اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد LED نواری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد LED نواری

سلام
    من در یک ساختمان 6 تا نوار کار کردم و برای اینکه نور تمام نوارها یکسان باشه تمام نوار ها را با 4 سری سیم موازی کردم ( حدود 100 متر سیم کشی کردیم!) ولی ارزششو داشت و الان نور بسیار متعادل بین 6 نوار داریم.اگر طبق شکل یک باتری سیلد اسید شارژِی برای این نوارها قرار دهم مشکلی برای آداپتور 30 آمپر پیش نمیاد؟و باتری 18 آمپری حدودا چند دقیقه میتونه مثلا رنگ مهتابی نوارها را روشن نگه داره؟اگر ایرادی هم در اجرا میبینید بفرمایید تا اصلاحش کنم.

پاسخ : سوال در مورد LED نواری

نوشته اصلی توسط FATHERBOARD
    سلام
    من در یک ساختمان 6 تا نوار کار کردم و برای اینکه نور تمام نوارها یکسان باشه تمام نوار ها را با 4 سری سیم موازی کردم ( حدود 100 متر سیم کشی کردیم!) ولی ارزششو داشت و الان نور بسیار متعادل بین 6 نوار داریم.اگر طبق شکل یک باتری سیلد اسید شارژِی برای این نوارها قرار دهم مشکلی برای آداپتور 30 آمپر پیش نمیاد؟و باتری 18 آمپری حدودا چند دقیقه میتونه مثلا رنگ مهتابی نوارها را روشن نگه داره؟اگر ایرادی هم در اجرا میبینید بفرمایید تا اصلاحش کنم.
    با سلام :
    در زمانی که کل ال ای دی های شما روشن است، دقیقا ولتاژ چند ولت و آمپر متر چه عددی را زیر بار نشان می دهد، اندازه گیری کنید تا بتوانم دقیقا راهنمایی کنم.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
      با سلام :
      در زمانی که کل ال ای دی های شما روشن است، دقیقا ولتاژ چند ولت و آمپر متر چه عددی را زیر بار نشان می دهد، اندازه گیری کنید تا بتوانم دقیقا راهنمایی کنم.
      اندازه گیری پارامترهای ولتاژ و جریان کمی زمانبره، بنظرتون گذاشتن باتری به مبدل 30آمپر آسیل وارد نمیکنه؟

دیدگاه

اندازه گیری پارامترهای ولتاژ و جریان کمی زمانبره، بنظرتون گذاشتن باتری به مبدل 30آمپر آسیل وارد نمیکنه؟
        با سلام :
        با وصل کردن یک شارژر صنعتی 12 ولت به باتری 12 ولت 18 آمپر ساعتی به شرطی که در زمان شارژ کامل باتری ولتاژ دو سر آن بیش تر از 14 ولت نشود اشکال ندارد. اما این باتری چند ساعت دوام می آورد مستلزم دانست آمپر مصرفی باتری می باشد که دقیقا باید اندازه گیری شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
          با سلام :
          با وصل کردن یک شارژر صنعتی 12 ولت به باتری 12 ولت 18 آمپر ساعتی به شرطی که در زمان شارژ کامل باتری ولتاژ دو سر آن بیش تر از 14 ولت نشود اشکال ندارد. اما این باتری چند ساعت دوام می آورد مستلزم دانست آمپر مصرفی باتری می باشد که دقیقا باید اندازه گیری شود.
          بسیار عالی ممنون،وقتی که آداپتور خاموش است و باتری وصل میشود آداپتور آسیب نمیبیند؟

دیدگاه

بسیار عالی ممنون،وقتی که آداپتور خاموش است و باتری وصل میشود آداپتور آسیب نمیبیند؟
            خیر، چون آداپتور خاموش است.

دیدگاه

سلام
              بجز سیم کشی که بالا مطرح شد میشه 5 تا 5 متری رو دنبال هم وصل کرد برای نور مخفی؟
              میشه فقط سیم 12+ رو سیم کشی کرد هر 5 متری یدونه رو گذاشت ولی اون 3 تا rgb رو دنبال هم وصل کرد؟

دیدگاه

همیشه راه ساده تری هم هست !!! 100متر سیم کشی؟؟؟ مگه از پول و جونت سیر شدی !!! سر هر پنج متری یه آمپلی میذاشتی (قیمتش حدود 3000تومان هستش) و یه کنترلر rgb30A که اونم حدود 60تومن که با کل مدارت هم نورش یکنواخت بود هم رقص نور و زمانبندی یکسانی داشتن!!!!! برای برق اظطراری هم از یه ups 400wاستفاده کنی برات حدود 350هزار هزینه داره اما در کل هم منبع تغذیه زوش هست هم عمر باطری بالا میره و هم حدود سه تا چهار ساعت لامپهات رو روشن نگه میداره !!!!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X