اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد یک نوع led با چیپ بزرگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد یک نوع led با چیپ بزرگ

سلام دوستان
    من دیدم بعضی ها از یک نوع led کلاهی برای تابلو ثابت استفاده میکنند که چیپشون خیلی بزرگتر از led های عادی هست و تقریبا چیپ تمام محیط دایره ای led رو گرفته
    یک نوعش که من دیدم مارک cz روش نوشته بود
    چیزی که شنیدم اینه که این led های چیپ بزرگ نورشون خیلی بیشتر از مدل عادیه، اما خب کیفیتشون چی آیا اونم خوبه؟
    من تا الان از مار hg و مدل دیگه ای که مارکش یادم نیست استفاده کردم، hg بیشتر
    آیا این چیپ بزرگها از مارک hg کیفیت و نورشون بهتره؟
    ممنون میشم دوستانی که استفاده کردند یک توضیحی بدند

پاسخ : سوال در مورد یک نوع led با چیپ بزرگ

نوشته اصلی توسط hamidelectroniic
    سلام دوستان
    من دیدم بعضی ها از یک نوع led کلاهی برای تابلو ثابت استفاده میکنند که چیپشون خیلی بزرگتر از led های عادی هست و تقریبا چیپ تمام محیط دایره ای led رو گرفته
    یک نوعش که من دیدم مارک cz روش نوشته بود
    چیزی که شنیدم اینه که این led های چیپ بزرگ نورشون خیلی بیشتر از مدل عادیه، اما خب کیفیتشون چی آیا اونم خوبه؟
    من تا الان از مار hg و مدل دیگه ای که مارکش یادم نیست استفاده کردم، hg بیشتر
    آیا این چیپ بزرگها از مارک hg کیفیت و نورشون بهتره؟
    ممنون میشم دوستانی که استفاده کردند یک توضیحی بدند
    میشه یه لینکی از محصول بدید
    من یه نوعی رو استفاده کردم که خیلی نور بهتری داره
    این هم لینکش:
    http://eshop.eca.ir/led-%D8%B4%DB%8C...%8C%D8%AF.html

اگر منظورتون این نوع هست بله نور زیادی دارن و ولتاژ زیادتر
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

بله درسته چیپش مثل این نوعه اما نوعی که منظورم بود کلاهی هست و انداره و قیافش و مدلش همون کلاهیه (به این led ها دو چیپ هم میگن)
      اینم عکس یک نمونه از این led ها :

راستی من رنگ سفیدش رو تو شهرمون پیدا کردم و نورش خوب بود اما در مورد کیفیتش نمیدونم خوب هستن یا نه
      رنگ قرمز پیدا نکردم تست کنم چون رنگ سفید معمولا با چشم زیاد تشخیص داده نمیشه که از معمولی بیشتره یا نه

دیدگاه

اینها یکی هستن!!!
        از نظر نور خیلی خوبن
        ولی منظورتون رو از نطر کیفیت نفهمیدم ؟؟
        از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
        تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
          اینها یکی هستن!!!
          از نظر نور خیلی خوبن
          ولی منظورتون رو از نطر کیفیت نفهمیدم ؟؟
          با لینکی که شما قرار دادید یکی هستند؟
          ولی لینکی که قرار دادید مربعی هست و کلاهی نیست
          کیفیت از نظر دوام و اینکه در مدت زمان نورش کم نشه و ...
          چون دیدم بیشتر در مارک cz هستند البته تو یک فروشگاه هم مارک hg زده بود که دارای این نوع چیپ هستند اما نمیدونم اصلا یا نه چون من مارک hg که تا الان دیدم چیپشون اینجوری نبوده اصلا

دیدگاه

من و همکاران از این الیدی های سفید بقول شما چیپ بزرگ زیاد استفاده میکنیم
            اونیکه ما میزنیم اصن مارک نداره! :surprised:متفرقه است
            فقط کیفیت الیدی که مهم نیست!کسی هم که به هم وصلشون میکنه مهممممممممممممممممممه :nerd:
            اوناییکه من میزنم هم نورشون خوبه هم کم نمیشه :applause:
            ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
              من و همکاران از این الیدی های سفید بقول شما چیپ بزرگ زیاد استفاده میکنیم
              اونیکه ما میزنیم اصن مارک نداره! :surprised:متفرقه است
              فقط کیفیت الیدی که مهم نیست!کسی هم که به هم وصلشون میکنه مهممممممممممممممممممه :nerd:
              اوناییکه من میزنم هم نورشون خوبه هم کم نمیشه :applause:
              بقول من نه عزیز، اسمشون همینه!
              کی گفته مهم نیست؟ من یک مارک led هست که کیفیت ندارن (از نظر نور خوبن ولی زرتی میسوزن مثلا از 10 عدد یکیش نیم سوز یا کامل میسوزه یا چشک زن میشه!) اونو براتون میفرستم اگر بعد بستن تابلو led ها مشکل دار نشدن من هرچقدر پول بخواید بهتون میدم، کیفیت led از همه چی مهمتر هست
              فقط هم سفید نیستن، از این چیپ بزرگ ها همه رنگ داره

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوال در مورد یک نوع led با چیپ بزرگ

بقول من نه عزیز، اسمشون همینه!
                کی گفته مهم نیست؟ من یک مارک led هست که کیفیت ندارن (از نظر نور خوبن ولی زرتی میسوزن مثلا از 10 عدد یکیش نیم سوز یا کامل میسوزه یا چشک زن میشه!) اونو براتون میفرستم اگر بعد بستن تابلو led ها مشکل دار نشدن من هرچقدر پول بخواید بهتون میدم، کیفیت led از همه چی مهمتر هست
                فقط هم سفید نیستن، از این چیپ بزرگ ها همه رنگ داره
                من همینطوری گفتم بقول شما؛چرا میزنین :cry2:
                مهمه،اما همش نیست،بنظر من 50 درصد کار کیفیت الیدیه و 50 درصد مهارت کسی که تابلو رو میزنه،من زیاد دیدم کساییکه با جنس خوب، گند میزنن و از رو هم نمیرن
                اون الیدی هم که شما میگین،میشه خوب بست،کافیه شما نصف جنس خوب بهش جریان بدی،اونوقت خواهید دید که عمرش خیلی طولانی میشه :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                  من همینطوری گفتم بقول شما؛چرا میزنین :cry2:
                  مهمه،اما همش نیست،بنظر من 50 درصد کار کیفیت الیدیه و 50 درصد مهارت کسی که تابلو رو میزنه،من زیاد دیدم کساییکه با جنس خوب، گند میزنن و از رو هم نمیرن
                  اون الیدی هم که شما میگین،میشه خوب بست،کافیه شما نصف جنس خوب بهش جریان بدی،اونوقت خواهید دید که عمرش خیلی طولانی میشه :nerd:
                  اتفاقا اون ال ای دی که گفتم اگر جریان بیشتر بدی این مشکلات براش پیش نمیاد اما در عوض این مشکلات بعد یک یا دو روز کار میسوزند
                  این مارک led یک عددش رو توسط منبع تغذیه یا دستگاه تست led هم روشن کنی همین مشکلات چشمک زدن و ... براش پیش میاد و فقط رو تابلو اینجوری نمیشه

دوست عزیز بستن تابلو که فرمولی نیست تا بگیم led جنس بنجل با خوب بستن درست میشه و کار می کنه
                  حرف شما مثل این میمونه بگید اگر یک ماشین داغون که ترمز بریده باشه یا مشکلات فنی دیگه داشته باشه بدی دست راننده حرفه ای تصادف نمیکنه!!! خب میشه؟ :eek:
                  بستن تابلو led مهارت خاصی نمیخواد، یه قانون اهم هست یه لحیم کاری، حتی کسی که رشته الکترونیک یا برق نبوده باشه بعد چند مدت لحیم کاری یاد میگیره کامل پس خوب در نیومدن تابلو میتونه از انتخاب اشتباه مقاومت و جریان دادن زیاد به تابلو باشه یا از جنس بد led ها!

دیدگاه

اتفاقا اون ال ای دی که گفتم اگر جریان بیشتر بدی این مشکلات براش پیش نمیاد اما در عوض این مشکلات بعد یک یا دو روز کار میسوزند
                    جدی؟ :surprised:
                    ینی مثلا اگه بجای 3.2 ولت،بهش 2.5 ولت بدی؛یا بجای 17 میلی امپر،بهش 10 میل بدی باز هم چشمک میزنه و خراب میشه؟ :angry:
                    اگه اینطوریه که لابد خیلی ارزون و اشغاله،من تابحال یه هم چین اشغالی نخریدم
                    برای اینکه بتونم قانعتون کنم باید اول بدونم شما تابلو سازین؟اگه نیستین تا حالا چنتا تابلو ساختین؟
                    تابلو سازی یه فرمول داره که خیلی مهمه و خیلی تابلو ساز ها نمیدونن ،اونم اینه که الیدی باید با منبع جریان روشن شه نه ولتاژ؛البته یه سری ادما به تجربه به این فرمول رسیدن
                    وگرنه لحیمکاری و سیم وصل کردن که کاری نداره :agree:
                    البته نصب تابلو هم یه سری نکات ریز داره،مثلا اینکه پولکی برای اینکه بعد چند سال کنده نشه،باید قبل از نصب یه کمی تراشیده بشه :surprised:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                      ینی مثلا اگه بجای 3.2 ولت،بهش 2.5 ولت بدی؛یا بجای 17 میلی امپر،بهش 10 میل بدی باز هم چشمک میزنه و خراب میشه؟ :angry:
                      برای اینکه بتونم قانعتون کنم باید اول بدونم شما تابلو سازین؟اگه نیستین تا حالا چنتا تابلو ساختین؟
                      تابلو سازی یه فرمول داره که خیلی مهمه و خیلی تابلو ساز ها نمیدونن ،اونم اینه که الیدی باید با منبع جریان روشن شه نه ولتاژ؛البته یه سری ادما به تجربه به این فرمول رسیدن
                      البته نصب تابلو هم یه سری نکات ریز داره،مثلا اینکه پولکی برای اینکه بعد چند سال کنده نشه،باید قبل از نصب یه کمی تراشیده بشه :surprised:
                      یکی از مارکهایی که اینجور led توشون هست و مشکل دارن hg هست که البته اصل نیست صد درصد و طرف برچب hg زده فقط و خود led خدا میدونه از کجا میان
                      من هم نگفتم جنش آشغال استفاده می کنم، با توجه یک تابلو که بستم بعد فهمیدم led هاش قاطی داره و دو جنس قاطی شدن دیگه هر موقع led میخرم یک تابلو led خاصی ساختم که جا led هاش سوکتیه وبا این تابلو یه مقدارشو تست میکنم مشکل داشتن پس میفرستم.
                      تابلو led سوم دبیرستان با اسمبلی حدودا 20 تایی ساختم که یه مشکل باعث شد از الکترونیک بیام بیرون...
                      الان دو سالی میشه دوباره الکترونیک کار میکنم و نشمردم چندتا تابلو ساختم، کار تابلو هم میکنم، پروژه های دیگه الکترونیک هم انجام میدم و کامپیوتر و ...
                      من پست قبل بجز لحیم کاری قانون اهم هم گفتم
                      نصب تابلو که به کیفیت led ربطی نداره، هزار راه هست برای نصب اون قضیش جداست

دیدگاه

بله درسته چیپش مثل این نوعه اما نوعی که منظورم بود کلاهی هست و انداره و قیافش و مدلش همون کلاهیه (به این led ها دو چیپ هم میگن)
                        اینم عکس یک نمونه از این led ها :

راستی من رنگ سفیدش رو تو شهرمون پیدا کردم و نورش خوب بود اما در مورد کیفیتش نمیدونم خوب هستن یا نه
                        رنگ قرمز پیدا نکردم تست کنم چون رنگ سفید معمولا با چشم زیاد تشخیص داده نمیشه که از معمولی بیشتره یا نه
                        این عکسی که شما گذاشتین برای رنگ سفید هست و توی رنگ سفید اصلا چیپ قابل مشاهده نیست.اون چیزی که می بینین فسفر زرد هست که باعث میشه نور آبی تبدیل به سفید بشه.بزرگی و کوچکی این هم هیچ ربطی به چیپ نداره و کیفیت هم همچنین شدیدا متغیره و دلیل بر کیفیت نیست
                        Aristar Group - Always And Forever

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                          با سلام و درود
                          منظور شما از اینکه "دیودنوری باید با منبع جریان روشن شود و نه منبع ولتاژ" چیه؟

دیدگاه

چرا اینقدر بزرگ میکنید ال ای دی زدن رو ؟
                            من سال 88/89 کار میکردم اونموقع هم کارمون زیاد بود با فرمول خاصی هم نمیزدیم محاسبه جریان با توجه به ولتاژ منبع و تعداد ال ای دی های سری و تمام
                            الان هم هیچ کددومشون افت نور و خراب شدگی ندارن
                            telgram:09396888049

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
                              چرا اینقدر بزرگ میکنید ال ای دی زدن رو ؟
                              من سال 88/89 کار میکردم اونموقع هم کارمون زیاد بود با فرمول خاصی هم نمیزدیم محاسبه جریان با توجه به ولتاژ منبع و تعداد ال ای دی های سری و تمام
                              الان هم هیچ کددومشون افت نور و خراب شدگی ندارن
                              حق با شماست دوست عزیز به نظر من هم بستن تابلو یه محاسبه ساده میخواد
                              من هدفم سوال در مورد این led چیپ بزگها بود که این دوستمون کشیدن به بزرگ کردن تابلو بستن و ...
                              البته جواب سوالم رو از یکی از وارد کننده های این نوع led گرفتم، این هم گفتند که عمرشون نصبت به led های معمولی کمتر هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X