اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در اموزش طراحی اصولی یک گیرنده am

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در اموزش طراحی اصولی یک گیرنده am

مدتی هست که این خیال به سرم زده که یه گیرنده کار درست طراحی کنم.من به نقشه های توی اینترنت زیاد اعتمادی ندارم.البته باید اظافه کنم من تازه کارم.
    :cry2:

پاسخ : کمک در اموزش طراحی اصولی یک گیرنده am

نوشته اصلی توسط rezaqw
    مدتی هست که این خیال به سرم زده که یه گیرنده کار درست طراحی کنم.من به نقشه های توی اینترنت زیاد اعتمادی ندارم.البته باید اظافه کنم من تازه کارم.
    :cry2:
    http://circuitdiagram.net/am-radio-receiver.html
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

ببخشید.من میخوام خودم طراحی کنم.اگه کسی بلد هست لطفا کمک کنه.

دیدگاه

والا طراحی ی گیرنده یا تقویت کننده RF مستلزم داشتن پیش زمینه از درس مدار های مخابراتی مقطع لیسانس هست بدون داشتن اطلاعات بیس اون اصلا به فکر طراحی تقویت کننده اصولی نباشید فقط سرهم بندی و کپی پیست میشه

اول باید جزوه درسیش یا کتاب مدار مخابراتی رو بخونید آخرین بحث هاش طراحی هست و از آنالیز شروع میشه

توجه کنید پیش نیاز این درس الکترونیک 1 و 2 و 3 هست و حتما باید حداقل الک 1 و 2 رو خوب بدونید
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

اگه میشه درباره انالیز توضیع بدید و اگر کتابی هست معرفی کنید.

دیدگاه

عموم کتاب های دانشگاهی آنالیزو درس میدن نه طراحی رو !
            درواقع آنالیز قبل از طراحی هست به این صورت که مدار طراحی شده رو به شما میدن و از شما میخوان پارامتر های خاصی از اون رو بدست بیارید
            ولی در طراحی ، چیزی که یک مهندس با اون سرو کار داره ، اینکه که ی سری از اون پارامتر ها رو داره ی سریشو باید بدست بیاره و مدار براش طراحی کنه

کتاب طراحی و تحلیل مدار های مخابراتی کلارک خوبه البته ترجمشو پیدا کنین
            زبان اصلیش :
            http://electrovolt.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D8%A8/

اضافه شده در تاریخ :
            ی نکته مهم خدمتتون عرض کنم وقتی کتاب طراحی و تحلیل مدار مخابراتی رو بخونین
            اگه رشتتون برق نبوده کلا خیلی چیزاش گنگ میشه واستون
            پیش نیاز هایی ک بدون استثنا باید کامل بدونید مدار 1 الک 1 و 2 و 3 هست
            درس مدار مخابراتی معمولا تو چارت پیشنهادی دانشگاها ترم 5 و 6 پیشنهاد شده حالا خودتون در نظر بگیرید چ پیشنیاز هایی نیاز دارید
            مثلا همون مداری ک دوستمون گذاشتن ممکنه خیلی ساده ب نظر بیاد ولی همینو بگن کسایی ک تازه درسو پاس کردن طراحی کنن 80 70 % نمیتونن با اینکه شما تو کتاب های درسی مداراتی که تو بخش RF شون پیچیده ترن رو هم میخونین
            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

خب این برای من قابل تحلیل هست.اول این که این یک گیرنده هست.مدار بالا رو میگم.امواج پس از برخورد با انتن و تبدیل شده ان به امواج الکتریکی از یک سیمپیچ عبورکرده و با امواج مغناطیسی تبدیل شده و به اصطلاح از قسمت اولیه یه جور ترانس عبور میکند.احتمالا برای این که ایزوله بشه.قسمت ثانویه ترانس یا انتن am پس از تبدیل شده به الکتریکی از یک فیلتر میان گذر فرکانسی رد میشود.البته این گیرنده نواقص زیادی داره.بعد به دو ترانزیستور که به صورت دو زوج دارلینگتون بسته شده اند به دلیل بهره بالایی که این دو ترانزیستور ایجاد می کنند فرکانسهای ضعیف رو تقویت میکنند و به خروجی میدهند.تنها چیزی که برای من نامفهوم هست اینه که دی مود رو انجام میده یانه؟ :read: :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X