اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه برای سیستم ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه برای سیستم ماشین

سلام. یک منبع تغذیه میخوام که سیستم 12vماشین رو توی خونه راه اندازی کنه این سیتم 2 تا امپلی و دوتا ساب و یک جقت باند داره و یک پخش لطفا یک منبع تغذیه که میشه باهاش اینکارو کرد بگید

پاسخ : منبع تغذیه برای سیستم ماشین

نوشته اصلی توسط vmali
    سلام. یک منبع تغذیه میخوام که سیستم 12vماشین رو توی خونه راه اندازی کنه این سیتم 2 تا امپلی و دوتا ساب و یک جقت باند داره و یک پخش لطفا یک منبع تغذیه که میشه باهاش اینکارو کرد بگید
    با سلام :
    شما وات دستگاه را اعلام نکردید. با فرض به این که دستگاه شما با برق 12 ولت خودرو قابل راه اندازی می باشد ، شما باید حداقل از یک باتری خودرو 12 ولت 60 آمپر ساعت + یک باتری شارژر اتوماتیک 12 ولت 6 آمپر بطور هم زمان استفاده کنید.
    چون وات دستگاه مشخص نیست، من حد معمول و متوسط را پیشنهاد دادم.
    اگر شما بخواهید، از یک منبع تغذیه 12 ولت 60 آمپری رگوله شده استفاده کنید هزینه بسیار بالایی دارد. (توان فرضی برای 720 وات)
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

البته بهتره به جای شارژر اتوماتیک 6 امپر از امپر بالا تری استفاده کنی (البته تا مشخصات امپ ها نباشه معلوم نیست ولی بهتره یکم امپرش بالا تر باشه مثلا 20 امپر)
      فقط شارژرش باید حتما اتوماتیک باشه تا همیشه به باطری وصل باشه و دائم نخوای قطع و وصلش کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vmali
        پاور کامپیوتر!

دیدگاه

نه داداش پاور ک 10 امپر بیشتر نمیتونه بده (من زیاد با پاور کار نکردم ولی فکر نکنم بیشترینش 15 امپر بیشتر بتونه بده)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
            پاور کامپیوتر!
            دوتاش رو موازی کنی با یه باطری ماشین یا موتور...حله....
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
              دوتاش رو موازی کنی با یه باطری ماشین یا موتور...حله....
              مگه خروجی پاور 12 ولت رگوله شده نیست؟؟؟
              با این ولتاژ ک باطری شارژ نمیشه باطری ماشین یا موتور با ولتاژ14 14.4 ولت شارژ میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
                مگه خروجی پاور 12 ولت رگوله شده نیست؟؟؟
                با این ولتاژ ک باطری شارژ نمیشه باطری ماشین یا موتور با ولتاژ14 14.4 ولت شارژ میشه
                چی بگم؟؟؟؟
                چه ربطی به شارژ داره؟من واسه تامین جریان گفتم راه حل توبیه نه واسه شارژ وگر نه با همین 12 ولت هم میشه باطری رو شارژ کرد فقط زمان شارژ طولانی میشه.....
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

باطری ماشین که این سیستم رو راه میندازه 74 امپرهست البته یک خازن هم داره من وات امپلی هارو نگاه کنم بعد اعلام میکنم

دیدگاه

دوستان گلم! ایشون منبع تغذیه لازم داره نه باطری! بردن باتری ماشین تو خونه اصلا کار عقلانی نیست!
                    توان آملیفایر ها توان لحظه ای یا اصطلاحا پیک هست و خیلی پایین تر از اونی هم که روشون مینویسه هست.کافیه یه پاور کامپیوتر رو با یه مدار شارژ آهسته یه یه خازن چند فاراد وصل کنه تا توان مورد نیاز رو بگیره.به همین راحتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                      دوستان گلم! ایشون منبع تغذیه لازم داره نه باطری! بردن باتری ماشین تو خونه اصلا کار عقلانی نیست!
                      توان آملیفایر ها توان لحظه ای یا اصطلاحا پیک هست و خیلی پایین تر از اونی هم که روشون مینویسه هست.کافیه یه پاور کامپیوتر رو با یه مدار شارژ آهسته یه یه خازن چند فاراد وصل کنه تا توان مورد نیاز رو بگیره.به همین راحتی
                      دوست عزیز میشه الان بگید دقیقا به چی نیاز دارم این مدار شارژ اهسته رو باید تهیه کنم یا بسازم ؟

دیدگاه

این ساده ترین مدارشه:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                          این ساده ترین مدارشه:

دوست عزیز ممنون ازراهنماییتون. این خازن بایداچند فاراد باشه کافیه واینکه من یکدونه ازاین خازنهای که به ماشین وصل میکنن دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vmali
                            دوست عزیز ممنون ازراهنماییتون. این خازن باید چند فاراد باشه کافیه واینکه من یکدونه ازاین خازنهای که به ماشین وصل میکنن دارم
                            دوستان کسی نیست جوابده

دیدگاه

این خازن ها اگه اشتباه نکرده باشم هر چی بیشتر بزاری ولی رو حالت معمولی برا امپلی نباید کم تر از 8000 میکرو فاراد نباشد یعنی شما همون خازن ماشین رو بزاری برات کافیه اون تایمر رله هم فکنم یک دقیقه کافی باشد و فک میکنم یک دقیقه تا سی ثانیه کافیه ولی اگه میشد به جای رله از ترانزیستور یا یه ماسفت استفاده کنید خیلی بهر بود البته نظر اساتید در اولویته
                              بنده یه پخش تو خونه راه اندازی کردم با چهر تا باند تا اخرشو زیاد کردم کم نیود(اداپتورم دوازده ولت دو امپر بود)ولی خوب انصافا اداپتور جنس خیلی الی بود بهش ظلم کردم :twisted: :twisted:
                              ولی فک میکنم براتون یه سوییچینگ بیست امپر کافی باشه.
                              البته این رو هم در نظر داشته باشید که واتی که روی بلند گو یا امپ می نویسند واقعی نیست مثلا رو امپ تورنادو ی بنده نوشته 1400 وات!!!!
                              دوازده وات رو به زور میده!!!
                              چه خوش سلیقه است گلچین روزگار...
                              خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X