اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مورد دستور LCD_Ready در برنامه کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مورد دستور LCD_Ready در برنامه کدویژن

با سلام
    من تو کدویژن از تابع _lcd-ready نمیتونم استفاده کنم و دایم ارور میده میشه کمکم کنید
    شکل زیر نمونه یه برنامه ساده هستش که براتون گذاشتم
    http://s6.picofile.com/file/8236405242/1.jpg

پاسخ : مشکل در مورد دستور LCD_Ready در برنامه کدویژن

اگه از کتابخانه alcd استفاده میکنی تابع ()lcd_ready_ توش نیست . پیغامی که کامپایلر داده نوشته همچین تابعی معرفی نشده .
    اگه به هدرفایل alcd نگاه بندازی میبینی که این تابع توش نیست ( مال من که نداره).
    از کتابخانه lcd استفاده کن . این تابع داخلش هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
      اگه از کتابخانه alcd استفاده میکنی تابع ()lcd_ready_ توش نیست . پیغامی که کامپایلر داده نوشته همچین تابعی معرفی نشده .
      ممنون
      ببینم مشکلم حل میشه

دیدگاه

این تابع برای هماهنگی با کنترلر lcd هست و توی توابع کد ویژن به صورت داخلی استفاده شده و شما اگه از توابع کد ویژن استفاده کنی دیگه نیازی به استفاده از اون تابع نداری
        در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
        2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
        3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط siyavash2k
          این تابع برای هماهنگی با کنترلر lcd هست و توی توابع کد ویژن به صورت داخلی استفاده شده و شما اگه از توابع کد ویژن استفاده کنی دیگه نیازی به استفاده از اون تابع نداری
          ممنون
          پس اگر بخوام دستورات مربوط به LCD را به LCD ارسال کنم چه جوری باید عمل کرد.مثلا مکان نما چشمک زن (کد اون 0x0F هستش)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
            بصورتی که تو شکل زیر هستش هم نوشتم باز ارور داد.
            http://s7.picofile.com/file/8236590850/1.jpg
            http://s6.picofile.com/file/8236590884/2.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
              ممنون
              پس اگر بخوام دستورات مربوط به LCD را به LCD ارسال کنم چه جوری باید عمل کرد.مثلا مکان نما چشمک زن (کد اون 0x0F هستش)
              کد:
              void _lcd_write_data(unsigned char data)

writes the byte data to the LCD instruction register.
              This function may be used for modifying the LCD configuration.
              Example:

/* enables the displaying of the cursor */
              _lcd_write_data(0xe);
              در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
              2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
              3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X