اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو ثابت ال ای دی سفید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تابلو ثابت ال ای دی سفید

سلام و خسته نباشید.

میخوام که واسه مغازه خودمون تابلو ال ای دی درست کنم هم یاد بگیرم هم استفاده کنم
    خوب من چی باید بخرم؟ برای یه تابلو به اون عظمت:دی!(نه کوچیکه ولی همین کافیه آیا؟) همین یه آداپتور 12 دو آمپر کافیه؟
    LED چی بخرم؟
    LED اوال سفید مارک iLED بسته 1000 تایی
    LED کلاهی سفید درجه یک مارک HG بسته 1000 تایی
    کودومشون؟ کاربرد هر کودوم چیه؟ من میخوام بدم نوشتمو با لیزر ببرن و سوراخ سوراخش کنن من اینارو جا بزنم داخلش... کودوم برام بهتره و چرا؟
    مقاومت برای روش اول... اول سری بعد موازی باید چی بگیرم؟ توانش چقدر باشه؟ اون که نوشته 1/4 وات یعنی 0.25 دیگه؟
    راستی یه سوال دیگه که ربطی به اینجا نداره: مقاومت SMD برای مدارات چاپی هست؟ یعنی فقط ظاهرش فرق داره؟
    میخوام همه ی خریدامو یه بارکی از اینجا بکنم چیزی جا نمونه...

ببخشید زیاد کارو بلد نیستم. یعنی اصلا آشنایی با روند کار به صورت عملی ندارم... خیلی ممنون

پاسخ : تابلو ثابت ال ای دی سفید

نوشته اصلی توسط Shahrivar1992
    سلام و خسته نباشید.

میخوام که واسه مغازه خودمون تابلو ال ای دی درست کنم هم یاد بگیرم هم استفاده کنم
    خوب من چی باید بخرم؟ برای یه تابلو به اون عظمت:دی!(نه کوچیکه ولی همین کافیه آیا؟) همین یه آداپتور 12 دو آمپر کافیه؟
    LED چی بخرم؟
    LED اوال سفید مارک iLED بسته 1000 تایی
    LED کلاهی سفید درجه یک مارک HG بسته 1000 تایی
    کودومشون؟ کاربرد هر کودوم چیه؟ من میخوام بدم نوشتمو با لیزر ببرن و سوراخ سوراخش کنن من اینارو جا بزنم داخلش... کودوم برام بهتره و چرا؟
    مقاومت برای روش اول... اول سری بعد موازی باید چی بگیرم؟ توانش چقدر باشه؟ اون که نوشته 1/4 وات یعنی 0.25 دیگه؟
    راستی یه سوال دیگه که ربطی به اینجا نداره: مقاومت SMD برای مدارات چاپی هست؟ یعنی فقط ظاهرش فرق داره؟
    میخوام همه ی خریدامو یه بارکی از اینجا بکنم چیزی جا نمونه...

ببخشید زیاد کارو بلد نیستم. یعنی اصلا آشنایی با روند کار به صورت عملی ندارم... خیلی ممنون
    معلومه اصلا تو سایت جستجو نکردی ، کمی در مورد این موضوع داخل سایت جستجو کنی جواب بیشتر سوالاتت رو می گیری ، بعد اگر مشکلی داشتی تاپیک بزن
    فقط یه راهنمایی اصلا از رنگ سفید استفاده نکن
    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

دیدگاه

سلام بله منم مخالف رنگ سفیدم چون تو روز اصلا دیده نمیشه.نه کافی نیست.مثلا شما ال ای دی رنگ قرمز میزنی هر کدوم 2 ولت 100 میلی آمپر.حالا 1000 تا ال ای دی داری دیگه؟6 تا 6 تا باهم سری میکنی میشه دسته های 12 ولتی 100 میلی آمپری.حالا این دسته هارو باهم موازی میکنی.میشه یه چیزی حدود 165 دسته 6 تایی.که 12 ولت و جریان 16.5 آمپر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmohamadd
        سلام بله منم مخالف رنگ سفیدم چون تو روز اصلا دیده نمیشه.نه کافی نیست.مثلا شما ال ای دی رنگ قرمز میزنی هر کدوم 2 ولت 100 میلی آمپر.حالا 1000 تا ال ای دی داری دیگه؟6 تا 6 تا باهم سری میکنی میشه دسته های 12 ولتی 100 میلی آمپری.حالا این دسته هارو باهم موازی میکنی.میشه یه چیزی حدود 165 دسته 6 تایی.که 12 ولت و جریان 16.5 آمپر
        نه من به این خاطر نمی گم ، led سفید بعد یه مدت نورش رو از دست میده و بعد یک سال دیگه اصلا نور نداره حتی اگر شما از بهترین جنس و اوال استفاده کنید
        خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
        [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ™AG
          نه من به این خاطر نمی گم ، led سفید بعد یه مدت نورش رو از دست میده و بعد یک سال دیگه اصلا نور نداره حتی اگر شما از بهترین جنس و اوال استفاده کنید
          ااا.چرا اینجوری میشن؟چرا رنگای دیگه اینطوری نیستن؟من آخه ظهر تو هوای آفتابی از 2.3 جا رد میشدم فک میکردم led هاش سوختن :biggrin: بعد شب که رد میشدم میدیدم سفیدن

دیدگاه

خیلی ممنون ازتون
            راستش جستجو کرده بودم یه مقداری... اینم میخواستم تو همون تاپیک ال ای دی بنویسم... پاسخ سریع زدم! نگو یه دفه خودش یه تاپیک شد:دی

چشم. آبی خوبه؟ یا زرد؟ فکر کنم زرد از همه بیشتر تو چشمه. درسته؟

سوالام که سختم نیست میشه لطفا جواب بدین دیگه... لااقل فرق ال ای دیا چین؟

دیدگاه

خیلی ممنون ازتون
              راستش جستجو کرده بودم یه مقداری... اینم میخواستم تو همون تاپیک ال ای دی بنویسم... پاسخ سریع زدم! نگو یه دفه خودش یه تاپیک شد:دی

آبی بهتره.البته سلیقه ایه.ببین این ال ای دی معمولیا مخصوصا اگه نورشون تیز باشه تابلو رو که نگاه میکنی بین ال ای دی ها فاصلس کلا زشت میشه.
              ولی این ال ای دی کلاهیا مثل این لینک http://roboeq.ir/products/detail/%D8%A7%D9%84%20%D8%A7%DB%8C%20%D8%AF%DB%8C%205%20% D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%20%D9%85%D8%AA%D8%B1%20%D8 %A2%D8%A8%DB%8C%20%D8%B4%D9%81%D8%A7%D9%81%20%DA%A 9%D9%84%D8%A7%D9%87%DB%8C/
              زاویه نورشون باز تره نمیزاره فاصله بین ال ای دی ها دیده بشه.البته نور این ال ای دی ها نسبت به اون معمولیا کمتره.
              راجع به مقاومت smd هم فقط برای مدار چاپی استفاده میشه که البته چاپ مخصوص خودشو داره و نمیشه به همین معمولیا لحیم کرد

دیدگاه

خیلی ممنون ازتون
                خواهش می کنم
                زیباترین رنگی که من دیدم طلایی هست ، که اگه با قرمز با هم دیگه کار بشه فوق العاده زیبا میشه البته طلایی یک کم گرونه ولی به زیباییش می ارزه
                از لحاظ کیفیت و میزان شدت نور ال ای دی های اوال بهتر هستن ولی بازم قیمتشون نسبت به کلاهی بالاتره
                [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmohamadd
                  سلام ولی این روش مفت گرونه :biggrin:
                  چون هم امپر زیادی میکشه هم ledها بعد یه مدت یا میسوزن یا نورشون کم میشه
                  حتما باید از مقاومت برای محدود کردن جریان استفاده بشه.
                  بعد led قرمز اگر درست استفاده بشه باید هر شاخه 15 تا 20میلی امپر جریانش بشه
                  نه 100 میلی امپر :angry:
                  من خودم 3تا 3تا میزنم
                  1000 تا ال ای دی جریانش میشه 6.666 آمپر(در حالت ماکزیمم)
                  البته در واقعیت به زور 4 آمپر مصرف داره.
                  ***آدمی زاده افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز به آن می اندیشد***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedmorady
                    سلام ولی این روش مفت گرونه :biggrin:
                    چون هم امپر زیادی میکشه هم ledها بعد یه مدت یا میسوزن یا نورشون کم میشه
                    حتما باید از مقاومت برای محدود کردن جریان استفاده بشه.
                    بعد led قرمز اگر درست استفاده بشه باید هر شاخه 15 تا 20میلی امپر جریانش بشه
                    نه 100 میلی امپر :angry:
                    من خودم 3تا 3تا میزنم
                    1000 تا ال ای دی جریانش میشه 6.666 آمپر(در حالت ماکزیمم)
                    البته در واقعیت به زور 4 آمپر مصرف داره.
                    سرتو نزن به دیوار داداش :biggrin: مثال عرض کردم :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X