مقاومت المنت اندازه بگیر ..
          خب اگه ولتاژش 220 باشه .. میتونی جریانشو بدست بیاری
          و وقتی جریان بدست اوردی ضبدر ولتاژش کن .. توان بدست میاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X