اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط لب ویو با ژیروسکوپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط لب ویو با ژیروسکوپ

کنترل یک شکل سه بعدی در لب ویو به کمک ژیروسکوپ

سلام دوستان عزیز من داشتم رو یک پروژه ای کار میکردم گفتم بزارمش رو سایت چون یه پروژه جالبی هست و شامل قسمت هایی هست که به غیر از این پروژه مطمعنا میتونه تو پروژه های دیگه ای هم بدرد بخوره از جمله تجزیه و تحلیل یک رشته شامل اعداد و حروف و همچنین ارتباط سریال , ارتباط با اردوینو یا ایجاد و کنترل یک شکل سه بعدی و... در لب ویو.

دوستان پروژه تموم شد

این هم لینک ویدیو :
    http://www.aparat.com/v/y3Ium
    برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
    من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
    "جرج برنارد شاو"

پاسخ : ارتباط لب ویو با ژیروسکوپ

مشکل 3 حل شد :wow: :wow: :wow: :wow:

رشته رو تبدیل به ارایه کردم و مختصات رو به راحتی از ارایه استخراج کردم

"جرج برنارد شاو"

دیدگاه

مشکلات زیادی توی برنامه شما دیده میشه پس بهتره تک تک موارد رو اعلام کنین تا بشه همشون رو بررسی کرد من سه مورد رو اعلام میکنم ولی بهتره بقیه موارد رو دونه دونه اعلام کنین و حل کنین
      مور اول به جای کد %s که برای کار شما اشتباه هست باید کد %d رو قرار بدین تا اطلاعات رو بتونین به صورت عدد داشته باشین
      مورد دوم توی حلقه شما هیچ گونه سنکروزی با سخت افزار دیده نمیشه و هرکدوم مجزا دارن کار میکنن و در نتیجه این حلقه بعد از یه مدت کار قطعا به علت یکی از دلایل زیر هنگ میکنه
      پر شدن بافر پورت خالی بودن بافر سخت افزار
      هیچ گونه مقطع نگاری توی کد شما دیده نمیشه و در نتیجه هیچ امکانی برای اینکه بشه فهمید اطلاعات شما مربوط به کدوم زمان هست وجود نداره و در حقیقت اطلاعات شما به هیچ وجه دقیق و real time نخواهد بود باید از روش های کارکتر خاتمه دهنده برای این کار استفاده کنین که بر میگرده به برنامه نویسی سخت افزارتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hatef.fouladi
        مشکلات زیادی توی برنامه شما دیده میشه پس بهتره تک تک موارد رو اعلام کنین تا بشه همشون رو بررسی کرد من سه مورد رو اعلام میکنم ولی بهتره بقیه موارد رو دونه دونه اعلام کنین و حل کنین
        مور اول به جای کد %s که برای کار شما اشتباه هست باید کد %d رو قرار بدین تا اطلاعات رو بتونین به صورت عدد داشته باشین
        مورد دوم توی حلقه شما هیچ گونه سنکروزی با سخت افزار دیده نمیشه و هرکدوم مجزا دارن کار میکنن و در نتیجه این حلقه بعد از یه مدت کار قطعا به علت یکی از دلایل زیر هنگ میکنه
        پر شدن بافر پورت خالی بودن بافر سخت افزار
        هیچ گونه مقطع نگاری توی کد شما دیده نمیشه و در نتیجه هیچ امکانی برای اینکه بشه فهمید اطلاعات شما مربوط به کدوم زمان هست وجود نداره و در حقیقت اطلاعات شما به هیچ وجه دقیق و real time نخواهد بود باید از روش های کارکتر خاتمه دهنده برای این کار استفاده کنین که بر میگرده به برنامه نویسی سخت افزارتون
        بله دقیقا همینطوری هست که میفرمایید.
        من برنامه رو الان اپلودش میکنم بیزحمت شما قسمت هنگ کردن و سریالشو درست کنین من هرکاری کردم نشد. بقیشو هم انجام بدم بزارم باز راهنمایی کنید

http://s7.picofile.com/file/8235654468/serial.rar.html

"جرج برنارد شاو"

دیدگاه

تابع byte at port بهش اضافه کردم ولی باز هنگ میکنه

درضمن وقتی قسمت number of bytes of serial port رو از بلوک byte at port به قسمت byte count از بلوک read وصل میکنم تو خروجی هیچی نمیاره. فکر میکنم این byte at port هیچ تاثیری نداره

"جرج برنارد شاو"

دیدگاه

:wow: :wow: :wow: :wow:

مشکل هنگ کردن حل شد. وقتی byte at port رو اظافه میکردم چون سرعت تغییرات خیلی زیاد بود تو خروجی چیزی نشون نمیداد. یه wait اظافه کردم دیگه الان هم خروجی رو خوب نشون میده هم هنگ نمیکنه

اون مقدار 12 هم بصورت تجربی بدست اومد

"جرج برنارد شاو"

دیدگاه

دوست غزیز من وقت نمیکنم زیاد روی برنامه ای که چندان اطلاعی از خروجی سخت افزار ش وقت بزارم ولی توصبیه میکنم اول از خروجی سخت افزار شروع کنی بهتره از پیام که ارسال میکنی انتهاش یه careetage and return بفرستی تا بعدا بتونی فلو دیتا رو کنترل کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hatef.fouladi
                دوست غزیز من وقت نمیکنم زیاد روی برنامه ای که چندان اطلاعی از خروجی سخت افزار ش وقت بزارم ولی توصبیه میکنم اول از خروجی سخت افزار شروع کنی بهتره از پیام که ارسال میکنی انتهاش یه careetage and return بفرستی تا بعدا بتونی فلو دیتا رو کنترل کنی
                منظورتونو متوجه نشدم.!
                این پروژه تموم شده و ویدیوش رو هم تو پست اول قرار دادم
                careetage ... چیه؟ من هرچی سرچ کردم چیزی نیاورد
                و فلو دیتا چیه؟ و برای چی لازمه کنترل بشه؟

"جرج برنارد شاو"

دیدگاه

اگه قراره پروژه یه پروژه حرفه ای قراره باشه شما باید مطمعن بشین دیتا از دست نمیدین والا این اندازه گیری ژیرسکوپ شما قابل اعتماد برای استفاده برای یه دستگاه رو نداره
                  اون چیزیکه بهتون گفتم در حقیقت میشه همون اینتر خودتومون یا به عبارتی ۱۰۱۳ به صورت هگز این به عنوان یه کاراکتر خاتمه دهنده خواهد بود حالا میتونی بیت به بیت اطلاعات رو بخونین ووقتی رسیدین به اولین ۱۰ یا ۱۳ (carriage and return)اولین ست داده ها رو با تعداد کارکتر که تعیین کردین بخوینن اینطوری نیازی به ویت نیست و شما هم مطمعن هستید تمام اطلاعات ارسالی رو دریافت کردین برای اینکه مطمعن بشین این کار رو درست انجام دادین باید از طریق بایت ات پورت تعداد بایت های پورت رو بخونین وباید همیشه یک مقدار ثابت رو نشون بده والا به این معنی هست که دارین اطلاعات از دست میدین
                  عمگر تاخیر یک عمگر اماتوری برای خواندن اطلاعات هست که با عوض شدن سیستم احتمال از دست دادن اصلاعات رو افزایش میشده ویا در زمانیکه سایکل سی پی یو به خاطر عملیات دیگه ای برای برنماه شما دیر تر اجرا بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X