اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت نیروی مغناطیسی فوق العاده قوی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت نیروی مغناطیسی فوق العاده قوی

با سلام
    این اولین باریه که تو این انجمن سوال مطرح میکنم وامیدوارم که با جوابهایه خوبتون استقبال گرمی داشته باشم.
    بهترین وساده ترین راه برایه ساختن یه نیروی مغناطیسی خیلی بالا در حد دستگاه هایه MRI چیه به نظرتون؟
    وچطوری میشه یه دستگاه فوق العاده حساس به مغناطیس که از فاصله 1 متری هم بتونه تشخیص بده ساخت؟
    با تشکر
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

پاسخ : ساخت نیروی مغناطیسی فوق العاده قوی

همین مانیتور شما میتونه از یک متری آهنربا رو تشخیص بده. میتونید برای امتحان با یک آهنربای بلندگوی 10 وات به مانیتور نزدیک بشید و نتیجه رو ببینید.
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

با سلام
      آرش جان واسه تشخیص یه آهنربا از خیلی وسایل میشه استفاده کرد.اما مشگل من اینه که اصلآ کارم با آهنربا نیست.فرض کن نوک یه سوزن یه لحظه به یه آهنربا بخوره (کشیده نشه) حال با این نیروی مغناطیسی اندک که توی سوزن ایجاد شده چطوری میشه تو مونیتور تشخیصش داد اونم از فاصله یا متری. البته اشکال از طرف منه که قید نکرده بودم نیرو مورد تشخیص چقدر اندک هستش.
      البته نیرویی که من میخوام تشخیص بدم از این هم کمتره و اینکه نظرم عوض شد فاصله تشخیص اگه به 10 سانتیمتری هم رسید یه جورایی میشه حلش کرد.
      نگین نمیشه چون تو کتم نمیره.
      مرسی آرش جان
      منتظر یاری و همفکری همه دوستان...
      یا حق
      گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان

دیدگاه

یه چیزی مثل بوبین فلزیاب باید داشته باشی. البته چون میدان شما مغناطیسی و ثابت هست بایستی یه پارامتر بوبین در حال تغییر باشه تا توش شار الکتریکی بوجود بیاد.
        دلا یاران سه قسمند ار بدانی
        زبانی اند و نانی اند و جانی
        به نانی نان بده از در برانش
        محبت کن به یاران زبانی
        و لیکن یار جانی را به دست آر
        به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

با سلام دوباره به همه دوستان بعد از یه وقفه 1 هفته ای
          آرش جان ممنون از نظراتت منم با این ایده موافقم .ولی به نظرت فلز یاب قوی توی این مایه ها پیدا میشه؟
          این چشمهایی که تو فرودگاهها وسایل مسافرین رو چک میکنن اساس کاریشون چیه و با چه نوع روشی اینکار رو انجام میدن؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X