اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سردرگمی در انتخاب برد آموزشی ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سردرگمی در انتخاب برد آموزشی ARM

سلام به همه
    برای شروع کار با ARM بنظر دوستان و اساتید بهتره کدوم برد آموزشی رو انتخاب کنم؟ :cry:
    LPC1788 یا STM32F103ZET6
    از بس که این دوتا رو مقایسه کردم هنگ کردم
    نکته: هدفم یادگیری حرفه ای برای صنعت هستش
    تا چند روز پیش انتخابم LPC بود بخاطر پشتیبانی مستقیم از LCD اما اونم از 4.3 تا 9 هستش که من با LCD های حدود 2 اینچ یا کمتر میخوام کار کنم که مجبورم از IC های واسطه استفاده کنم و ............ کممممممک
    آدرسشون در فروشگاه سایت:
    http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%AD%D8%...C-lpc1788.html

http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%...cortex-m3.html
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children

پاسخ : سردرگمی در انتخاب برد آموزشی ARM

سلام
    شما خودتون نوشتید "شروع کار" چرا اینقدر سخت میگیرید؟ چند روز رو برای این انتخاب از دست دادید؟ تنها چیزی که باید براتون اهمیت داشته باشه اینه که از کدوم خانواده اطلاعات و مثال های بیشتری توی اینترنت هست. زمان رو از دست ندید.

پینوشت: من سخت افزار کار هستم، برای همین هیچ نظری در مورد انتخاب بین این دو نمیتونم بدم.
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
      سلام
      شما خودتون نوشتید "شروع کار" چرا اینقدر سخت میگیرید؟ چند روز رو برای این انتخاب از دست دادید؟ تنها چیزی که باید براتون اهمیت داشته باشه اینه که از کدوم خانواده اطلاعات و مثال های بیشتری توی اینترنت هست. زمان رو از دست ندید.

پینوشت: من سخت افزار کار هستم، برای همین هیچ نظری در مورد انتخاب بین این دو نمیتونم بدم.
      ممنون داداش
      برنامه ریزی خرید برای استارت arm ان شاء الله از هفته اول اسفنده برای همین دارم از الان موضوع رو بالا و پایین میکنم
      ----------------------
      درمورد پیاده کردن سیستم عامل کدوم بهتر عمل میکنن؟من هر چی سیستم عامل دیدم (آموزش) برای lpc بوده ، کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟
      اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
      شهيد دکتر مصطفي چمران
      ; C is not for children

دیدگاه

سلام،

اگر می خواهید با TFT کار کنید و براتون قیمت میکروکنترلر مهمه از LPC1788 استفاده کنید. در غیر اینصورت STM32F429 گزینه خوبیه.
        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

برای شروعتان با 1788 موافقم و میتونید سریع تر پیشرفت داشته باشید
          فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
          فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
          فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
          فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
            سلام،

اگر می خواهید با TFT کار کنید و براتون قیمت میکروکنترلر مهمه از LPC1788 استفاده کنید. در غیر اینصورت STM32F429 گزینه خوبیه.
            lcd ها کلا برام مهم هستن به دلیل اینترفیس اما tft باشه یا مدلهای دیگه زیاد تفاوتی نداره (اگرچه به صفحه نمایش های e-ink بیشتر علاقه دارم)

چون دستگاه های تولیدی از لحاظ اندازه خیلی اهمیت دارن ، بیشتر از قیمت خود میکرو این امکاناتی که میکرو در اختیار میزاره تا نیاز به ic های واسط کمتر بشه برام ارزشمند تره(گرایش گروه بیشتر به دستگاه هایی همچون ساعت های هوشمند هستش و گجت های پوشیدنی)
            ----------------------------------------
            نوشته اصلی توسط mzarkoob
            برای شروعتان با 1788 موافقم و میتونید سریع تر پیشرفت داشته باشید
            البته این نکته بسیار مهمیه (زمان) و ممنون بابت اطلاع رسانیه این نکته
            -------------------------------------
            شنیدم که در مورد arm ها به دلیل استاندارد هایی که وجود داره خیلی راحت تر میشه از یه مدلی مثل lpc به یه مدل دیگه مثل st32 سوئیچ کرد ، این قضیه تا چه حدی صادقه؟ و در مورد سوئیچ کردن از cortex-M3 به cortex-M7 چطور؟آیا جابجا شدن بین نسل های arm هم مثل جابجا شدن از avr به arm هست؟

با پیشنهاد جناب سپاس یار یه برد آموزشی دیگه به نام stm32f429 discovery هم به گزینه های انتخابیم اضافه شد !
            شهيد دکتر مصطفي چمران
            ; C is not for children

دیدگاه

سوال دیگه:
              اگر هدفم cortex-M7 یا A9 باشه پیشنهاد یادگیریش چیه؟ اول با M3 شروع کنم و بعد به M7 یا A9 خودم رو برسونم یا مستقیم برم دنبال M7 یا A9

برد دیسکاوری برای M7 که فروشگاه ECA اورده:
              http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%...discovery.html

برد برای A9 از فروشگاه ECA:
              http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%...%86%DB%8C.html
              شهيد دکتر مصطفي چمران
              ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
                سوال دیگه:
                اگر هدفم cortex-M7 یا A9 باشه پیشنهاد یادگیریش چیه؟ اول با M3 شروع کنم و بعد به M7 یا A9 خودم رو برسونم یا مستقیم برم دنبال M7 یا A9
                Cortex-M7 پیشنیاز M3 داره ولی A9 دنیای دیگه ای هست و مسیر یادگیریش بسیار متفاوت.
                There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

با عرض سلام یک عدد هدر STM32F103ZET6M3 از بازار خریداری کرده ام ولی نمی دانم چگونه باUSB انرا برنامه ریزی کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EALYA
                    با عرض سلام یک عدد هدر STM32F103ZET6M3 از بازار خریداری کرده ام ولی نمی دانم چگونه باUSB انرا برنامه ریزی کنم لطفا راهنمایی بفرمایید
                    سلام دوست عزیز
                    عضویت شما رو توی این انجمن تبریک میگم (یکی از قدیمی ترین انجمن های الکترونیک ایرانه)
                    این سوال شما دقیقا مثل یه بمب توی تاپیکی که من زدم عمل میکنه! oo:
                    ----------
                    موقعی که میخواین سوالی رو مطرح کنین یا توی تاپیکی که در مورد همون سوال شماست مطرح کنین یا براش یه تاپیک جدید ایجاد کنین اینجوری سریع تر به جواب میرسین
                    من خودم در زمینه arm ها ضعیف هستم اما خوشحال میشدم اگر میتونستم کمکتون کنم
                    شهيد دکتر مصطفي چمران
                    ; C is not for children

دیدگاه

سلام به همه
                      با توجه به راهنمایی دوستان تصمیم به خرید برد آموزشی lpc1788 از فروشگاه eca رو گرفتم
                      که cortex-m3 هست تا زمینه اولیه برای cortex-m7 داشته باشم
                      و منابع آموزشی هم زیادی توی اینترنت داره (مخصوصا فارسی) که باعث میشه یادگیری سریعتر باشه
                      ------------------
                      به روز خریدم تقریبا دو هفته مونده ، لطفا با توجه به قیمت این برد (نسبتا بالا و همرده بعضی برد های سری A) اگر دوستان نظر و راهنمایی دیگه ای هم دارن کمک کنن تا خرید خوبی داشته باشم
                      شهيد دکتر مصطفي چمران
                      ; C is not for children

دیدگاه

خیالت راحت باشه! پشیمون نمیشی

کلا برای LPC17xx منابع آموزشی و کتاب های چاپی زیادی در دسترس هست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin-m
                          خیالت راحت باشه! پشیمون نمیشی

کلا برای LPC17xx منابع آموزشی و کتاب های چاپی زیادی در دسترس هست!
                          ممنون بابت پاسختون
                          با راهنمایی دوستان من برد lpc1788 رو از خود eca گرفتم که چاپ خیلی تمیزی هم داشت و شماتیک هم همراهش بود
                          شهيد دکتر مصطفي چمران
                          ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
                            ممنون بابت پاسختون
                            با راهنمایی دوستان من برد lpc1788 رو از خود eca گرفتم که چاپ خیلی تمیزی هم داشت و شماتیک هم همراهش بود
                            سلام دوست گرامی :nerd:

کابل usb هم همراش بود ؟
                            من سفارش دادم به خیال اینکه همراشه
                            حالا چیکار کنم چون تو محتویات محصول خبری از کابل usb نیست :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARM_CORE
                              سلام دوست گرامی :nerd:

کابل usb هم همراش بود ؟
                              من سفارش دادم به خیال اینکه همراشه
                              حالا چیکار کنم چون تو محتویات محصول خبری از کابل usb نیست :eek:
                              کابل usb که چیزه مهمی نیست و همه جا گیر میاد
                              به احتمال زیاد فراموش کردن با پشتیبانیش تماس بگیر تا برات یدونه بفرستن
                              من از چند جا جنس سفرش دادم و الان تقریبا همشون کنار هم هستن (چون توی یه رده کارین) اما نگاه که کرد اینا بود:
                              یه کابل شبکه
                              یه کابل usb
                              یه آدابتور
                              کارت گارانتی
                              خود برد که یه باتری backup هم روش وصله
                              فقط یه نکته :
                              خود برد رو خوب نگاهش کن که یه وقت جاییش موقع مونتاژ خورده لحیم اضافی نیفتاده باشه مخصوصا بین پایه های نزدیک به هم
                              موفق باشی
                              شهيد دکتر مصطفي چمران
                              ; C is not for children

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X