اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در زمینه شناخت و تعمیر این نوع اتصال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در زمینه شناخت و تعمیر این نوع اتصال

با سلام خدمت دوستان و اساتید

یک ساعت دیجیتال رومیزی داشتم که مدتی بود اعداد روی نمایشگر آن به درستی نمایش داده نمی شد (به طور مثال در نمایش عدد 8 روی نمایشگر چند سلول آن روشن و چند سلول روشن نمیشد و عددی مثل5 نمایش میداد) که با تکان دادن ساعت یا به درستی نشان میداد یا بدتر میشد.
    بالاخره تصمیم گرفتم بازش کنم و ببینم دردش چیه :smile:

به اتصال مشکی بین صفحه نمایش و برد شک داشتم

که با تکان دادن ها فرقی نکرد و کلاً قطع شد

میخواستم بدون این نوع اتصال مشکی رنگ به چه صورتی است و چگونه کار میکند و چگونه می توان این ساعت و این اتصال را مجدداً تعمیر کرد
    دوستان بسیار ممنون میشم برای تعمیر این ساعت و اتصال آن مرا راهنمایی کنید

پاسخ : کمک در زمینه شناخت و تعمیر این نوع اتصال

باید با اتوی سر هویه ای بچسبونیش

بهش میگن اتوی ال سی دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط image369
      با سلام خدمت دوستان و اساتید

یک ساعت دیجیتال رومیزی داشتم که مدتی بود اعداد روی نمایشگر آن به درستی نمایش داده نمی شد (به طور مثال در نمایش عدد 8 روی نمایشگر چند سلول آن روشن و چند سلول روشن نمیشد و عددی مثل5 نمایش میداد) که با تکان دادن ساعت یا به درستی نشان میداد یا بدتر میشد.
      بالاخره تصمیم گرفتم بازش کنم و ببینم دردش چیه :smile:

به اتصال مشکی بین صفحه نمایش و برد شک داشتم

که با تکان دادن ها فرقی نکرد و کلاً قطع شد

میخواستم بدون این نوع اتصال مشکی رنگ به چه صورتی است و چگونه می توان این ساعت و این اتصال را مجدداً تعمیر کرد
      دوستان بسیار ممنون میشم برای تعمیر این ساعت مرا راهنمایی کنید
      با سلام :
      اتصالات سیاه رنگ در حقیقت یک نوع سیم کشی بوده که برق یا اطلاعات را از بورد به سون سگمنت های ال سی دی می دهد. چون شما با تکان دادن ساعت اعداد ظاهر می شود، احتمال اکسید شدگی یا کثیفی و لقی بین مدار چاپی تلقی یا ریبون سیرکت وجود دارد. با پنه والکل محل اتصالت را تمیز و در جای خود محکم کنید. لازم به ذکر است نام هر قطعه از سون سگمنت که اسمش روی خودش است (سگمنت یا تکه) نه سلول.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

پاسخ : کمک در زمینه شناخت و تعمیر این نوع اتص&#1575

ممنون

فقط چند تا سوال برای وصل کردن مجدد این اتصال به برد
        - کلاً تمام قسمتهای مشکلی رنگ رسانا هستند (مثل رشته سیم های مسی عمل میکنند؟)
        - در محل اتصال های قبلی روی برد و صفحه نمایش جای مشکی اتصال ها باقی مانده آیا باید آن ها را پاک کنم و مجدد توسط گرما بچسبونمش روی برد ؟
        - برای اتصال روی این صفحه نمایش ، نحوه اتصال به چه صورته ؟ چون علامت خاصی نداره ! ایا باید دقیقاً روی جاهای باقی ماننده بچسبانم یا هرجا بچسبونم مشکلی پیش نمی یاد؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک در زمینه شناخت و تعمیر این نوع اتصا

نوشته اصلی توسط image369
          ممنون

فقط چند تا سوال برای وصل کردن مجدد این اتصال به برد
          - کلاً تمام قسمتهای مشکلی رنگ رسانا هستند (مثل رشته سیم های مسی عمل میکنند؟)
          - در محل اتصال های قبلی روی برد و صفحه نمایش جای مشکی اتصال ها باقی مانده آیا باید آن ها را پاک کنم و مجدد توسط گرما بچسبونمش روی برد ؟
          - برای اتصال روی این صفحه نمایش ، نحوه اتصال به چه صورته ؟ چون علامت خاصی نداره ! ایا باید دقیقاً روی جاهای باقی ماننده بچسبانم یا هرجا بچسبونم مشکلی پیش نمی یاد؟
          بله تمام قسمت های سیاه رنگ رسانا می باشند. (بجای قلز از گرافیت استفاده شده است.)
          محل هر دو اتصالات را با پنبه الکل تمیز و خشک کنید. نیازی به گرم کردن نیست.
          نحوه اتصال درست خط ها روبروی هم دیگر قرار گیرند

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک در زمینه شناخت و تعمیر این نو&#15

نوشته اصلی توسط علی تحیری
            بله تمام قسمت های سیاه رنگ رسانا می باشند. (بجای قلز از گرافیت استفاده شده است.)
            محل هر دو اتصالات را با پنبه الکل تمیز و خشک کنید. نیازی به گرم کردن نیست.
            خود صفحه ای که خطوط مشکی رنگ روش است هیچ چسبندگی نداره (طبق گفته دوستمون فکر میکردم با گرم کردن بچسبه) برای چسباندنش و اتصال صحیح پس باید چه کار کرد؟
            با عرض معذرت منظورتون را از این جمله متوجه نشدم
            همون طور که در عکس از صفحه نمایش مشخصه یکسری خط از جای باقی مانده خطوط قبلی موجود است که با پاک کردنشون هیچ نشانه ای از محل اتصال روی نمایشگر باقی نمیمونه
            وقتی این خطوط باقی مانده را پاک کنم این خطوط مشکی صفحه اتصال را هر کجای نمایشگر بچسبانم کار میکند ؟ (کلاً تکنولوژی و نحوه صحیح اتصال این نوع نمایشگر ها چگونه است ؟)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : کمک در زمینه شناخت و تعمیر این نو

نوشته اصلی توسط image369
              خود صفحه ای که خطوط مشکی رنگ روش است هیچ چسبندگی نداره (طبق گفته دوستمون فکر میکردم با گرم کردن بچسبه) برای چسباندنش و اتصال صحیح پس باید چه کار کرد؟
              با عرض معذرت منظورتون را از این جمله متوجه نشدمهمون طور که در عکس از صفحه نمایش مشخصه یکسری خط از جای باقی مانده خطوط قبلی موجود است که با پاک کردنشون هیچ نشانه ای از محل اتصال روی نمایشگر باقی نمیمونه
              وقتی این خطوط باقی مانده را پاک کنم این خطوط مشکی صفحه اتصال را هر کجای نمایشگر بچسبانم کار میکند ؟ (کلاً تکنولوژی و نحوه صحیح اتصال این نوع نمایشگر ها چگونه است ؟)
              کاربر گرامی، فقط کثیفی روی خطوط باید تمیز شود نه خطوط پاک شود. مدار چاپی طلقی ( ریبون سیرکت) فقط در یک طرف طلق می باشد، درست شما با از سمت گرافیت به روبروی فیبر مدار چاپی بچسبانید چسباندن اینگونه مدارد انواع روش دارد، یکی با قرار گرفتن خطوط طلق با خطوط مدار چاپی توسط یک لاستیک نرم و گیره محکم در جای خود قرار می گیرد. ار نوع گرم کردن و چسباندن اطلاعی ندارم.

دیدگاه

از راهنمایی شما بسیار سپاسگزارم

هر کاری کردم نتونستم اعداد را در نمایشگر به درستی نشون بده حتی بدون اون خطوط سیاه با دست مسقیم صفحه نمایش را به برد قرار دادم باز هم اطلاعات و اعداد را درست نشون نداد :cry2:
                خود مدارش تمیزه فکر میکنم اشکال از ارتباط مدار با صفحه نمایش اطلاعاته

درمورد این صفحات نمایش ساعت های دیجیتال رو میزی ،تکنولوژیشون و نحوه دریافت اطلاعات از مدار و خواندن آن اطلاعاتی دارید؟(کلاً اسم این مدل صفحات نمایش چیه؟)

امان از دست تولیدات چین :NO:

دیدگاه

با سلام
                  منم یه ماشین حساب دارم که با این نوع اتصال وصل شده به نمایشگر

ولی فعلا نتونستم کاری کنم

ذهنم یه نوع چسب رسانا رسید که دنبالش گشتم و نتونستم یه همچین چیزی پیدا کنم !

اگر یه چسب رسانا بود بسیار راحت میشد به هر کدام از اتصالات قدری زد و گذاشت سر جاش تا محکم بشه !
                  به جهان خرم از انم که جهان خرم از اوست
                  عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

دیدگاه

ماژیک گرافیت مایع هست
                    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام
                      لون کابل ریبونی باید درست سر جای خودش قراربگیره قبل از پاک کردن آثار بجامونده مکان ریبون رو دقیقا علامت بزنین روی برد و صفحه نمایشگر رو پاک کنین و با اتوی lcd ریبون رو سر جاش بچسبونین

پانوشت :اتوی lcd همون هویه خودمونه که بجای نوک معمول یک سری به شکل T سرش وصل شده و ...
                      https://www.google.com/search?q=%D8%A7%D8%AA%D9%88%DB%8C+lcd&ie=utf-8&oe=utf-8

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X