اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید برق

با سلام
    میخوام واسه منقل کباب فن بزارم.برای برقش میخوام از خود گرمای ذغال استفاده کنم.آیا چیزی هست که اگه تو ذغال بذارم گرمای ذغال برق مورد نیاز فن رو تولید کنه

با تشکر

پاسخ : تولید برق

نوشته اصلی توسط namdar soleiman netaj
    با سلام
    میخوام واسه منقل کباب فن بزارم.برای برقش میخوام از خود گرمای ذغال استفاده کنم.آیا چیزی هست که اگه تو ذغال بذارم گرمای ذغال برق مورد نیاز فن رو تولید کنه

با تشکر
    با سلام :
    خیر، برق تولیدی در حدی نیست که بتواند، یک فن را راه اندازی کند. (برق تولیدی از نوع d.c و در حد کم است) برای راه اندازی موتور فن شما نیاز به برق a.c دازید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام
      چرا تولید کنید؟؟!
      میتونید از یک باطری موتور و یک فن دور بالا dc استفاده کنید.

دیدگاه

منظورت از باتری موتور چیه؟ و چطور شارژ میشه؟

دیدگاه

منظورت از باتری موتور چیه؟ و چطور شارژ میشه؟
          منظورم باطری موتور سیکلته،معمولیش 6 آمپره
          و قوی ترش که برای موتور های استارتیه 11 آمپره.
          شارژش هم سادس
          با ولتاژ13.2ولت هم شارژ میشه
          مثل یک آداپتور

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
            با سلام :
            خیر، برق تولیدی در حدی نیست که بتواند، یک فن را راه اندازی کند. (برق تولیدی از نوع d.c و در حد کم است) برای راه اندازی موتور فن شما نیاز به برق a.c دازید.
            فکر نکنم برای راه اندازی موتور حتما نیاز به برق ac باشه. خیلی از موتور ها با dc کار می کنن.
            در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
            2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
            3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

فن رادیاتور پراید

دیدگاه

با سلام

با تشکر
                آفرین ایده خوبیه! ولی احتمالا خیلی باید روش کار کنی تا به نتیجه برسی.قطعه ای که از گرما برق تولید کنه وجود داره اسمش هم ترموکوپل ولی ولتاژ تولیدی و جریان کمی داره و برای راه اندازی فن کافی نیست.
                با تجربه ای که از کباب رو منقل دارم شما نیاز به یه فن 12 ولت و حدود نیم امپر دارید که میشه حدود 6 وات توان. اگه حتما میخواید پرتابل باشه وسیله تون یه انتخاب میتونه سلول خورشیدی باشه. از باتری هم میتونی استفاده کنی. من خودم تو خونه از فن DC و منبع تغذیه متغیر استفاده میکنم.بیرون از خونه هم معمولا ماشین هست و میشه از برق استفاده کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedxs
                  فن رادیاتور پراید
                  با سلام :
                  فن رادیاتور پراید، بصورت نرمال 10 آمپر برق مصرف می کند و در حین کار شدت باد آنقدر بالاست که در وهله اول سبب پرتاب ذغال به بیرون منقل و وهله دوم احتمالا خود کباب خواهد شد. لازم به ذکر است کباب پز های برقی موتور دار با موتوری شبیه پمپ کولر موتور با منقل بصورت یک تکه بصورت آماده نیز وجود دارد.
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

دوست گرامی

در زمانهای قدیم رادیوهای نفتی وجود داشتند که با استفاده از حرارت سوختن نفت ولتاژ و جریان لازم برای راه اندازی رادیو به دست میامد ....
                    اساس تولید برق در این سیستم استفاده از ترموکوپل میباشد ... ولی یک ترموکوپل ساده تنها میتواند چند میلی ولت ایجاد نماید و برای به دست آوردن ولتاژ مورد نیاز ، لازم است N ترموکوپل به صورت سری و موازی مورد استفاده قرار گیرد ... در سیستمهای قدیمی رادیو نفتی این عنصر ( مرکب از صدها و یا هزاران ترموکوپل ) به صورت کارخانه ای ساخته و در مجاورت شعله قرار میگرفت ولی در حال حاظر دسترسی به چنین عنصری احتمالا در بازار ایران ناممکن میباشد ... مگر از طریق به دست آوردن انواع قدیمی یا سفارش به خارج از کشور
                    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

میشه یه باد زن مکانیکی درست کرد.ما یه ظرف فلزی بر میداریم توش آب میریزیم و یه لوله فلزی میزاریم،جلوی لوله فلزی یه پره میزاریم.وقتی که آب جوش میاد بخار حاصله پره رو به حرکت در میاره و باد تولید میشه یه شیر هم میزاریم که با باز کردن اون از شدت بخار های عبوری از لوله فلزی بکاهه و سرعت چرخش پره رو کم کنه نظرتون چیه :smile:
                      همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X