اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس

سلام از این ترانسا باس چه طوری ساخت؟؟؟؟

http://www.aparat.com/v/cClFM
    حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

پاسخ : ترانس

دوست عزیز ترانس برا چه کاری میخوای .
    چی مد نظرته
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

از همین ترانسا که تو فیلمه. عشق آمپر داریم دیگه چه کنیم!

دیدگاه

اینکه ترانس منه :applause:
        منم عین اینو دارم،یه امتحان میکنم ببینم اگه شد خبر میدم،اتفاقا همین امروز لنگ نقطه جوش بودم،اگه این بشه میتونه در نقش ترانس نقطه جوش باشه،البته باید طوری باشه که ترانس عزیزم خراب نشه
        ................Fx7SAM................

دیدگاه

سلام.منم میخوام بپیچم ولی هستش پیدا نمیشه.ازین کوچیکاش هست ولی بزرگا نه. :cry2: :angry:

دیدگاه

امروز رفتم این فیلم رو به ورطه عمل کشیدم :wow:
            سه تا سیم 6 رو با طول دو متر موازی کردم و پیچیدم که قیمتش شد ده تومن،ولتاژ بدون بار حدود دو ولته،ترانس هم یه ترانس 24 ولت 14آمپر آمریکاییه،جالب اینه که روش نوشته
            made for spacelabs :surprised:
            خود ترانس رو هم چند سال پیش خریدم 35تومن،دسته دوم
            وقتی خریدمش تا مدت ها تو کفش بودم،هم بخاطر نوشتش هم قیافش،اولین ترانس گردی بود که دیده بودم،تا قبل از اینکه با کوره القایی اشنا بشم هم برام یکی از جالب ترین وسایلی بود که دیده بودم
            نکته ایکه باید خاطر نشان کنم اینه که هر کی خواست این کارو امتحان کنه،فک نکنه فوقش اینه که سیمی که خودتون میپیچید میسوزه،باید توانی که از ترانس میکشید از حداکثر توان پیش بینی شده برای ترانس بیشتر نباشه
            توان هم که حاصلضرب ولتاژ و جریانه،اگه به این دقت نکنید،اولیه ترانس به فنا میره
            چیزی که تو فیلم میبینید توان واقعی ترانسم نیست،چون سیم ها خوب اتصال ندارن،جریان کمی جاری شده ،وگرنه سه صوته سیمه رو تصعید میکرد :eek:
            میخام از این برای نقطه جوش برای باتری لیتیومی استفاده کنم،تا الان ترانس اماده شده ،اومدم به خروجیش میخ وصل کردم ولی بجای اینکه ورق هارو به هم بچسبونه،خود میخه میچسبه،کسی نمیدونه چرا؟ :cry2:

راستی آقا محمد اگه بخای از این ترانس ها بپیچی خیلی گرون در میاد،پول مسش سر به فلک میکشه؛اگه خیلی علاقه داری پیشنهاد میکنم یکی دسته دو بخر،البته این کار در کل اصولی نیست و حتی میشه گفت تفریحیه چون ترانسی که مال این کار باشه،توش بجای سیم ورق استفاده شده
            http://s6.picofile.com/file/8236018426/MOV_0038.mp4.html

دیدگاه

آقا دمت گرم، این ترانسا کجا گیر میاد؟ چه دست 2 چه نو؟ اونوخ قیمتاش چه جوری هست؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                امروز رفتم این فیلم رو به ورطه عمل کشیدم :wow:
                سه تا سیم 6 رو با طول دو متر موازی کردم و پیچیدم که قیمتش شد ده تومن،ولتاژ بدون بار حدود دو ولته،ترانس هم یه ترانس 24 ولت 14آمپر آمریکاییه،جالب اینه که روش نوشته
                made for spacelabs :surprised:
                خود ترانس رو هم چند سال پیش خریدم 35تومن،دسته دوم
                وقتی خریدمش تا مدت ها تو کفش بودم،هم بخاطر نوشتش هم قیافش،اولین ترانس گردی بود که دیده بودم،تا قبل از اینکه با کوره القایی اشنا بشم هم برام یکی از جالب ترین وسایلی بود که دیده بودم
                نکته ایکه باید خاطر نشان کنم اینه که هر کی خواست این کارو امتحان کنه،فک نکنه فوقش اینه که سیمی که خودتون میپیچید میسوزه،باید توانی که از ترانس میکشید از حداکثر توان پیش بینی شده برای ترانس بیشتر نباشه
                توان هم که حاصلضرب ولتاژ و جریانه،اگه به این دقت نکنید،اولیه ترانس به فنا میره
                چیزی که تو فیلم میبینید توان واقعی ترانسم نیست،چون سیم ها خوب اتصال ندارن،جریان کمی جاری شده ،وگرنه سه صوته سیمه رو تصعید میکرد :eek:
                میخام از این برای نقطه جوش برای باتری لیتیومی استفاده کنم،تا الان ترانس اماده شده ،اومدم به خروجیش میخ وصل کردم ولی بجای اینکه ورق هارو به هم بچسبونه،خود میخه میچسبه،کسی نمیدونه چرا؟ :cry2:

راستی آقا محمد اگه بخای از این ترانس ها بپیچی خیلی گرون در میاد،پول مسش سر به فلک میکشه؛اگه خیلی علاقه داری پیشنهاد میکنم یکی دسته دو بخر،البته این کار در کل اصولی نیست و حتی میشه گفت تفریحیه چون ترانسی که مال این کار باشه،توش بجای سیم ورق استفاده شده
                http://s6.picofile.com/file/8236018426/MOV_0038.mp4.html
                ایول داداش هسته از کجا پیدا کردی؟ :angry: :angry: هیچ جا نیست که نیست
                نوشته اصلی توسط MohammadMers
                تقریبا 2 برابر هسته EI میپیچن :biggrin:
                آقا دمت گرم، این ترانسا کجا گیر میاد؟ چه دست 2 چه نو؟ اونوخ قیمتاش چه جوری هست؟!

دیدگاه

ترانس گرد لازم نیست یه ای آی با توان 100 وات داشته باشی برا جوش باتری کافیه.چند دور ثانویه میپیچی تا به2 ولت
                  برا 100 وات برسی اگه ترانستون بزرگتر بود 1 ولتم کافیه .حداقل 10 میلیمتر مربع سطح سیم ثانویتون باشه.
                  باید ثانویرو مستقیم به 2 تا الکترود مسی حداقل قطر4 میلیمتر قدشم بالاتر از 7 8 سانتمتر نباشه وصل کنی . الکترو دارو با حداقل فاصله کنار هم نصب کن زمان جوش اول باید باتریو و اون ورقی که میخایو به الکترودا بچسبونی بعد ترانستو روشن کنی.
                  با 555 و رله یه تایمر درست کنید زمانش بین 2 دهم تا 1 ثانیه متقیر باشه اولیرو بش وصل کنین.نگران توان ترانس نباشید چون نسبت خاموشی خیلی کمتر از روشن بودنه حتا گرمم نمیشه.
                  تنها مزیتی که این ترانس گرد داره اینه که جای خالی برا سیم پیچی هست .اگه ترانس بیمصرف ای آی دارین ثانویشو باز کنین و ار اول بپیچین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shork
                    ترانس گرد لازم نیست یه ای آی با توان 100 وات داشته باشی برا جوش باتری کافیه.چند دور ثانویه میپیچی تا به2 ولت
                    برا 100 وات برسی اگه ترانستون بزرگتر بود 1 ولتم کافیه .حداقل 10 میلیمتر مربع سطح سیم ثانویتون باشه.
                    باید ثانویرو مستقیم به 2 تا الکترود مسی حداقل قطر4 میلیمتر قدشم بالاتر از 7 8 سانتمتر نباشه وصل کنی . الکترو دارو با حداقل فاصله کنار هم نصب کن زمان جوش اول باید باتریو و اون ورقی که میخایو به الکترودا بچسبونی بعد ترانستو روشن کنی.
                    با 555 و رله یه تایمر درست کنید زمانش بین 2 دهم تا 1 ثانیه متقیر باشه اولیرو بش وصل کنین.نگران توان ترانس نباشید چون نسبت خاموشی خیلی کمتر از روشن بودنه حتا گرمم نمیشه.
                    تنها مزیتی که این ترانس گرد داره اینه که جای خالی برا سیم پیچی هست .اگه ترانس بیمصرف ای آی دارین ثانویشو باز کنین و ار اول بپیچین.
                    اره خب منم چون ترانس بیکار ندارم ذوق اینو کردم
                    الان سه تا 6 رو موازی کردم که به این راحتیا داغ نمیشه و فک کنم کافیه،ولتاژ خروجی هم دو ولته که خوبه،نقش 555 رو هم خودم ایفا میکنم :mrgreen:
                    الکترود مسی نداشتم،میخ گذاشتم ،میخ هم که آهنیه،اولش میخ ها تیز بودن الان نوکشون دود شده رفته دیگه تیز نیس؛نمیدونم چرا نمیچسبونه،البته من با ورق کانال کولر امتحان کردم ،شاید با خود باتری خوب کار کنه،ولی این انقده قوی شده سه سوته نوک میخ سرخ میشه oo:
                    الان مشکلم یکی اون الکترده،یکی هم ساخت جعبه ایکه مناسب باشه

ایول داداش هسته از کجا پیدا کردی؟ :angry: :angry: هیچ جا نیست که نیست
                    داداش میگم هسته گرد به دردت نمیخوره،من هم این ترانس رو قبلا داشتم حالا این کارو کردم،خودم که نپیچیدمش
                    شما هم یا برو یه ترانس گرد دسته دو بخر یا اینکه هسته عادی بخر و خودت بپیچش که فک کنم گرون در بیاد،البته محاسباتش رو هم باید بلد باشی که جاش تو انجمن ترانسه

از اوراقی ها و اینجور جاها باید گیر بیارین،اینیکه من دارم رو الان فک کنم دست دو 50 تومن بدن،البته این سالم سالمه ها
                    نو هم که توشهر ما اونم با این سایز من تاحالا ندیدم ولی فک کنم گرون باشه

دیدگاه

ورق کانال خیلی ضخیمه ورق 5 تا 10 میکرو متر کافیه از باتری فروشا میتونید بگیرید آماده دارن پامنارم میفروشن.

دیدگاه

هسته گرد رو میتونید از شیراز تهیه کنید شماره رو براتون پیدا میکنم
                        (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

محاسباتشو بلدم.اگه میشد ei استفاده کرد که معطل نمیکردم :angry: :cry2:

دیدگاه

محاسبات چی رو بلدی ترانس ei?
                            (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmohamadd
                              محاسباتشو بلدم.اگه میشد ei استفاده کرد که معطل نمیکردم :angry: :cry2:
                              خب میشه
                              تنها مزیت گرد اینه که بدون دست زدن به بقیه سیم ها میشه یه سیمپیچ دیگه اضافه کرد
                              اگه پول،وقت،سواد و حال ei رو دارین میتونین بپیچین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X