اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هنگام نمونه برداری،زمین ADC با زمین مداری که ازش نمونه میگیریم یکی باید باشه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هنگام نمونه برداری،زمین ADC با زمین مداری که ازش نمونه میگیریم یکی باید باشه؟

سلام دوستان
    می خوام با ADC از یه سیگنال نمونه برداری کنم که منبع تغذیه مدار من با مداری که از اون نمونه برداری میشه یکی نیستن ایا لازمه زمین ها رو یکی کنم ؟(به هم وصل کنم ) یا لازم نیس و با اتصال مستقیم به پایه ADC جواب صحیحی خواهد داد ؟
    البته تغذیه مدار مورد نظر -5 ، 0، +5 هستش

پاسخ : هنگام نمونه برداری با ADC زمین ADC با زمین مدار انالوگت یکی باید باشه ؟

نوشته اصلی توسط ali.tohidi
    سلام دوستان
    می خوام با ADC از یه سیگنال نمونه برداری کنم که منبع تغذیه مدار من با مداری که از اون نمونه برداری میشه یکی نیستن ایا لازمه زمین ها رو یکی کنم ؟(به هم وصل کنم ) یا لازم نیس و با اتصال مستقیم به پایه ADC جواب صحیحی خواهد داد ؟
    البته تغذیه مدار مورد نظر -5 ، 0، +5 هستش
    فکر کنم باید یکی باشه
    چون وقتی میخوای ADC رو راه اندازی کنی یه ولتاژ مرجه براش تعریف میکنی
    پس اون چیزی که میخوای ازش نمونه برداری کنی هم باید برابر باشه
    ولی اگر اینکار رو نکردی مشکل خاصی پیش نمیاد فقط نتایج ADC کمی فرق خواهد کرد
    مثلا تو -5شاید نشون بده 1023و تو +5 هم نشون بده 1023 اونوقت کدوم رو سطح یک منطقی تشخیص میده -5یا+5
    شدنش میشه ولی یک کم فرق میکنه
    تو پروتئوس یه باز شبیه سازی کنید ببینید چطور میشه
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
      فکر کنم باید یکی باشه
      چون وقتی میخوای ADC رو راه اندازی کنی یه ولتاژ مرجه براش تعریف میکنی
      پس اون چیزی که میخوای ازش نمونه برداری کنی هم باید برابر باشه
      ولی اگر اینکار رو نکردی مشکل خاصی پیش نمیاد فقط نتایج ADC کمی فرق خواهد کرد
      مثلا تو -5شاید نشون بده 1023و تو +5 هم نشون بده 1023 اونوقت کدوم رو سطح یک منطقی تشخیص میده -5یا+5
      شدنش میشه ولی یک کم فرق میکنه
      تو پروتئوس یه باز شبیه سازی کنید ببینید چطور میشه
      تو پروتئوس هم دو تا زمین مختلف نمیتونم بذارم واسه مدارم ... میشه ؟ زمین که میذارم یعنی به هم وصلن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.tohidi
        تو پروتئوس هم دو تا زمین مختلف نمیتونم بذارم واسه مدارم ... میشه ؟ زمین که میذارم یعنی به هم وصلن
        معلومه زمین ها و POWER ها همگی به هم وصل هستند مگر اینکه تغیر نام بدید
        ولی لازم نیست برای -5ولت زمین بزارید یه منبع DC بزار ولتاژش رو بنویس -5
        خیلی راحت
        از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
        تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

پاسخ : هنگام نمونه برداری،زمین ADC با زمین مداری که ازش نمونه میگیریم یکی باید باشه؟

سلام
          این جدا بودن به خاطا اینه که اتصال دو زمین ستاره باشن
          یعنی نزدیک منبع این دو به هم وصل بشن تا مسیر مشترکشون کم باشه
          تا نویز مشترک روی قسمت انالوگ نیوفته
          در کل نزدیک منبه باید به هم وصل بشن
          محک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
            معلومه زمین ها و POWER ها همگی به هم وصل هستند مگر اینکه تغیر نام بدید
            ولی لازم نیست برای -5ولت زمین بزارید یه منبع DC بزار ولتاژش رو بنویس -5
            خیلی راحت
            حالا پروتئوسم جواب درست بده یه چیزی واسم جا نمیفته..اونم اینه که وقتی منبع تغذیه دو مدار از هم ایزوله ان و مداری رو که میخوای به ADC وصل کنی اصلا مدار بسته نمیشه ،مداری برقرار نمیشه اون وسط
            مثل این میمونه که با یه پروب مولتی متر بخوای ولتاژ بخونی

دیدگاه

پاسخ : هنگام نمونه برداری،زمین ADC با زمین مداری که ازش نمونه میگیریم یکی باید باشه؟

نوشته اصلی توسط مهدی کارگر
              سلام
              متوجه نشدم منظورتون ...

دیدگاه

سلام
                میشه کمی بیشتر زمین ستاره ای رو توضیح بدید؟؟؟

دیدگاه

یعنی وقتی منبع یکی باشه و مصرف کننده دوتا باشن
                  مخصوصن وقتی جنس مصرف کننده ها یکی نباشن یا مصرف جریان دوتاشون اختلاف زیادی داشته باشن
                  مسیر جریان دوتاشون چه مثبت چه منفی یکی بشه جریان دوتاشون روی هم جمع میشن و در مجموع مزاحم هم هستن
                  برای جلوگیری از این تداخل مسیرشون تا منبع باید از هم جدا باشن
                  و نزدیک منبع به هم برسن
                  حالا اگه چنتا مصرف کننده باشن و مسیر تغذیه اونا در یه منبع به هم برسن
                  شکل تقسیم جریان اونا مثل ستاره میشه که به منبع وسط وصل هستن
                  اینم دلیل اسمش
                  محک

دیدگاه

یعنی وقتی منبع یکی باشه و مصرف کننده دوتا باشن
                    مخصوصن وقتی جنس مصرف کننده ها یکی نباشن یا مصرف جریان دوتاشون اختلاف زیادی داشته باشن
                    مسیر جریان دوتاشون چه مثبت چه منفی یکی بشه جریان دوتاشون روی هم جمع میشن و در مجموع مزاحم هم هستن
                    برای جلوگیری از این تداخل مسیرشون تا منبع باید از هم جدا باشن
                    و نزدیک منبع به هم برسن
                    حالا اگه چنتا مصرف کننده باشن و مسیر تغذیه اونا در یه منبع به هم برسن
                    شکل تقسیم جریان اونا مثل ستاره میشه که به منبع وسط وصل هستن
                    اینم دلیل اسمش
                    در جواب سوال من یعنی جدا باشن بهتره ؟مشکلی پیش نمیاد ؟

دیدگاه

جدا باشن از نظر فنی یعنی ایزوله باشن نه اینجور جواب درستی نمیگیری
                      مسیر مشترک نباید داشته باشن ولی اخر سر به هم وصل میشن همین
                      محک

دیدگاه

جدا باشن از نظر فنی یعنی ایزوله باشن نه اینجور جواب درستی نمیگیری
                        مسیر مشترک نباید داشته باشن ولی اخر سر به هم وصل میشن همین
                        بله ،بالا ذکر کردم ایزوله ...
                        اخر سر به هم وصل میشن یعی مسر مشترک دیگه ... وقتی هم وصل بشن یعنی هم پتانسیل شدن و ممکنه دستگاه اصلی که ازش نمونه برداری میشه آسیب ببینه ، چاره چیه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X