اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره دزدگیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره دزدگیر

بازم سلام.من قبلا یه دزدگیر ساختم.حالا دارم رو یه نوع پیشرفته تر کار میکنم ، تو این دزدگیر سنسور مادون قرمز عامل تحریک دزدگیره و بعد از فعال شدنش دوربین مدار بسته فعال میشه اما من تا حالا تو میکرو واسه مادون قرمز و دوربین برنامه ننوشتم اگر کسی اطلاعاتی در این مورد بهم بده خیلی خیلی ممنون میشم. :redface: :nice: :icon_razz:
    هر چیز در زندگی بهایی دارد.

پاسخ : سوال درباره دزدگیر

من یک دزد گیر معمولی درست کرده بودم برا یکی pir داشت سنسور مادون قرمز داشت.. و یک کنترل هم داشت برای روشن خاموش کردن و فعال و غیر فعال کردن pir و مادون قرمز..

پیشرفته ترش اینه که فابلیت شماره گیری را داشته باشه..
    ورودی های مختلف داشته باشه برای اضافه کردن سنسور ها
    و ...
    www.icesi.ir

دیدگاه

نوشتن برنامه این قسمت خیل مرتبط با مادون قرمز و دوربین نیست. چون فرستنده و گیرنده کار خودشونو می کنن و دوربین هم کارش به AVR ربطی نداره.
      فقط میشه فرکانس فرستنده مادون قرمز رو با میکرو ایجاد کرد. و نتیجه گیرنده رو دریافت کنیم که هر دوی اینها استفاده از پایه های میکرو به شکل خروجی و ورودی استفاده می کنند. برای دوربین مدار بسته هم باید از یه پایه میکرو برای سوئیچ کردنش استفاده کنی.
      بازم اگه توضیح بیشتری بدی حتما بچه ها کمک بیشتری می کنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد جعفری
        نوشتن برنامه این قسمت خیل مرتبط با مادون قرمز و دوربین نیست. چون فرستنده و گیرنده کار خودشونو می کنن و دوربین هم کارش به AVR ربطی نداره.
        فقط میشه فرکانس فرستنده مادون قرمز رو با میکرو ایجاد کرد. و نتیجه گیرنده رو دریافت کنیم که هر دوی اینها استفاده از پایه های میکرو به شکل خروجی و ورودی استفاده می کنند. برای دوربین مدار بسته هم باید از یه پایه میکرو برای سوئیچ کردنش استفاده کنی.
        بازم اگه توضیح بیشتری بدی حتما بچه ها کمک بیشتری می کنن.
        سلام،ممنون از لطفتون.
        راستش من رو pic خیلی مطالعه کردم،تا اونجایی که من فهمیدم pic فقط 1 سنسور داره اونم سنسور مقاومتیه، تو 1 سایت خوندم که گیرنده فرستنده های هست که از 2 تا led سیاه و سفید تشکیل میشه حالا می خوام ببینم عملکردشون مثل سنسور مقاومتیه؟
        بعد هم میخواستم اگه می شه راجع به همون دریافت گیرنده و سوئیچ کردن دوربین 1 کم بیشتر توضیح بدین، یعنی بگین چه جوری برنامه اش را بنویسم. :redface:
        هر چیز در زندگی بهایی دارد.

دیدگاه

در مورد سنسور مقاومتی من اطلاعی ندارم...ولی همانطور که حامد جعفری گفت وصل کردن این قطعات به میکرو نیاز به علم خاصی نداره.
          مثلا همین فرستنده و گیرنده مادون قرمز که سیاه رنگ هستش...فقط کافه شما فرستنده رو با یک مقاومت مانند led تغذیه کنی و گیرنده هم به همان صورت فقط با این تفاومت که گیرنده رو باید در بایاس معکوس قرار دهیم.
          هر موقع که گیرنده امواج مادون قرمز را دریافت کند سطح ولتاژ دو سرش تغییر میکند.(فکر کنم وقتی امواج را دریافت میکند افت ولتاژش0 ولت میشود.)
          pir هم به همین صورت میباشد وقتی چیزی را سنس کند ولتاژ خروجی آن تغییر میکند.

در مورد دوربین هم آقا حامد توضیح میده... آقا حامد منتظریم
          www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X