اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار کنترل کننده برای فن سی پی یو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار کنترل کننده برای فن سی پی یو

با سلام دوستان گرامی بنده میخوام یه منبع تغذیه درس کنم واسع فن سی پی یو چون سه تا سیم ورودی دارع گیج شدم و میخوام پی وی ام کار کنه اگه مدار ساده باشع که بتونه با تغییر دما سرعتش زیاد و کم شع بزارین ممنون میشم.
    Just God

پاسخ : ساخت مدار کنترل کننده برای فن سی پی یو

این مدل فنهای سه سیم دوسیم برای ولتاژ میباشد که با کم و زیاد شدن ولتاژ درو آن کم و زیاد میشود و سیم سیم پالسی را برای مادربرد ارسال میکند که تعداد دور را مشخص میکند !!!!!

دیدگاه

حالا مداری سراغ ندارین.درضمن من اکثر تو فن س پی یو های جدید دیدم همشون چهارسیم هستن اوناچطوری هستن سیم چهام چیکار میکنه
      Just God

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghaderi007
        حالا مداری سراغ ندارین.درضمن من اکثر تو فن س پی یو های جدید دیدم همشون چهارسیم هستن اوناچطوری هستن سیم چهام چیکار میکنه
        اگه با میکروکنترلر ها آشنایی دارید کار زیاد سختی نیس. یه سنسور دما مث Lm35 لازم دارین و چند خط برنامه نویسی . فن رو هم میشه با موج pwm میکرو راه اندازی کنین که سرعتش به راحتی تغییر کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majest
          اگه با میکروکنترلر ها آشنایی دارید کار زیاد سختی نیس. یه سنسور دما مث Lm35 لازم دارین و چند خط برنامه نویسی . فن رو هم میشه با موج pwm میکرو راه اندازی کنین که سرعتش به راحتی تغییر کنه
          باسلام دوست گرامی اصلا اشنایی ندارم.درضمن همین سنسور میشه خروجیشو به ای سی 555 بدیم با افزایش دما سرعت فن هم بالا بره رنج دما هم از 25تا80درجه هس
          Just God

دیدگاه

درود بر شما،

یک مدار ساده برای کنترل دما را در اینجا می بینید:

http://etesalkootah.blog.ir/1394/06/01/Adjustable_Thermostat_with_Hystersis

رله ی مدار می تواند یک هواکش را به کار بیاندازد.

پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مته به خشخاش
              درود بر شما،

یک مدار ساده برای کنترل دما را در اینجا می بینید:

http://etesalkootah.blog.ir/1394/06/01/Adjustable_Thermostat_with_Hystersis

رله ی مدار می تواند یک هواکش را به کار بیاندازد.

پیروز باشید
              باتشکر از رانمایی شما.ببخشید این نمیتونه سرعت فن رو نسبت به دما کنترل کنه فقط میتونه در دمای مشخصی فن روشن یا خاموش شع.
              Just God

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X