اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جایگزین رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جایگزین رله

با سلام
    من به جای رله و کنتاکتهاش میخوام از قطعه الکترونیکی دیگری استفاده کنم.فقط یه موضوع برام خیلی مهم هستش و اون این است که درست مثل کنتاکتهای رله ، زمانیکه رله ما عمل میکنه افت ولتاژ دوسر کنتاکتهای بسته شده اون عملا صفر ولت هست(چون کاملا اتصال کوتاه شده).اون قطعه هم میخوام درست عملکردش مثل همین باشه.یعنی وقتی عمل کرد.عملا دو سر اون افت ولتاژی نداشته باشم
    حالا به نظر شما از SSR استفاده کنم یا ماسفت هایی که RDS زمان وصلشون خیلی کوچیک هستش استفاده کنم
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ : جایگزین رله

بسته به جریان عبوری از هر دوحالت میتونه استفاده بشه. گرچه فرکر میکنم استفاده از ماسفت کم هزینه تر باشه
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
      با سلام
      من به جای رله و کنتاکتهاش میخوام از قطعه الکترونیکی دیگری استفاده کنم.فقط یه موضوع برام خیلی مهم هستش و اون این است که درست مثل کنتاکتهای رله ، زمانیکه رله ما عمل میکنه افت ولتاژ دوسر کنتاکتهای بسته شده اون عملا صفر ولت هست(چون کاملا اتصال کوتاه شده).اون قطعه هم میخوام درست عملکردش مثل همین باشه.یعنی وقتی عمل کرد.عملا دو سر اون افت ولتاژی نداشته باشم
      حالا به نظر شما از SSR استفاده کنم یا ماسفت هایی که RDS زمان وصلشون خیلی کوچیک هستش استفاده کنم
      ممنون میشم راهنماییم کنید.
      دوست عزیز اگر تو کاتالوگ همون کنتاکتور و رله رو هم ببینید پارامتری به نام افت توان روی کنتاکتها کاملا مشخصه و عملا صفر نیس اما در اکثر موارد این افت توان کم اهمیتی نداره برامون.در کل از SSR استفاده کنید بهتره البته ناگفته نمونه که در حوزه صنعتی منظورم هست.

دیدگاه

با سلام

در انتخاب قطعه نیمه هادی به عنوان جایگزین رله یا کنتاکتور باید به چند نکته اساسی توجه کرد۱ اهمیت ایزوله بودن بخش فرمان مدار از قسمت قدرت مدار،که اصولا استفاده از قطعات نیمه هدای باعث کاهش درجه safety مدار میشود و برای جبران آن باید از مدارات و تجهیزات اضافی به عنوان طبقات ایزوله در مدار استفاده نمود
        ۲سرعت سوییچ کردن مدار از حالت off به on یا همان سرعت تغییر حالت کنتاکت های رله یا کنتاکتور است که قطعه نیمه هادی جایگزین باید حداقل سرعتی برابر با قطعه الکترومکانیکی داشته باشد ۳توان قطعه نیمه هادی اهمیت زیادی دارد و باید بتواند جریان مورد نظر شما را از خود عبور دهد و همچنین در مقابل ضربات ولتاژ و جریان یا ضربات ناشی از بارهای سلفی مثل موتورها یا سلونویید ها مقاوم باشد.....موفق باشید

دیدگاه

در عمل یک اتصال کوتاه هم دو سرش افت ولتاژ هست :read:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X