اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جامپر low speed در پروگرمر multi avr programmer rev.E

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جامپر low speed در پروگرمر multi avr programmer rev.E

سلام دوستان. من در زمینه avr خیلی مبتدیم ، ممنون میشم اگر کمکم کنید.

من یک پروگرمر multi avr programmer rev.E و یک میکروکنترلرMega16A خریدم و الان دو تا مشکل دارم.

-مشکل اولم این که تو فایل pdf که درقسمت فروشگاه سایت هست نوشته چون این مدل پروگرمر(multi avr programmer) ،سرعت بالایی داره، به همین خاطر برای پروگرم کردن میکروهای خام یا میکروهایی که فرکانسشون میخاد کمتره از 2MHz باشه، باید حتماً جامپر low speed وصل باشه.
    اما خب در این پروگرمری که من دارم (multi avr programmer rev.E) اصلاً چیزی به نام جامپر(low speed (LS وجود نداره.......حالا چون من میخام یک میکرو Mega16A خام رو پروگرم کنم واین پروگرمری که خریدم جامپر LS نداره ،باید برم پروگرمر رو عوض کنم یا با همین مدل هم میشه پروگرمش کرد ؟ من عکسشم میذارم :
    مدل دارای جامپر LS :
    [img width=518 height=436]http://www.roboeq.ir/uploads/images/shop/products/L1338166147378252.jpg[/img]
    یکی که من دارم بدون جامپر LS :
    [img width=507 height=507]http://eshop.eca.ir/4271-thickbox_default/multi-avr-programmer.jpg[/img]

مشکل دومم این که من این پروگرمرو برای نصب درایورش متصل کردم بهUSB کامپیوتر ، اما LED power مدام روشن خاموش میشه و یا نورش مدام کم و زیاد میشه و ثابت و پایدار نمیشه ، مشکل از پروگرمر میتونه باشه یا از پورت usb کامپیوترم؟

پاسخ : جامپر low speed در پروگرمر multi avr programmer rev.E

در وهله اول باید به پشتیبانی فروشگاه مراجعه کنید و درخواست راهنمایی و یا حداقل قرار دادن راهنمای سری جدید بجای سری های قدیمی در سایت را بکنید.

در قدم دوم باید توجه داشته باشید که پروگرامر USBASP امکان تنظیم سرعت را بصورت نرم افزاری نیز دارد. مثلا در بسکام میتوانید در بخش تنظیمات پروگرامر مقدار سرعت پروگرامر را تنظیم کنید. و یا برای مگا 16 با دستور زیر سرعت را تنظیم کنید :

کد:
    avrdude -c usbasp -p m16 -B 93.75
    در کد بالا توسط پارامتر B مقدار سرعت بر روی هشت کیلو تنظیم شده است.

اما در رابطه با مشکلی که با نور LED Power دارید میتوانید پورت USB کامپیوتر با فلش و یا سایر وسایل دیگر که به پورت میشود تست کنید. اگر مشکلی مشاهده نکردید و مثلا فلش USB شما در کامپیوتر بخوبی شناسایی شد. احتمالا کابل و یا برد شما مشکل دارد که برای این موضوع هم میتوانید با کابل دیگری تست کنید و یا اینکه کابل فعلی را به وسیله دیگری همچون پرینتر متصل کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X