اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی مدار اندازه گیری جریان و ولتاژ و نیاز به مقاومت شنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی مدار اندازه گیری جریان و ولتاژ و نیاز به مقاومت شنت

سلام دوستام من یه مدار دارم طراحی میکنم با 2368 برا اندازه گیری ولتاز و جریان که نیاز به مقاومت شنت دارم . کسی میدونه کجا میفروشند . تهران - اصفهان یا هرجا ....
    مقاوت شنتی میخام که دیتاشیت داشته باشه و بتونم مشخصات کاملشو بدونم مثلا از شرکت vishay مثل این مقاومت ها

http://www.vishay.com/resistors-fixed/power-metal-strip/

مقاوت مد نظرم 0.01 اهم . یکصدم اهم هست با توان 2 تا 3 وات . ممنون

اگه پیشنهادی در این زمینه دارید هم بگین ممنون میشم.

پاسخ : طراحی مدار اندازه گیری جریان و ولتاژ و نیاز به مقاومت شنت

سلام دوست عزیز. منم دنبال این مقاومت ها برای همین کار میگردم . پیداکردید شما؟؟؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دیدگاه

فقط می خواستم گوشزد کنم که تغییرات دمای مقاومت شنت، ممکن است باعث ایجاد تغییرات در مقاومت اسمی آن شود و اندازه گیری را دچار خطا کند. این موضوع در نمودارهای ارائه شده در دیتاشیت مقاومتها قابل مشاهده است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aminhorri نمایش پست ها
        سلام دوستام من یه مدار دارم طراحی میکنم با 2368 برا اندازه گیری ولتاز و جریان که نیاز به مقاومت شنت دارم . کسی میدونه کجا میفروشند . تهران - اصفهان یا هرجا ....
        مقاوت شنتی میخام که دیتاشیت داشته باشه و بتونم مشخصات کاملشو بدونم مثلا از شرکت vishay مثل این مقاومت ها

Power Metal Strip, Resistors, Fixed manufactured by Vishay, a global leader for semiconductors and passive electronic components.

مقاوت مد نظرم 0.01 اهم . یکصدم اهم هست با توان 2 تا 3 وات . ممنون

اگه پیشنهادی در این زمینه دارید هم بگین ممنون میشم.
        توجه : برای کار های حساس توان مقاومت رو اندازه ای در نظر بگیرید که مقاومت دااااغ نشود به این ترتیب مقدار مقاومت در اثر گرما تغیرات خیلی کمتری خواهد داشت .
        آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajjad_meh نمایش پست ها

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

توی لاله زار میتونی انواع شنت رو بخری

با موازی کردن مقاومت های 1/4 وات هم میتونی با یک صدم قیمت شنت بسازی

دیدگاه

میتونی یه سیم مسی با ضخامت 1 میلیمتر و طول 5 سانتیمتر برداری و دوسرشو به یه اپ امپ در مد تفاضل وصل کنی ، وقتی 10 امپر از سیم عبور کنه ولتاژ دوسرش 0.010682 ولت میشه که اگه اپ امپ صد برابرش کنه میشه یک ولت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X