اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارجعیت به دستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارجعیت به دستور

سلام دوستان من میخوام یک برنامه بنویسم که اطلاعات چند سنسور را جمع و نمایش بده اما میخوام هر جای برنامه که بود اگر کاربر یک کلید خاص رو زد بلافاصله اون اجرا بشه یعنی همیشه اولویتم اون کلید باشه تو برنامه م
    لطفا راهنمایی کنید

پاسخ : ارجعیت به دستور

اگه برنامه واسه میکروکنترلره شما باید واسه اون کلید از اینتراپت یا همون وقفه استفاده کنید.
    واسه برنامه های کامپیوتر من خیلی اطلاعات ندارم ولی فکر کنم تو اون هم چیزی به نام وقفه وجود داشته باشه.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام برنامه ام با لب ویو هست

دیدگاه

دستور event structure

دیدگاه

سلام میشه یک توضیح در بارش بدید؟

دیدگاه

هر کاری که شما در ویندوز انجام میدین بصورت یک (یا چند) رویداد ثبت و به برنامه مدنظر ارسال میشه و اون برنامه بایستی کد لازم رو انجام بده. بعنوان مثال وقتی شما ماوس رو روی فضای یک برنامه تکون میدین بارها و بارها پیام (مربوط به رویداد) حرکت ماوس از طرف ویندوز به برنامه شما ارسال میشه . برنامه شما ممکنه در جواب این رویداد مثلا شکل کرسر ماوس رو در جاهایی تغییر بده.
            کلیک شدن یک دکمه هم از جمله همون رویداد ها (یا پیامها یا وقفه ها هاست)
            event یعنی رویداد یا اتفاق
            در لب ویو شما از ساختار event بهتره که استفاده کنید. رویداد مد نظرتون (مثل همین کلیک شدن یک دکمه) رو توش فعال کنید و کد مدنظرتون رو توش پیاده سازی کنید تا هر وقت اون دکمه کلیک شد ؛ لب ویو کد مدنظرتون رو اجرا کنه.
            * ساختار وقفه (وقفه ؛ رویداد؛ event, interrupt همه به یک معنی استفاده شدند) بایستس درون حلقه اصلی برنامه قرار بگیره
            * وقتی دارین وقفه مد نظر رو فعال میکنید یه تیکی هست که میگه آیا بقیه برنامه ؛ هنگام اجرای کد این رویداد متوقف بشه یا نه؛آ‌ بسته به کاری که نیاز دارین شاید لازم بشه اون تیک رو بردارین

دیدگاه

جواب راحت تر استفاده از عملگر های شرطی در داخل یک حلقه هست یعنی case structure اما بخوای حرفه ای تر کار کنی بهتره از event structure استفاده کنی

دیدگاه

سلام میشه یک مثال بزنید ممنون میشم من لب ویو تازه کارم

دیدگاه

یه میل برام بفرست برات مثال رو بفرستم

دیدگاه

سلام
                    نتونستم تو خصوصی پیام بدهم خطا میداد
                    کد:
                    abolfazlkhani3@gmail.com
                    ممنون

دیدگاه

براتون یک مثال فرستادم تا پاسخ هر دو سوالتون رو گرفته باشید
                      با سپاس
                      فولادی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X