ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2015/06/27
    49
    0

برای نمونه برداری،زمین ADC با زمین مداری که نمونه برداری میشه، یکی باید باشه؟

سلام دوستان
    می خوام با ADC از یه سیگنال نمونه برداری کنم که منبع تغذیه مدار من با مداری که از اون نمونه برداری میشه یکی نیستن ایا لازمه زمین ها رو یکی کنم ؟(به هم وصل کنم ) یا لازم نیس و با اتصال مستقیم به پایه ADC جواب صحیحی خواهد داد ؟
    البته تغذیه مدار مورد نظر -5 ، 0، +5 هستش
    2016/01/24
    26
    2

پاسخ : برای نمونه برداری،زمین ADC با زمین مداری که نمونه برداری میشه، یکی باید باشه؟

من با سنسور های MQ کار میکردم تغذیه سنسور رو از یه منبع تغذیه جدا گرفتم و ADC میکرو اعداد عجیب غریبی رو نشون میداد ...اول 0 بعد یهو میشد 1023 نگو باید زمیناشون یکی میبود....
    منبع تغذیه رو یکی کردم و مشکلش حل شد ولی هنوز برام سواله اگه یه سنسوری داشته باشیم که مجبور باشیم در اون از باطری استفاده کنیم یا زمین ها یکی نباشن راه حل چیه....
    اگر کسی میدونه راهنمایی کنه بسیار ممنون.
    2010/05/24
    آمل
    736
    15

پاسخ : برای نمونه برداری،زمین ADC با زمین مداری که نمونه برداری میشه، یکی باید باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.tohidi
    ایا لازمه زمین ها رو یکی کنم ؟
    بله حتما باید منفی دستگاه ها به هم وصل باشن .
    وقتی شما میگی ADC یعنی میخوای یه مقدار انالوگ رو بخونین و این مقدار انالوگ ممکنه همیشه در حال تغییر باشه پس شما حتما باید یه سطحی از ولتاژ که مرجع باشه و مقدار ورودی باهاش مقایسه بشه رو داشته باشید تا مقدار دقیق خونده بشه .
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan.MPlus
    ADC میکرو اعداد عجیب غریبی رو نشون میداد ...اول 0 بعد یهو میشد 1023 نگو باید زمیناشون یکی میبود....
    دلیل اصلیش نبودن سطح ولتاژ مرجع(گراند) برای اندازه گیریه
    منبع تغذیه رو یکی کردم و مشکلش حل شد ولی هنوز برام سواله اگه یه سنسوری داشته باشیم که مجبور باشیم در اون از باطری استفاده کنیم یا زمین ها یکی نباشن راه حل چیه....
    شما تو هر حالتی که مدارتون رو میبندین (چه تو ارسال یا دریافت دیتا یا خواندن ورودی) باید حداقل از 2سیم استفاده کنین یکی بعنوان سطح ثابت یا مرجع(بهترین و متداولترین همون گراند هست) یکی سطحی که خونده یا نمونه برداری میشه و راه حله دیگه نیست .
    مجبور باشیم در اون از باطری استفاده کنیم یا زمین ها یکی نباشن راه حل چیه....
    زمین ها ولتاژشون "صفر" ولته و اتصال دستگاهی که باطری داره با دستگاهی که از ولتاژ برق شهر استفاده میکنه موردی نداره و مشکل بوجود نمیاره البته به شرطی که از لحاظ سطح ولتاژ VCC یا مثبت تغذیه با هم همخونی داشته باشن و بتونن تو یه رنج ولتاژ با هم کار کنن.
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3