اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای یکسوکردن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای یکسوکردن

با سلام...
    یه ترانس دارم با خروجی 606 چگونه یکسو کنم
    برای روشن کردن ال ای دی با 6v از چه مقاومتی استفاده کنم
    بهترین نوع lid برای روشنای اکواریم چه خوبه
    با تشکر :rolleyes:

پاسخ : کمک برای یکسوکردن

درود بر شما،

برق ثانویه ی ترانس شما به صورت «جریان متناوب» (AC) است.

برای روشن کردن دیود نورافشان لزومی به یکسو کردن آن و تبدیل به «جریان مستقیم» (DC) ندارید. می توانید به سادگی یک مقاومت یک کیلواهمی به یکی از پایه های دیود نوری لحیم کنید و سر دیگر مقاومت و ال.ای.دی. را به سیم صفر ولت و یکی از سرهای 6 ولت ترانس وصل کنید.

اگر بخواهید با ولتاژ دی.سی. کار کنید به دو عدد دیود 1N4007 و برای هر دیود نورافشان یک مقاومت یک کیلواهمی نیاز دارید.

سر 0 ترانس خط زمین یا منفی است.

به هر یک از سرهای 6 ترانس پایانه ی منفی یکی از دیودهای 4007 را لحیم کنید. دو سر مثبت این دیودها (سمتی که دور تا دور آن یک حلقه ی سفید رنگ دارد) به همیدیگر لحیم کنید. این نقطه خط مثبت 6 ولت شماست.

حالا، یک مقاومت یک کیلواهمی به یکی از پایه های دیود نوری لحیم کنید و سر دیگر مقاومت و ال.ای.دی. را به سیم صفر ولت و این سر مثبت 6 ولت وصل کنید. اگر روشن نشد، جای مثبت و منفی را عوض کنید.

در مورد طیف نوری مناسب برای ماهیان باید با توجه به نوع ماهی های مورد نظر از متخصص جانورشناسی مشورت بگیرید. تا جایی که من اطلاع دارم، شما نه تنها به نوع ماهی ها، بلکه به اینکه چه گیاهان آبزی در آکواریوم خود دارید نیز توجه کنید.

برای ماهیان آب شیرین طیف نوری 2700 تا 6500 درجه ی کلوین مناسب هستند.

برای گیاهان آبزی ترکیب نوری از دوسوم 6500 درحه کلوین و یک سوم 3500 درجه ی کلوین به تجربه مناسب است.

به طور کلی، برای صرفه جویی در مصرف انرژی توصیه می شود که از منبع تغذیه های مخصوص روشنایی ال.ای.دی. استفاده کنید تا تلفات کمی داشته باشید. توصیه می شود از لامپ های لوله ای ال.ای.دی. که جایگزین لامپ های فلورسنت می شوند برای آکواریوم استفاده کنید.

پیروز باشید

پیروز باشید

دیدگاه

پاسخ : کمک برای یکسوکردن

نوشته اصلی توسط re61
      با سلام...
      یه ترانس دارم با خروجی 606 چگونه یکسو کنم
      برای روشن کردن ال ای دی با 6v از چه مقاومتی استفاده کنم
      بهترین نوع lid برای روشنای اکواریم چه خوبه
      با تشکر :rolleyes:
      با سلام :
      من قبلا برای آکواریم از لامپ مهتابی دراز 80 سانت 15 وات استفاده می کردم ( آخرین قیمت 18 تومان) اما تازگی از یک لامپ ال ای دی درست با قطر شیشه ای همان 80 سانت قبلی که دارای 20 عدد ال ای دی می باشد با مصرف 9 وات خریدم 37 هزار تومان. اب بین هر 3 ال ای دی سفید یک ال ای دی قرمز جلوه زیبایی به آکواریم داده است. علت خرید این لامپ، مصرف کم تر، فروشنده می گفت این مدل ها ماننده فلورسنت زود به زود نمی سوزد.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X