اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرق هیداسنیک رو کارت گرافیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرق هیداسنیک رو کارت گرافیک

باسلام بنده یه کارت گرافیک دارم که خنک کننده پسیو دارع اما روش فن گزاشتم باز کار ساز نیس چون اورکلاک کردم موقع داغ کردن بازدهش میاد پایین من تصمیم گرفتم فن های مکعبی شکل هستن مال سی پی یو های 479 اینتل قدیمی بزرگ که وزنش دو برابر وزن هیتسنیک خوده کارت گرافیکه و بزرگتره ولی کاملا راحت میشه رو کارت سوار کرد و سرعت فنش زیاده رو با استفاده از مته الماسی سوراخ های هم اندازه با هیتسنیک ایجاد کنم بعد با خار های مخصوص بندازم روش.حالا به نظرتون میخوام ببینم چقدر تاثیر دارع تاثیرش باالای50درصده.
    1-یه سوال چه معیار های اصلی واسع خنک کنندگی بهتر وجود دارع؟

ایا اگر بتونم سیم های مسی نازک رو از داخل شیار های هیدسنیک رد کنم بعد از بیرون یه یه پمپ 12 ولتی(اب پاش اتومبیل)یا (پمپ بنزین ماشین که میتونه اب رو 2متر پرتاب کنه یعنی زیاد میتونه پمپ کنه) و یه مکعب پلاستکی مسی رو پر اب کنم بعد خنک کننده مایع درس کنم چقدر فرق خواهد داشت.

باتشکر
    Just God

پاسخ : فرق هیداسنیک رو کارت گرافیک

خنک کننده مایع که معمولا خوب خنک میکنه ، ولی خب شما چون خودتون میخواهید بسازید مواظب قطعات کامپیوتر باشید!
    اگر داخل محفظه مسی آب در جریان باشه میتونه به خوبی محفظه مسی را خنک کند ولی مسئله اصلی سطح برخورد محفظه مسی با جسم داغ ، مثلا هیت سینک گرافیک است ، که باید سطح بین آنها به اندازه ای باشد که بتواند گرمارا هدایت کند.
    و آخرین مورد استفاده از خمیرسیلیکون بین اتصالات است.......
    {من روش پمپ آب را به خاطر ریسک بالا و احتمال موفقیت کم نمیپسندم!!}
    ----------------------------------
    به نظر من اگر فن قوی دارید ، ببندید روی هیت سینک.
    من روی هیت سینک گرافیکم یه فن خیلی کوچیک هست ولی تاثیر زیادی داره.
    راستی حواستون باشه خیلی هم تو اورکلاک کردن زیاده روی نکنید :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AVR-MEGA8
      خنک کننده مایع که معمولا خوب خنک میکنه ، ولی خب شما چون خودتون میخواهید بسازید مواظب قطعات کامپیوتر باشید!
      اگر داخل محفظه مسی آب در جریان باشه میتونه به خوبی محفظه مسی را خنک کند ولی مسئله اصلی سطح برخورد محفظه مسی با جسم داغ ، مثلا هیت سینک گرافیک است ، که باید سطح بین آنها به اندازه ای باشد که بتواند گرمارا هدایت کند.
      و آخرین مورد استفاده از خمیرسیلیکون بین اتصالات است.......
      {من روش پمپ آب را به خاطر ریسک بالا و احتمال موفقیت کم نمیپسندم!!}
      به نظر من اگر فن قوی دارید ، ببندید روی هیت سینک.
      من روی هیت سینک گرافیکم یه فن خیلی کوچیک هست ولی تاثیر زیادی داره.
      راستی حواستون باشه خیلی هم تو اورکلاک کردن زیاده روی نکنید :redface:
      باسلام باتشکر از راهنمایی.پس من هیدسنیک کارت گرافیک رو عوض نکنم.میخواستم مال سی پی یو رو سوراخ کار کنم بعد بندازم جای هیدسنیک خوده کارت که هم سنگینه و هم مال سی پی یو هست همراه فن سرعتش زیاده.یا همون فن با سرعت رو بزارم رو هید سنیک کارت گرافیک.چاره ای نیس الان قیمت کارت به فلک ها رسیده نمیشه خرید منم نهایت استفاده رو دارم میکنم بایوس شو تغییر دادم تا از حد کارخونه بیشتر اور کنم. :twisted: :twisted:
      Just God

دیدگاه

با درود

مدل گرافیک شما چه میباشد؟؟؟؟؟

دیدگاه

البته مقدار گرمای تولیدی از طرف گرافیک هم مهمه ولی معمولا بستن فن جواب میده....
          من دیدم بعضی از تعمیرکارها روی هیت سینک گرافیک های بدون فن ، فن جداگانه میبندند.
          راستی طبق گفته دوستمون اگر مدل گرافیک و میزان اورکلاک رو هم ذکر کنید بیشتر میشه راهنمایی کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann
            با درود

مدل گرافیک شما چه میباشد؟؟؟؟؟
            خخخ کارت گرافیکم مدل بالا نیس.کارت 5450 شرکت گیگابایت مدل1گیگ.انصافا با نهایت اور کلاک قدرتش میزون میشه.من خودم فن گزاشتم رو کارت گرافیک ولی موقع اجرای بازی های سنگین هنگامی دما افزایش میابد قدرتش کم میشه ولی موقعی کارت دماش پایینه خوب اجرا میشه بازی.
            میخواستم کلا هیدسنیک رو بدارم و هید سنیک فن سی پی یو رو که مکعبی شکل هس بندازم روش البته میخواستم ببینم تا چه حدی فرق دارع چون سوراخ کاری هیدسنیک سی پی یو کمی دشوار از قبل میخواستم بدونم فرق دارع یانع و چقدر فرق دارع ین کارتمه و میخوام فن و هید سنیک که در اول پیچ گزاشتم بندازم روش.
            Just God

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghaderi007
              خخخ کارت گرافیکم مدل بالا نیس.کارت 5450 شرکت گیگابایت مدل1گیگ.انصافا با نهایت اور کلاک قدرتش میزون میشه.من خودم فن گزاشتم رو کارت گرافیک ولی موقع اجرای بازی های سنگین هنگامی دما افزایش میابد قدرتش کم میشه ولی موقعی کارت دماش پایینه خوب اجرا میشه بازی.
              میخواستم کلا هیدسنیک رو بدارم و هید سنیک فن سی پی یو رو که مکعبی شکل هس بندازم روش البته میخواستم ببینم تا چه حدی فرق دارع چون سوراخ کاری هیدسنیک سی پی یو کمی دشوار از قبل میخواستم بدونم فرق دارع یانع و چقدر فرق دارع ین کارتمه و میخوام فن و هید سنیک که در اول پیچ گزاشتم بندازم روش.
              من قبلا 5450 داشتم ، انصافا با توجه به قیمت پایینش کارایی خوبی داره ولی خب خیلی مناسب اورکلاک نیست.
              برای اورکلاک دوتا نکته خیلی مهم است ، اول اینکه بیش از حد فرکانس و ولتاژ را بالا نبرید و دوم اینکه مطمئن شوید پس از اورکلاک سیستم همچنان پایدار است و بدون مشکل کار میکند.
              من فکر نمیکنم اورکلاک 5450 کار درستی باشد ، در بهترین حالت درصد کمی بهبود حاصل میشود و البته همراه با ریسک خرابی :biggrin:
              نرم افزار هایی برای چک کردن دمای CPU و GPU وجود دارد ، حتما اورکلاک را مرحله به مرحله انجام دهید و بعد از هر مرحله از مناسب بودن دما و پایداری سیستم مطمئن شوید.
              برای خنک کردن اول از همه روی هیت سینک فن ببندید ، و اگر کافی نبود روش های دیگری را امتحان کنید.....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AVR-MEGA8
                من قبلا 5450 داشتم ، انصافا با توجه به قیمت پایینش کارایی خوبی داره ولی خب خیلی مناسب اورکلاک نیست.
                برای اورکلاک دوتا نکته خیلی مهم است ، اول اینکه بیش از حد فرکانس و ولتاژ را بالا نبرید و دوم اینکه مطمئن شوید پس از اورکلاک سیستم همچنان پایدار است و بدون مشکل کار میکند.
                من فکر نمیکنم اورکلاک 5450 کار درستی باشد ، در بهترین حالت درصد کمی بهبود حاصل میشود و البته همراه با ریسک خرابی :biggrin:
                نرم افزار هایی برای چک کردن دمای CPU و GPU وجود دارد ، حتما اورکلاک را مرحله به مرحله انجام دهید و بعد از هر مرحله از مناسب بودن دما و پایداری سیستم مطمئن شوید.
                برای خنک کردن اول از همه روی هیت سینک فن ببندید ، و اگر کافی نبود روش های دیگری را امتحان کنید.....
                دوست عزیز حدود 2ماهه اور هست بدون مشکل.ولی هنگتمی دماش بالای 60 میره بازی سنگین میشه ولی کیس رو یه مدت گزاشتم بیرون تو. هوای سرد دماش امد زیر 50 بازی خیلی رون اجرا میشد حالا میخواستم فن و هیئسنیکش رو عوش کنم و مال سی پی یو رو بندازم.نمیدونم چقدر فرق میکنه
                Just God

دیدگاه

چیپ گرافیک خیلی حساس میباشد و اگر گرمای آن از مقدار مجاز بالاتر برود احتمال سوختن آن زیاد میباشد ...هیتسینگ گرافیک شما از طرف کارخانه برای گرافیک شما تنظیم و مچ شده است و بهتر است دست به آن نزنید و اگر فن معمولی دورش جوابگوی کار شما نمیباشد فقط از فن cpu استفاده بکنید........... :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann
                    چیپ گرافیک خیلی حساس میباشد و اگر گرمای آن از مقدار مجاز بالاتر برود احتمال سوختن آن زیاد میباشد ...هیتسینگ گرافیک شما از طرف کارخانه برای گرافیک شما تنظیم و مچ شده است و بهتر است دست به آن نزنید و اگر فن معمولی دورش جوابگوی کار شما نمیباشد فقط از فن cpu استفاده بکنید........... :job:
                    اخه هید سنیک سی \ی یو یه مزیتی دارع هم بزرگتره هم مکعبی شکله راحت رو کارت سوار میشه و فنشم سرعتش زیاد.با این حساب شما میفرمایید فقط فنشو رو بزارم
                    Just God

دیدگاه

چون هیتسینک کارت شما بزرگ میباشد شاید علاوه بر خنک کردن چیپ سایر چیزها مثلاً مدار تغذیه را خنک بکند و به نظر من ابتدا با استفاده از فقط فن cpu تست لازم را انجام بده !!!! :job:

دیدگاه

سلامی دوباره از دوست عزیز شرمنده هستم زیاد سوال میپرسم.من خمیبر سلیکونی رو عوض کردم البته 6ماه پیش.کارتو دوباره باز کردم ببینم فن سی پی یو رو میشنه یا نع دقیقا اندازه میشه.
                        این چیپستت به اون کوچلویی کلی کار انجام میده خخخ

اینم فن سی پی یو که درس میشنه رو کارت

حالا عوضش کنم بهتر خنک میکنه کارتو؟
                        Just God

دیدگاه

سلام مجدد
                          اون دوستمون نکته خوبی گفت: هیت سینک غیر از چیپ اصلی ممکه وظیفه خنک کردن قسمت های دیگری را هم به عهده داشته باشه.
                          پس اگر میخواهید هیت سینک بزرگتری نصب کنید بهتره مطمئن بشید تمام قسمت های قبلی را پوشش میده و به خوبی محکمش کنید.
                          خمیر سیلیکون ، به خصوص برای چیپ اصلی استفاده کنید.
                          بعد از انجام این کار و روشن کردن کامپیوتر ، با نرم افزاری مثل HW-monitor دمای گرافیک را چک کنید. همچنین بعد از اجرای بازی ها و در فواصل زمانی مشخص دمای گرافیک را چک کنید تا مطمئن بشید که مشکلی وجود نداره.
                          راستی من هیچگونه مسئولیتی در قبال گرافیک شما نمیپذیرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghaderi007
                            سلامی دوباره از دوست عزیز شرمنده هستم زیاد سوال میپرسم.من خمیبر سلیکونی رو عوض کردم البته 6ماه پیش.کارتو دوباره باز کردم ببینم فن سی پی یو رو میشنه یا نع دقیقا اندازه میشه.
                            این چیپستت به اون کوچلویی کلی کار انجام میده خخخ

اینم فن سی پی یو که درس میشنه رو کارت

حالا عوضش کنم بهتر خنک میکنه کارتو؟
                            با سلام میتونی عوضش کنی ولی زیر کارت گرافیک کارت دیگه ای نیست ؟ :question:
                            چون ممکن هست هیتسینک جا نگیره! :surprised:
                            من هم از همین روش کارتم رو خنک کردم ! یه راهی برای کنترل سرعت فنی که قراره بزاری رو کارت هست
                            اگه روی مادر برد رو نگاه کنی یه سوکت 3 پایه داره :agree:
                            نوشته pawer fan یا sys fan
                            سوکت فن رو به این سوکت ها وصل کن چون کارتت سوکت فن نداره
                            بعد میتونی از توی بایوس سرعت فن رو کنترل کنی.
                            :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza.pr
                              با سلام میتونی عوضش کنی ولی زیر کارت گرافیک کارت دیگه ای نیست ؟ :question:
                              چون ممکن هست هیتسینک جا نگیره! :surprised:
                              من هم از همین روش کارتم رو خنک کردم ! یه راهی برای کنترل سرعت فنی که قراره بزاری رو کارت هست
                              اگه روی مادر برد رو نگاه کنی یه سوکت 3 پایه داره :agree:
                              نوشته pawer fan یا sys fan
                              سوکت فن رو به این سوکت ها وصل کن چون کارتت سوکت فن نداره
                              بعد میتونی از توی بایوس سرعت فن رو کنترل کنی.
                              :bye
                              سلام.لامصب هید سنیک خیلی محکمه 3تا مته شکوندم واسه دو تا سوراخ اونم کج و کوله :angry: :angry: :angry: :angry:بعد دیدم نمیتونم چون خارا ها جاشون نمیرن منم هید سنیک خود کارت رو و فن سی پی یو انداختم و صل کردم به 12ولت پاور کارکرد و درضمن مادربرد من نتونستم سوکتی 3پایه پیدا کنم همشون 4پایه هستن و مال سی پی یو خودم هم4تا سیم دارع
                              Just God

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X