اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

floting point

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

floting point

سلام و ارض ادب
    دوستان میخواستم مفهوم floting point در fpga رو بدونم و اینکه ایا در ایران چنین بردی هست که این مشخصه رو داشته باشنه
    متشکرم
    گلن نه دي،گئدن نه دي؟ بلک نه دي،کفن نه دي!؟
    بو دونيا اوُز کئفينده دي، ياغيش يويور،گون قورودور.

پاسخ : floting point

سلام
    برای آشنایی با مفهوم ممیز ثابت و تفاوت با ممیز شناور به انتهای این پست مراجعه کنید.

از هر کدوم از FPGAهای زایلینکس که استفاده کنی با استفاده از IP Core به نام Floating point میتونی از این امکانات استفاده کنی. استفاده از Floating point همراه کدنویسی HDL یه مقدار پردردسره و اگه بتونی برای قسمت محاسبات ممیز شناور از System Generator (آشنایی در لینک بالا) استفاده کنی راحت تره.

موفق باشید.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز من تازه کارم و هنوز دارم در مورد fpga تحقیق میکنم راستش رو بخوایین لینک شما کمی منو گیج کرده استفاده از متلب سیمولینک و system ganaration رو تازه میشنوم و خودم تصمیم داشتم که با VHDL کار کنم اما مسیر fpga کمی پیچیده شده مثلا این سنتز کردن رو چه نرم افزاری انجام میده برنامه هم اینه که برم سمت xilinx اصلا الان دنبال یکی هستم که بهم بگه کجا تشریف دارم oo:

دیدگاه

بسته به این که از چه FPGA ای قراره استفاده کنی برای سنتز میتونی از برنامه های ISE و VIVADO استفاده کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electro_fuzzy
          سلام
          دوست عزیز من تازه کارم و هنوز دارم در مورد fpga تحقیق میکنم راستش رو بخوایین لینک شما کمی منو گیج کرده استفاده از متلب سیمولینک و system ganaration رو تازه میشنوم و خودم تصمیم داشتم که با VHDL کار کنم اما مسیر fpga کمی پیچیده شده مثلا این سنتز کردن رو چه نرم افزاری انجام میده برنامه هم اینه که برم سمت xilinx اصلا الان دنبال یکی هستم که بهم بگه کجا تشریف دارم oo:
          به هر حال برای کار با FPGA لازمه که به یک زبان توصیف سخت افزار (HDL) مسلط باشید توصیه من اینه که VHDL رو مسلط بشین ولی Verilog رو هم در حدی که بتونید کد مثال یا Core اینترنتی رو بفهمین یاد بگیرید.
          Sysyem Generator به عنوان ابزار کمکی مفیده، کاربرد System Generator بیشتر برای کارهای پردازش سیگنال (DSP) هست ولی برای مواردی مثل محاسبات ریاضی استفاده از Sysgen سرعت کار طراحی رو بالاتر میبره.
          با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"

دیدگاه

دوستای عزیز میخواستم یه برد بخرم به نظر شما با چه بردی کار کنم
            تو بازار بردهای Xilinx و Altera هست که هر کدام باز تقسیم بندی هایی دارند
            Xilinx یردهای زیر رو داره : Spartan , Virtex , kintex, Artix , Zynq

بردهای Spartan نیز دارای گوناگونی هایی هستند.
            من برد رو واسه کارهای پردازشی لازم دارم پس هرچه قدر قویتر بهتر

دیدگاه

انتخاب برد به پارامترهای زیادی بستگی داره: کیفیت، امکانات برد، منابع FPGA، قیمت، امکان تهیه به تعداد مورد نیاز و زمان تحویل.
              اگه کد نمونه ای داری توی ISE سنتز کن و ببین روی کدوم FPGA بهترین نتایج رو میگیری.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X