اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل پروگرم کردن!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل پروگرم کردن!

سلام دوستان ، خسته نباشید :
    من قبلآ با پروگرمر USBASP کار کردم و چندین بار میکرو MEGA16 رو پروگرم کردم با بسکام.
    چند روز پیش ویندوز سیستمم رو عوض کردم و دوباره بسکام رو نصب کردم ، بعدش تنظیماتش رو انجام دادم و میکرو رو گذاشتم که پروگرم کنم ، وسط پروگرم کردن ERROR داده و بعدش میکرو رو دیگه نشناخت ، !!!!
    حالا چکار کنم ؟؟؟ یک میکرو MEGA32 هم دارم ، چکار کنم که این بلا سر اون هم نیاد ؟؟؟
    خنده مرا از بهر سرمستی مدان
    آنکه می خندد غمش بی انتهاست

پاسخ : مشکل پروگرم کردن!

بهتر است، تصویری از پروگرامر قرار دهید.
    آیا میکرو را بر روی زیف سوکت پروگرام کردید؟
    احتمالا فیوزبیت ها را دستکاری نکردید؟ و این اتفاق بر اثر پروگرام ساده برنامه افتاده است؟

اگر جواب شما به دو سوال فوق مثبت است. این مشکل به ساختار غلط اتصال زیف سوکت به پروگرامرهای متدوال در بازار برمیگردد. در این دسته از پروگرامرها پین های مختلفی از زیف سوکت به هم اتصال کوتاه شده اند تا بتوان میکروهای مختلف را فقط بر روی یک زیف سوکت پروگرام کرد.
    روش فوق ساده ترین و اشتباه ترین روش است و باعث ایجاد مشکلاتی در حین پروگرام میشود. بخصوص در مورد میکروهای چهل پین مثل میکروهای شما MEGA16 باعث ایجاد تداخل سیگنالی بین برنامه میکرو و پروگرامر میشود و در نتیجه میکرو درون زیف سوکت قابل تشخیص نیست.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

سلام ، ممنون از پاسختون :
      فیوز بیت ها که فقط دفعه اول لازم به تنظیم دارن ، برای همین دیگه دست بهشون نزدم
      من قبلآ به درستی پروگرم میکردم و دفعه ی اولم نبوده ، ولی نمیدونم چرا ایندفعه اینطوری شد ؟؟؟
      میترسم میکرو mega32 رو هم بزارم ، اون هم این مشکل براش پیش بیاد ؟؟؟
      چکار کنم؟
      خنده مرا از بهر سرمستی مدان
      آنکه می خندد غمش بی انتهاست

دیدگاه

لطفا دقیقا به سئوالات زیر پاسخ دهید :

1-- کدام فیوز بیت ها را تغییر دادید و بر روی چه گزینه ای ؟
        2-- بعد از تغییر فیوز بیت ها ؛ میکرو قابل شناسایی بر روی پروگرامر بود؟
        3-- آیا میکرو را درون مدار پروگرام میکنید و یا بر روی زیف سوکت؟
        4-- میکرو اکنون در مدار کار میکند ولی فقط قابل شناسایی در پروگرامر نیست؟
        5-- کدام پین های میکرو را در برنامه به عنوان خروجی استفاده شده اند؟ میتوانید سورس را قرار دهید.
        6-- تصویر پروگرامر خود و یا مدل و شرکت سازنده را قرار دهید.
        7-- تصویر پشت برد پروگرام بخصوص بخش زیف سوکت را همانند تصویر زیر قرار دهید :

8-- تصویر خطایی که در کامپیوتر مشاهده میکنید را قرار دهید.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X