اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش ولتاژ پالس مربعی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش ولتاژ پالس مربعی

سلام بر اساتید
    دوستان من یه پالس مربعی 3.3 ولت دارم میخوام برسونمش به 15ولت.چجوری میشه همچین کاری کرد؟

پاسخ : افزایش ولتاژ پالس مربعی

با سلام
    خوب پالس را با یک مقاومت 1.2 کیلو به بیس یک ترانزیستور (مثلا BC107 ) اعمال کنید در حالیکه امیتر آن زمین شده باشد و یک منبع 15+ ولت با یک مقاومت 2.2 کیلو اهم به کلکتور تراتزیستور وصل کنید و بعد از مقاومت پالس را با دامنه 15 ولت خروجی بگیرید . البته مشخص نکردید که فرکانس پالس چقدر است ؟ نکته مهم آنستکه ترانزیستور باید بتواند در آن فرکانس کار کند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
      با سلام
      خوب پالس را با یک مقاومت 1.2 کیلو به بیس یک ترانزیستور (مثلا BC107 ) اعمال کنید در حالیکه امیتر آن زمین شده باشد و یک منبع 15+ ولت با یک مقاومت 2.2 کیلو اهم به کلکتور تراتزیستور وصل کنید و بعد از مقاومت پالس را با دامنه 15 ولت خروجی بگیرید . البته مشخص نکردید که فرکانس پالس چقدر است ؟ نکته مهم آنستکه ترانزیستور باید بتواند در آن فرکانس کار کند.
      دوست گلم ممنون.آیا با op-amp نمیشه؟ فرکانس 10کیلو تا500 کیلو

دیدگاه

با سلام
        چرا با پ امپ هم میشه ازآنجایی که سقف ولتاژ تغذیه اکثر پ آمپ ها همان 15 ولت است ( و معمولا از 12+ ولت برای تغذیه استفاده میشود و در بعضی از موارد نیاز به 12- هم دارید) مدار آن کمی گرانتر از ترانزیستور تمام میشود بهتر است از ترانزیستور استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
          با سلام
          چرا با پ امپ هم میشه ازآنجایی که سقف ولتاژ تغذیه اکثر پ آمپ ها همان 15 ولت است ( و معمولا از 12+ ولت برای تغذیه استفاده میشود و در بعضی از موارد نیاز به 12- هم دارید) مدار آن کمی گرانتر از ترانزیستور تمام میشود بهتر است از ترانزیستور استفاده کنید
          دوست گلم علت اصرار از پ آمپ اینه که پالس اولیه من از نوع fast هستش در حد 10نانو ثانیه و نمیخوام مولفه های زمانی پالسم خیلی زیاد بشه به خاطر همین به فکر po-amp هایی با slew rate خوب میگردم و یچیزایی پیدا کردم اما اینکه چجوری باید مدارشو پیاده سازی کنم .شما شماتیکی دارین که من ببینم؟

دیدگاه

جناب درست می فرمایند
            شما می توانید به جای استفاده از آپ امپ های سرعت بالا از ترانزیستور های معمولی استفاده کنید که Ft آنها چندین برابر بهترین آپ امپ ها می باشد. مثلاً بهترین آپ امپ تا 210 مگاهرتز کار می کند ( بدون جبران سازی ) اما یک ترانزیستور معمولی 250 مگاهرتز به بالا هستند ( البته با درایو مناسب ) و تا 7 گیگاهرتز میتوانید راحت تهیه کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
              با سلام

ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghasemataee نمایش پست ها
                سلام بر اساتید
                دوستان من یه پالس مربعی 3.3 ولت دارم میخوام برسونمش به 15ولت.چجوری میشه همچین کاری کرد؟
                خب،بایه مدار پوش پول میتونید همچین کاری بکنید!!!!
                اتفاقا جریان دهی خوبی هم داره!!!
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

شماره ۳ به درد شما میخوره:http://lclass.ir/index.php?TheAction=unvcourse&pid=72

اینم یه لینک بسیار مفید:

http://kanooneabzar.com/rotary-encoder-output-circuit
                  موفق باشید
                  جدیدترین ویرایش توسط HS1386; ۲۱:۵۰ ۱۳۹۹/۰۸/۰۹. دلیل: خطا بودن لینک دوم
                  مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                  https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X