اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه اصال بلندگو به آمپلی فایر ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه اصال بلندگو به آمپلی فایر ؟

با سلام دو عدد بلندگوی 6 اینچی دارم که می خواهم برای بالا بردن قدرت صدا به خروجی یک آمپلی فایر متصل کنم سال اینه که باید بلندگوها را سری کنم یا موازی ؟ اگر سری کنیم یا موازی کنیم چه تغییری در اهم بوجود می آید ؟

پاسخ : نحوه اصال بلندگو به آمپلی فایر ؟

درود. ابتدا باید مشخص کنید توان خروجی آمپلی فایر شما در چه مقداری هست .همچنین توان و مقدار اهمی تک تک اسپیکر ها . ولی در کل از قانون اهم پیروی کنید .با سری کردن مقدار اهمی با هم جمع می شود .و با موازی کردن توان افزایش پیدا میکند.
    امید وارم تصاوید گویا باشند:

اگر سوال داشتید باز هم بپرسید.
    خاک شو پيش ازآنکه خاک شوي

"If you want to go fast, go alone.
    If you want to go far, go together"

دیدگاه

سلام .دوست گرامی بستن بلندگو ب امپ بستگی ب اهم یا امپدانس خروجی امپ داره وشما باید اول ازهمه بدانید ک خروجی امپ چند اهمه بعد با سری وموازی کردن بلندگوها اهم نهایی را برابر ویا بیشتر از خروجی امپ کنی اما کمتر نباشه ک احتمالا منجرب سوختن ویا حداقل داغ کردن ترانزیستورها ویا ای سی خروجی امپ میشود.سری بستن بلندگوها برابراست با جمع شدن اهم انهاوموازی کردنشان برابربا اهم کمترین بلندگو.اگردوبلندگوی 6اهمی راسری کنی وب خروجی امپی ک 6اهم داره وصل کنی صدای امپ ضعیفتر میشه واگر موازی کنی وب همان اهم امپ وصل کنی حداکثر صدا را بدون مشکل ایجاد میکنه.

دیدگاه

توان خروجی آمپلی فایر در حدود 200 وات است و تغذیه آمپلی فایر 50 ولت ، اهم خروجی آمپلی فایر رو نمیدونم . دو عدد بلندگوی 6 اهمی 25 وات هم دارم ، حالا چطری میتونم به آمپلی فایر وصلش کنم که نه بلندگو بسوزه نه آمپلی فایر ؟

دیدگاه

سلام .با توانی ک ذکر نمودید حتما باید بلند گوها را سری کنی چون توان 200وات برای بلندگوهای 25واتی زیاد است واگر موازی ببندی احتمال سوختن جفت بلندگو هست .درصورت سری بستن توان امپ نصف میشود ولی باز هم یک مقدار زیاد است و باید ولوم تا حداکثر نبرید.البته اهم خروجی امپ رانمیدانید دقیق نمیشود اظهار نظر کرد.

دیدگاه

چطور میشه اهم خروجی آمپلی فایر رو اندازه گرفت ؟

دیدگاه

چطور میشه اهم خروجی آمپلی فایر رو اندازه گرفت ؟ و وقتی دو تا بلندگو سری میشن توان کل میشه 50 وات ؟ ( با توجه به اینکه دو تا بلندگوی 25 وات دارم ) ؟

دیدگاه

تنها چیزی که از از مشخصه آمپلی فایر پیدا کردم نوشته ایمپدانس 50 کیلواهم

دیدگاه

سلام .دوست عزیز مطمئن امپدانس 50کیلو برای خروجی نیست .خروجی امپها از 2اهم تا 16 اهم معمولش هست .اندازه گیری اهم خروجی امپ نیازمند ابزارالات خاص است و تنها با مولتی متر امکان پذیر نیست بعلاوه شما خیلی هم نیاز ب این کار ندارید .بله وقتی بلندگوها سری میشوند توان کل افزایش میابد.

دیدگاه

سلام دوستان من یک آمپلی 20 وات دارم و 10 عدد بلندگوی 8 وات 3.2 اهم میشه این 10 بلندگو رو با هم سری کرد اگر میشه چجوری میشه سری کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zixelll نمایش پست ها
                      سلام دوستان من یک آمپلی 20 وات دارم و 10 عدد بلندگوی 8 وات 3.2 اهم میشه این 10 بلندگو رو با هم سری کرد اگر میشه چجوری میشه سری کرد؟
                      سلام
                      امپدانس خروجی امپلی فایرتون چقدره؟؟
                      باید سری موازی کنید تاامپدانس به دست اومده نزدیک ترین مقدار به امپدانس خروجی امپ باشه
                      موفق باشید
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام خدمت اساتید عزیز
                        آقا من یه آمپلی 400 وات دوکاناله دارم
                        میخوام وصلش کنم به دوتا باند دست ساز خودم
                        هر باند یه ساب 250 وات 4 اهم و یه میدرنج 8 وات 4 اهم داره
                        میخواستم ببینم
                        1- نحوه اتصال باندها به هم چجوری باید باشه ؟
                        2- جمع وات بلندگو ها که از وات امپ بیشتر میشه مشکل سازه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط torkian نمایش پست ها
                          سلام خدمت اساتید عزیز آقا من یه آمپلی 400 وات دوکاناله دارم میخوام وصلش کنم به دوتا باند دست ساز خودم هر باند یه ساب 250 وات 4 اهم و یه میدرنج 8 وات 4 اهم داره میخواستم ببینم 1- نحوه اتصال باندها به هم چجوری باید باشه ؟ 2- جمع وات بلندگو ها که از وات امپ بیشتر میشه مشکل سازه ؟
                          سلام توان باند باید همیشه بیشتر از امپ باشه اگر نبود میشه وصل کرد به شرطی که صدا از حد تحمل باند بیشتر نشه باید گینش رو تنظیم کنی موفق باشی
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                            سلام توان باند باید همیشه بیشتر از امپ باشه اگر نبود میشه وصل کرد به شرطی که صدا از حد تحمل باند بیشتر نشه باید گینش رو تنظیم کنی موفق باشی
                            جمع توان باندها باید بیشتر باشه یا هر باند تنها باید توانش بیشتر از آمپلی باشه ؟
                            اگه جمع توان باشه پس برای من مشکلی بوجود نمیاد درسته ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط torkian نمایش پست ها
                              جمع توان باندها باید بیشتر باشه یا هر باند تنها باید توانش بیشتر از آمپلی باشه ؟
                              اگه جمع توان باشه پس برای من مشکلی بوجود نمیاد درسته ؟
                              واسه هر کانالش یه باند می زاری درست؟
                              اگر سری کنی اره میشه جمع توانشون (گفتم سری چون نباید امپدانس بیش از حد کم بشه وگرنه موازی هم میشه توانشون جمع بشه)
                              در هر صورت توان باند باید بیشتر باشه (اگر نبود صدارو نمیتونی زیاد کنی همین)
                              موفق باشی
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X