اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از حافظه BKP در stm32f103

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از حافظه BKP در stm32f103

سلام دوستان
    میخواستم ببینم چندتا متغیر float رو میشه داخل حافظه BKP در میکرو stm32f103 ذخیره کرد (به عنوان مثال مثلا میشه 80 عدد متغیر رو همزمان تو این حافظه نگه داشت تا در صورت قطعی برق از بین نرن؟)
    دوم اینکه کلا چطوری میشه این حافظه رو راه انداخت و استفاده کرد من قبلا RTC میکرو رو راه اندازی کردم و باطری هم وصل کردم ( با کتابخونه استاندارد کار میکنم)

پاسخ : استفاده از حافظه BKP در stm32f103

سلام میتونی 125000 عدد float رو در حافظه داخلی یه میکرو stm32f103ret6 ذخیره کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad poorkhalili
      سلام میتونی 125000 عدد float رو در حافظه داخلی یه میکرو stm32f103ret6 ذخیره کنی.
      سلام خیلی ممنون مهندس
      منظورتون همون حافظه بکاپ که با قطع برق هم از بین نمیره هست ؟
      حالا چطوری راه اندازی کنم

دیدگاه

با قطع تغذیه در صورتی که تغذیه پین باتری بکاپ میکرو هم قطع بشه رجیسترهایی هم که ذخیره شدن پاک میشن، منظورم حافظه فلش خود میکرو هست که با قطع برق هم اطلاعاتش پاک نمیشه.

دیدگاه

اینجا کامل توضیح داده فقط آدرس رو درست تنظیم کنید

http://micromouseusa.com/?p=606

دیدگاه

الان من از eeprom emulation استفاده کردم ( از کد خود st ) که یه آرایه 142 تایی رو هر ساعت ذخیره میکنم و میخونم میخواستم ببینم چند بار میشه اینجوری نوشت و خوند ؟ آیا عمرش محدود هست؟ (چون در این حالت به تعداد بار زیادی باید نوشته و خوانده بشه) یا مثل متغیرهای معمولی بی نهایت بار نوشت وخوند؟
            مشکل دوم هم این هستش که موقعی که میکرو شروع به کار میکنه و اطلاعات رو از از حافظه eeprom emulate میخونه و میریزه تویه یه آرایه و من اون رو میخونم بعضی از درایه هایه آرایه صفر نیستن و یه مقداری دارن.
            بعد هم اینکه چطور میشه این حافظه رو کاملا پاک و صفرش کرد؟ مثلا اگه حافظه فلش رو موقع پروگرام کردن erase کنیم این حافظه پاک میشه؟

دیدگاه

الان من از eeprom emulation استفاده کردم ( از کد خود st ) که یه آرایه 142 تایی رو هر ساعت ذخیره میکنم و میخونم میخواستم ببینم چند بار میشه اینجوری نوشت و خوند ؟ آیا عمرش محدود هست؟ (چون در این حالت به تعداد بار زیادی باید نوشته و خوانده بشه) یا مثل متغیرهای معمولی بی نهایت بار نوشت وخوند؟
              تعداد نوشتن ها روی حافظه فلش و eeprom ها نامحدود نیست. مثلا برای ret6 حداقل 10 هزار چرخه خواندن و نوشتن هست.بهتره از حافظه های SDRAM استفاده کنی.

بعد هم اینکه چطور میشه این حافظه رو کاملا پاک و صفرش کرد؟ مثلا اگه حافظه فلش رو موقع پروگرام کردن erase کنیم این حافظه پاک میشه؟
              بله کامل پاک میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X