اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال ساده چاپ کلمه بر روی PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال ساده چاپ کلمه بر روی PCB

سلام دوستان
    قصد دارم یک PCB با چاپ سبز و بدون چاپ راهنما برای ساخت سفارش بدم. یک سوال ساده خدمت دوستان داشتم.
    می خوام دو کلمه VCC و GND را کنار پد آنها بزارم . این کلمه ها را توی چه لایه ای بزارم ؟ توی لایه TOP Layer و یا TOP Solder Mask Layer و یا هردو و یا لایه دیگری ؟ به نظرم اگر فقط توی لایه Top Layer باشه شاید چاپ سبز باعث ناخوانا شدن آنها شود. درسته ؟
    اگر فقط Top Solder Mask باشه چطور ؟
    ممنون از دوستان

پاسخ : سوال ساده چاپ کلمه بر روی PCB

میتونین محدوده این دو کلمه رو مشخص کنین چاپ سبز نخوره
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

[quote author=pes link=topic=118306.msg771550#msg771550 date=1453657157]
      سلام دوستان
      قصد دارم یک PCB با چاپ سبز و بدون چاپ راهنما برای ساخت سفارش بدم. یک سوال ساده خدمت دوستان داشتم.
      می خوام دو کلمه VCC و GND را کنار پد آنها بزارم . این کلمه ها را توی چه لایه ای بزارم ؟ توی لایه TOP Layer و یا TOP Solder Mask Layer و یا هردو و یا لایه دیگری ؟ به نظرم اگر فقط توی لایه Top Layer باشه شاید چاپ سبز باعث ناخوانا شدن آنها شود. درسته ؟
      اگر فقط Top Solder Mask باشه چطور ؟
      ممنون از دوستان
      لایه top هم بزاری باعث ناخوانا بودن نمیشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran901
        میتونین محدوده این دو کلمه رو مشخص کنین چاپ سبز نخوره
        جای که چاپ سبز نمیخوره با لایه SOLDER MASK مشخص میشه ؟

دیدگاه

لایه های top solder و bottom solder
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

در لایه های Top & Bottom layer ، هرکدوم که مدنظرتون بود قرار بدید . بود یا نبود چاپ سبز، تاثیری در خوانایی نداره . فقط حواستون باشه سایز رو خیلی کوچیک نکنید، چون نوشته با مس متفاوت از نوشته در چپ راهنما هستش
            از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

پیشنهاد می کنم به جای کلمه VCC از نماد(+) مثبت و برای GND از نماد (-) منفی استفاده نمائید.با این کار فضای زیادی برای تایپ لازم ندارید و فواصل بین قطعات بخوبی رعایت می شوند.
              معمولا جهت مشخص شدن حروف مورد ، نظر چاپ سبز رو از روی علامت مثبت و منفی حذف می کنند.
              اما باید دقت کرد که در تولید انبوه در صورتی که حروف به پایه قطعات نزدیک باشه با قرار گرفتن در وان قلع خطر اتصالی بین نقطه [glow=red,2,300]بدون چاپ سبز [/glow]بسیار زیاده .
              برای این منظور معمولااز یک تکنیک ساده استفاده می شود.
              مثال
              فرض بگیرید کلمه + با ضخامت خط 0.4mm و با ارتفاع 2mm در BottomLayer قرار گرفته است.
              عکس پیوست زیر :

در این حالت برای جلوگیری از چاپ سبز روی این بخش (+) از لایه Bottom Solder استفاده می شود.
              بعضی از افراد با زدن یک Fill در لایه Bottom Solder استفاده می کنند اما کاربران حرفه ای از BottomLayer (+) دقیقا در محل قبلی کپی کرده و آن را به Bottom Solder تغییر می دهند اما ضخامت و ارتفاع این لایه را کمتر در نظر می گیرند.
              با این کار در وان قلع ، متن به صورت کاملا کنترل شده قلع اندود می شود.و خطر ریزش قلع به اطراف از بین می رود.
              عکس پیوست در زیر:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X