ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32
    2015/11/26
    438
    674

مشکل شایع چشمک زدن لامپها بعلت وجود چراغ کوچک داخل کلید برق

دوستان لابد شما هم با این مشکل برخورد کردین که گاهی اگر یک چراغ کوچک داخل کلید برق باشه لامپ خانه (اغلب لامپ کم مصرف) شروع به چشمک زدنهای نابهنجار میکنه
    من یک فقره پروژکتور LED در مکانی نصب کردم اما بهمین علت که پروژکتور چشمک میزنه و خوف از سوختن احتمالی درایورش در طولانی مدت، چراغ داخل کلید رو قطع کردم درحالیکه وجودش طبعا لازم هست تا در تاریکی بشه کلید برق رو پیدا کرد
    مقاومتی که با چراغ کوچک مذکور سری شده رو از 200 کیلو به 1 مگا اهم تغییر دادم توفیری نکرد
    راه حلی وجود داره یا خیر
    ضمنا دلیل این پدیده که شاید همه باهاش روبرو شده باشین چیه؟ و جالب اینکه گاه برای برخی لامپها بروز میکنه و برای برخی لامپهای دیگه از همون نوع خیر
    با تشکر
    2008/10/24
    528
    140

پاسخ : مشکل شایع چشمک زدن لامپها بعلت وجود چراغ کوچک داخل کلید برق

وقت بخیر

دلیلش واضح هست !! طی زمان خازن تغذیه مدار شارزمیشه و لامپ یه لحظه روشن میشه !!
    راه حلش هم خیلی ساده است !! چراغ داخل کلید و مقاومتش رو از روی پلاتین کلید بردارید و به فاز و یک نول بدهید !! همیشه روشن باشه مصرفی نداره ! و سر راه لامپ اصلی هم نیست !!
    2014/11/03
    649
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط Haswell
    دوستان لابد شما هم با این مشکل برخورد کردین که گاهی اگر یک چراغ کوچک داخل کلید برق باشه لامپ خانه (اغلب لامپ کم مصرف) شروع به چشمک زدنهای نابهنجار میکنه
    من یک فقره پروژکتور LED در مکانی نصب کردم اما بهمین علت که پروژکتور چشمک میزنه و خوف از سوختن احتمالی درایورش در طولانی مدت، چراغ داخل کلید رو قطع کردم درحالیکه وجودش طبعا لازم هست تا در تاریکی بشه کلید برق رو پیدا کرد
    مقاومتی که با چراغ کوچک مذکور سری شده رو از 200 کیلو به 1 مگا اهم تغییر دادم توفیری نکرد
    راه حلی وجود داره یا خیر
    ضمنا دلیل این پدیده که شاید همه باهاش روبرو شده باشین چیه؟ و جالب اینکه گاه برای برخی لامپها بروز میکنه و برای برخی لامپهای دیگه از همون نوع خیر
    با تشکر
    دوست عزیز با قطع کردن این لامپ کوچیک دخل کلید مشکلتون حل شد؟چون منم همین مشکل رو دارم میخواستم ببینم اگه چراغ داخل کلید رو قطع کنم مشکل حل میشه؟
    2015/11/26
    438
    674

پاسخ : مشکل شایع چشمک زدن لامپها بعلت وجود چر

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر محتشم
    دوست عزیز با قطع کردن این لامپ کوچیک دخل کلید مشکلتون حل شد؟چون منم همین مشکل رو دارم میخواستم ببینم اگه چراغ داخل کلید رو قطع کنم مشکل حل میشه؟
    بله حل میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط taktrashe
    وقت بخیر

دلیلش واضح هست !! طی زمان خازن تغذیه مدار شارزمیشه و لامپ یه لحظه روشن میشه !!
    راه حلش هم خیلی ساده است !! چراغ داخل کلید و مقاومتش رو از روی پلاتین کلید بردارید و به فاز و یک نول بدهید !! همیشه روشن باشه مصرفی نداره ! و سر راه لامپ اصلی هم نیست !!
    این درسته که بلعت شارژ و دشارژ خازن داخل درایور لامپهای هالوژن و یا led این پدیده بروز میکنه، اما سوال اینه که چرا با نصب اون لامپ کوچک این پدیده ایجاد میشه؟
    حتی از اون جالبتر اینکه دیدم در برخی موارد اگر لامپ کم مصرف سالم اما کار کرده رو باز کنم و یک لامپ مشابه اما نو بجاش ببندم شروع میکنه به چشمک زدن!
    این راه حلی که ارائه کردین ساده و کاربردی هست اما طبعا در مواردی امکانش نیست مثلا وقتی کلید صلیبی در میانه ی مدار کلید تبدیل نصب باشه فاز و نول مستقل ممکنه در نزدیکیش نباشه
    2014/12/19
    185
    7

سلام.بعضی موقع ها برق کار ها به جای سیم فاز سیم نول رو داخل کلید میبرن .وقتی فاز به لامپ همیشه وصل باشه خازن ها شارژ میشن وقتی به ولتاژ مناسب رسیدن خالی میشن و لامپ چشمک میزنه.از جای درایور جای سیم هارو عوض کنید.یا اگه ازین کم مصرفا باشه جای داخل سرپیچ عوض کنید.اگه نشد باید کلید رو باز کنید سیم فازی که به لامپ رفته رو پیدا کنین.نولو یه سره کنید به جاش سر راه فاز کلید بزارین
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,387

راه حلی وجود داره یا خیر
    با تشکر
    با سلام :
    ضمن تائید فرمایش جنابعالی، متذکر می شوم این کلید های نئون دارد در گذشته فقط برای لامپ های رشته طراحی شده بود، چون جریان کم عبوری از لامپ نئون قادر به چشمک زدن لامپ رشته ای نبود. تنها راه ممکن رفع این معضل جدا کردن این لامپ با مقاومت از کلید مربوطه و یا تعویض با کلید بدون نئون می باشد. لذا با ترسیم دو شکل صحت گفته های خود را نشان می دهم.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,387

نقل قول نوشته اصلی توسط mmohamadd
    سلام.بعضی موقع ها برق کار ها به جای سیم فاز سیم نول رو داخل کلید میبرن .وقتی فاز به لامپ همیشه وصل باشه خازن ها شارژ میشن وقتی به ولتاژ مناسب رسیدن خالی میشن و لامپ چشمک میزنه.از جای درایور جای سیم هارو عوض کنید.یا اگه ازین کم مصرفا باشه جای داخل سرپیچ عوض کنید.اگه نشد باید کلید رو باز کنید سیم فازی که به لامپ رفته رو پیدا کنین.نولو یه سره کنید به جاش سر راه فاز کلید بزارین
    با سلام :
    کاربر گرامی، چون با قطع بودن کلید نئون دار طبق شکل ترسیمی اینجانب، درست است که کلید ظاهرا قطع شده اما برق از طریق لامپ نئون و مقاومت مربوطه با جریان ضعیف به لامپ کم مصزف رسیده و باعث شارژ خازن و چشمک زدن آن می شود. اگر شما جای فاز و نول را عوض کنید تاثیری در عمل کرد مدار ندارد جون مدار کامل است.( لامپ کم مصرف سری با لامپ نئون و مقاومت و وصل به فاز و نول از هر دو طرف)
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2010/10/03
    286
    5

پاسخ : پاسخ : مشکل شایع چشمک زدن لامپها بعلت وجود چر

بله حل میشهاین درسته که بلعت شارژ و دشارژ خازن داخل درایور لامپهای هالوژن و یا led این پدیده بروز میکنه، اما سوال اینه که چرا با نصب اون لامپ کوچک این پدیده ایجاد میشه؟
    حتی از اون جالبتر اینکه دیدم در برخی موارد اگر لامپ کم مصرف سالم اما کار کرده رو باز کنم و یک لامپ مشابه اما نو بجاش ببندم شروع میکنه به چشمک زدن!
    این راه حلی که ارائه کردین ساده و کاربردی هست اما طبعا در مواردی امکانش نیست مثلا وقتی کلید صلیبی در میانه ی مدار کلید تبدیل نصب باشه فاز و نول مستقل ممکنه در نزدیکیش نباشه
    درایور لامپهای led و... برای شروع به کار یه آستانه ولتاژ دارند. وقتی اون لامپ کوچیکه داخل کلید تو مدار قرار می گیره خازن با یه جریان ضعیف شارژ میشه تا ولتاژش به اون آستانه برسه و بعد یکدفعه مدار شروع به کار می کنه و خازن تخیله می شه و این چرخه هی تکرار میشه.
    اینکه لامپ کارکرده این مشکل را نداره علتش میتونه زیاد شدن نشتی خازن در طی عمر لامپ باشد که عملا باعث میشه ولتاژ خازن هنگام خاموشی به اون آستانه مورد نیاز نرسه.
    برای رفع مشکل چشمک زدن می توان از یک مقاومت 180 کیلو نیم یا یک وات موازی با ورودی درایور استفاده کرد.(البته اگر کار برای تیراژ است این کار معقول تر است تا اینکه به مصرف کننده بگوییم کلید برق را دستکاری کند)
    2014/12/19
    185
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط علي تحيري
    با سلام :
    کاربر گرامی، چون با قطع بودن کلید نئون دار طبق شکل ترسیمی اینجانب، درست است که کلید ظاهرا قطع شده اما برق از طریق لامپ نئون و مقاومت مربوطه با جریان ضعیف به لامپ کم مصزف رسیده و باعث شارژ خازن و چشمک زدن آن می شود. اگر شما جای فاز و نول را عوض کنید تاثیری در عمل کرد مدار ندارد جون مدار کامل است.( لامپ کم مصرف سری با لامپ نئون و مقاومت و وصل به فاز و نول از هر دو طرف)
    بله درست میفرمایید.راجع به کلید های نیون دار اینطوریه.ولی واسه اتاق من ازین کم مصرفا بود کلیدشم ازین معمولیا بود.جای فازو نولو عوض کردم درست شد
    2011/08/10
    420
    37

سلام
    با فرمایش جناب تحيري کاملا موافقم و عملا تست کردم تاثیری نداشه تو چشمک زدن .
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32