ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2015/07/05
    Dead Island
    393
    6

فرق هیداسنیک رو کارت گرافیک

باسلام بنده یه کارت گرافیک دارم که خنک کننده پسیو دارع اما روش فن گزاشتم باز کار ساز نیس چون اورکلاک کردم موقع داغ کردن بازدهش میاد پایین من تصمیم گرفتم فن های مکعبی شکل هستن مال سی پی یو های 479 اینتل قدیمی بزرگ که وزنش دو برابر وزن هیتسنیک خوده کارت گرافیکه و بزرگتره ولی کاملا راحت میشه رو کارت سوار کرد و سرعت فنش زیاده رو با استفاده از مته الماسی سوراخ های هم اندازه با هیتسنیک ایجاد کنم بعد با خار های مخصوص بندازم روش.حالا به نظرتون میخوام ببینم چقدر تاثیر دارع تاثیرش باالای50درصده.
    1-یه سوال چه معیار های اصلی واسع خنک کنندگی بهتر وجود دارع؟

ایا اگر بتونم سیم های مسی نازک رو از داخل شیار های هیدسنیک رد کنم بعد از بیرون یه یه پمپ 12 ولتی(اب پاش اتومبیل)یا (پمپ بنزین ماشین که میتونه اب رو 2متر پرتاب کنه یعنی زیاد میتونه پمپ کنه) و یه مکعب پلاستکی مسی رو پر اب کنم بعد خنک کننده مایع درس کنم چقدر فرق خواهد داشت.

باتشکر
    Just God
    AVR-MEGA8
    Guest

پاسخ : فرق هیداسنیک رو کارت گرافیک

خنک کننده مایع که معمولا خوب خنک میکنه ، ولی خب شما چون خودتون میخواهید بسازید مواظب قطعات کامپیوتر باشید!
    اگر داخل محفظه مسی آب در جریان باشه میتونه به خوبی محفظه مسی را خنک کند ولی مسئله اصلی سطح برخورد محفظه مسی با جسم داغ ، مثلا هیت سینک گرافیک است ، که باید سطح بین آنها به اندازه ای باشد که بتواند گرمارا هدایت کند.
    و آخرین مورد استفاده از خمیرسیلیکون بین اتصالات است.......
    {من روش پمپ آب را به خاطر ریسک بالا و احتمال موفقیت کم نمیپسندم!!}
    ----------------------------------
    به نظر من اگر فن قوی دارید ، ببندید روی هیت سینک.
    من روی هیت سینک گرافیکم یه فن خیلی کوچیک هست ولی تاثیر زیادی داره.
    راستی حواستون باشه خیلی هم تو اورکلاک کردن زیاده روی نکنید :redface:
    2015/07/05
    Dead Island
    393
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط AVR-MEGA8
    خنک کننده مایع که معمولا خوب خنک میکنه ، ولی خب شما چون خودتون میخواهید بسازید مواظب قطعات کامپیوتر باشید!
    اگر داخل محفظه مسی آب در جریان باشه میتونه به خوبی محفظه مسی را خنک کند ولی مسئله اصلی سطح برخورد محفظه مسی با جسم داغ ، مثلا هیت سینک گرافیک است ، که باید سطح بین آنها به اندازه ای باشد که بتواند گرمارا هدایت کند.
    و آخرین مورد استفاده از خمیرسیلیکون بین اتصالات است.......
    {من روش پمپ آب را به خاطر ریسک بالا و احتمال موفقیت کم نمیپسندم!!}
    به نظر من اگر فن قوی دارید ، ببندید روی هیت سینک.
    من روی هیت سینک گرافیکم یه فن خیلی کوچیک هست ولی تاثیر زیادی داره.
    راستی حواستون باشه خیلی هم تو اورکلاک کردن زیاده روی نکنید :redface:
    باسلام باتشکر از راهنمایی.پس من هیدسنیک کارت گرافیک رو عوض نکنم.میخواستم مال سی پی یو رو سوراخ کار کنم بعد بندازم جای هیدسنیک خوده کارت که هم سنگینه و هم مال سی پی یو هست همراه فن سرعتش زیاده.یا همون فن با سرعت رو بزارم رو هید سنیک کارت گرافیک.چاره ای نیس الان قیمت کارت به فلک ها رسیده نمیشه خرید منم نهایت استفاده رو دارم میکنم بایوس شو تغییر دادم تا از حد کارخونه بیشتر اور کنم. :twisted: :twisted:
    Just God
    2011/09/13
    627
    288

با درود

مدل گرافیک شما چه میباشد؟؟؟؟؟
    AVR-MEGA8
    Guest

البته مقدار گرمای تولیدی از طرف گرافیک هم مهمه ولی معمولا بستن فن جواب میده....
    من دیدم بعضی از تعمیرکارها روی هیت سینک گرافیک های بدون فن ، فن جداگانه میبندند.
    راستی طبق گفته دوستمون اگر مدل گرافیک و میزان اورکلاک رو هم ذکر کنید بیشتر میشه راهنمایی کرد.
    2015/07/05
    Dead Island
    393
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein951ann
    با درود

مدل گرافیک شما چه میباشد؟؟؟؟؟
    خخخ کارت گرافیکم مدل بالا نیس.کارت 5450 شرکت گیگابایت مدل1گیگ.انصافا با نهایت اور کلاک قدرتش میزون میشه.من خودم فن گزاشتم رو کارت گرافیک ولی موقع اجرای بازی های سنگین هنگامی دما افزایش میابد قدرتش کم میشه ولی موقعی کارت دماش پایینه خوب اجرا میشه بازی.
    میخواستم کلا هیدسنیک رو بدارم و هید سنیک فن سی پی یو رو که مکعبی شکل هس بندازم روش البته میخواستم ببینم تا چه حدی فرق دارع چون سوراخ کاری هیدسنیک سی پی یو کمی دشوار از قبل میخواستم بدونم فرق دارع یانع و چقدر فرق دارع ین کارتمه و میخوام فن و هید سنیک که در اول پیچ گزاشتم بندازم روش.
    Just God
    AVR-MEGA8
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط ghaderi007
    خخخ کارت گرافیکم مدل بالا نیس.کارت 5450 شرکت گیگابایت مدل1گیگ.انصافا با نهایت اور کلاک قدرتش میزون میشه.من خودم فن گزاشتم رو کارت گرافیک ولی موقع اجرای بازی های سنگین هنگامی دما افزایش میابد قدرتش کم میشه ولی موقعی کارت دماش پایینه خوب اجرا میشه بازی.
    میخواستم کلا هیدسنیک رو بدارم و هید سنیک فن سی پی یو رو که مکعبی شکل هس بندازم روش البته میخواستم ببینم تا چه حدی فرق دارع چون سوراخ کاری هیدسنیک سی پی یو کمی دشوار از قبل میخواستم بدونم فرق دارع یانع و چقدر فرق دارع ین کارتمه و میخوام فن و هید سنیک که در اول پیچ گزاشتم بندازم روش.
    من قبلا 5450 داشتم ، انصافا با توجه به قیمت پایینش کارایی خوبی داره ولی خب خیلی مناسب اورکلاک نیست.
    برای اورکلاک دوتا نکته خیلی مهم است ، اول اینکه بیش از حد فرکانس و ولتاژ را بالا نبرید و دوم اینکه مطمئن شوید پس از اورکلاک سیستم همچنان پایدار است و بدون مشکل کار میکند.
    من فکر نمیکنم اورکلاک 5450 کار درستی باشد ، در بهترین حالت درصد کمی بهبود حاصل میشود و البته همراه با ریسک خرابی :biggrin:
    نرم افزار هایی برای چک کردن دمای CPU و GPU وجود دارد ، حتما اورکلاک را مرحله به مرحله انجام دهید و بعد از هر مرحله از مناسب بودن دما و پایداری سیستم مطمئن شوید.
    برای خنک کردن اول از همه روی هیت سینک فن ببندید ، و اگر کافی نبود روش های دیگری را امتحان کنید.....
    2015/07/05
    Dead Island
    393
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط AVR-MEGA8
    من قبلا 5450 داشتم ، انصافا با توجه به قیمت پایینش کارایی خوبی داره ولی خب خیلی مناسب اورکلاک نیست.
    برای اورکلاک دوتا نکته خیلی مهم است ، اول اینکه بیش از حد فرکانس و ولتاژ را بالا نبرید و دوم اینکه مطمئن شوید پس از اورکلاک سیستم همچنان پایدار است و بدون مشکل کار میکند.
    من فکر نمیکنم اورکلاک 5450 کار درستی باشد ، در بهترین حالت درصد کمی بهبود حاصل میشود و البته همراه با ریسک خرابی :biggrin:
    نرم افزار هایی برای چک کردن دمای CPU و GPU وجود دارد ، حتما اورکلاک را مرحله به مرحله انجام دهید و بعد از هر مرحله از مناسب بودن دما و پایداری سیستم مطمئن شوید.
    برای خنک کردن اول از همه روی هیت سینک فن ببندید ، و اگر کافی نبود روش های دیگری را امتحان کنید.....
    دوست عزیز حدود 2ماهه اور هست بدون مشکل.ولی هنگتمی دماش بالای 60 میره بازی سنگین میشه ولی کیس رو یه مدت گزاشتم بیرون تو. هوای سرد دماش امد زیر 50 بازی خیلی رون اجرا میشد حالا میخواستم فن و هیئسنیکش رو عوش کنم و مال سی پی یو رو بندازم.نمیدونم چقدر فرق میکنه
    Just God
    2011/09/13
    627
    288

چیپ گرافیک خیلی حساس میباشد و اگر گرمای آن از مقدار مجاز بالاتر برود احتمال سوختن آن زیاد میباشد ...هیتسینگ گرافیک شما از طرف کارخانه برای گرافیک شما تنظیم و مچ شده است و بهتر است دست به آن نزنید و اگر فن معمولی دورش جوابگوی کار شما نمیباشد فقط از فن cpu استفاده بکنید........... :job:
    2015/07/05
    Dead Island
    393
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein951ann
    چیپ گرافیک خیلی حساس میباشد و اگر گرمای آن از مقدار مجاز بالاتر برود احتمال سوختن آن زیاد میباشد ...هیتسینگ گرافیک شما از طرف کارخانه برای گرافیک شما تنظیم و مچ شده است و بهتر است دست به آن نزنید و اگر فن معمولی دورش جوابگوی کار شما نمیباشد فقط از فن cpu استفاده بکنید........... :job:
    اخه هید سنیک سی \ی یو یه مزیتی دارع هم بزرگتره هم مکعبی شکله راحت رو کارت سوار میشه و فنشم سرعتش زیاد.با این حساب شما میفرمایید فقط فنشو رو بزارم
    Just God
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18