ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2016/02/06
    13
    0

دستگاه گرمایش القایی

سلام عرض می کنم خدمت تمامی دوستان عزیز و مهندسین گرامی
    قبل از مطرح کردن سوالم لازم عرض کنم بنده دانشجوی کارشناسی ارشد عمران-راه و ترابری هستم و برای چند سوال و مشاوره مزاحم شما عزیزان مهندسی برق شدم، پیشاپیش هم از شما بزرگواران اگه سوالم غیر علمی هست معذرت میخوام چون دانش و تخصص شما بزرگواران رو ندارم.

بنده برای انجام پایان نامم نیاز به یک دستگاه گرمایش القایی دارم و مشخصاتی هم که برای این دستگاه نیاز دارم طبق مقالاتی که خوندم ظرفیت 50kw و فرکانس 70kHz هست. شکل سیم پیچ هم مستطیلی و به ابعاد 150*500 میلی متر هست.

اینم شکل دستگاه

طبق مطالعات بنده هرچی فرکانس رو بالاتر ببریم سرعت گرمایش هم بالاتر میره به طوری که اگه فرکانس رو از 70 به 280 افزایش بدیم سرعت گرمایش از 0.34 سانتی گراد بر ثانیه به 3.5 سانتی گراد بر ثانیه میرسه که خب برای بنده هم سرعت بالای گرمایش مهمه.

حالا سوالی که بنده از شما عزیزان دارم اینه که همچین دستگاهی به صورت آماده وجود داره که بشه فرکانس دستگاه رو عوض کرد و از طریق اون به دمای مورد نظر رسید؟
    اگه دستگاه به این شکل و بصورت آماده وجود نداره ساخت این دستگاه هزینه بر و زمان بره؟
    اگه بخوام این دستگاه رو بسازم چه کسانی میتونن توی ساخت این دستگاه و کشیدن نقشه و ... کمک کنن؟
    اگر شما هم راهنمایی و نظری دارین که میتونه کمکم کنه خوشحال میشم بفرمائید

یا علی
    2007/07/19
    تهران
    1,349
    114

پاسخ : دستگاه گرمایش القایی

سلام
    وقت بخیر
    نقل قول نوشته اصلی توسط .MHMD.
    قبل از مطرح کردن سوالم لازم عرض کنم بنده دانشجوی کارشناسی ارشد عمران-راه و ترابری هستم و برای چند سوال و مشاوره مزاحم شما عزیزان مهندسی برق شدم، پیشاپیش هم از شما بزرگواران اگه سوالم غیر علمی هست معذرت میخوام چون دانش و تخصص شما بزرگواران رو ندارم.

بنده برای انجام پایان نامم نیاز به یک دستگاه گرمایش القایی دارم و مشخصاتی هم که برای این دستگاه نیاز دارم طبق مقالاتی که خوندم ظرفیت 50kw و فرکانس 70kHz هست. شکل سیم پیچ هم مستطیلی و به ابعاد 150*500 میلی متر هست.

اینم شکل دستگاه

طبق مطالعات بنده هرچی فرکانس رو بالاتر ببریم سرعت گرمایش هم بالاتر میره به طوری که اگه فرکانس رو از 70 به 280 افزایش بدیم سرعت گرمایش از 0.34 سانتی گراد بر ثانیه به 3.5 سانتی گراد بر ثانیه میرسه که خب برای بنده هم سرعت بالای گرمایش مهمه.

حالا سوالی که بنده از شما عزیزان دارم اینه که همچین دستگاهی به صورت آماده وجود داره که بشه فرکانس دستگاه رو عوض کرد و از طریق اون به دمای مورد نظر رسید؟
    اگه دستگاه به این شکل و بصورت آماده وجود نداره ساخت این دستگاه هزینه بر و زمان بره؟
    اگه بخوام این دستگاه رو بسازم چه کسانی میتونن توی ساخت این دستگاه و کشیدن نقشه و ... کمک کنن؟
    یا علی
    مطالب مهم و مفید انجمن ، در زمینه کوره های القایی

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با احترام
    94/11/17
    2009/10/13
    1,434
    84
    B2

اینم شکل دستگاه

یا علی
    یکی از کاربرای انجمن به اسم Ebismps به صورت تخصصی در کار ساخت این دستگاها هستند میتونید با ایشون مکاتبه کنید. ولی قیمت دستگاهی که نیاز داری با توجه به توانی که گفتید حدود30 میلیون تومن هست!
    2016/02/06
    13
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط B2
    یکی از کاربرای انجمن به اسم Ebismps به صورت تخصصی در کار ساخت این دستگاها هستند میتونید با ایشون مکاتبه کنید. ولی قیمت دستگاهی که نیاز داری با توجه به توانی که گفتید حدود30 میلیون تومن هست!
    30 میلیون؟ :eek:
    عکسی که از نمونه خارجیش گذاشتم رو دیدین!!!
    واقعاً ساخت چنین چیزی این همه هزینه داره؟
    پس کوره های مخصوص برای ذوب آهن و کارهای صنعتی هزینش چقدر میشه؟
    2009/10/13
    1,434
    84
    B2

30 میلیون؟ :eek:
    عکسی که از نمونه خارجیش گذاشتم رو دیدین!!!
    واقعاً ساخت چنین چیزی این همه هزینه داره؟
    پس کوره های مخصوص برای ذوب آهن و کارهای صنعتی هزینش چقدر میشه؟
    بله دوست من 50 کیلووات توان کمی نیست!
    اون کوره ها ک میفرمایید میلیاردی هستن! میتونید دقیقشو از جناب Ebi smps بپرسید البته
    2016/02/06
    13
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط B2
    بله دوست من 50 کیلووات توان کمی نیست!
    اون کوره ها ک میفرمایید میلیاردی هستن! میتونید دقیقشو از جناب Ebi smps بپرسید البته
    راستش شاید این مشخصات خیلی زیاد باشه برای کار بنده
    اگه بخوام توضیح مختصری در مورد کارم بدم اینه که ما یه سری الیاف رسانا (مثل آهن و مس) رو به نمونمون اضافه می کنیم و به وسیله ی دستگاه گرمایش القایی این الیاف رو گرم میکنیم که در نهایت باعث گرم شدن اطراف نمونمون بشه
    دمای مورد نیاز هم برای بنده در حدود 85 درجه هست و اصلا کار به ذوب نمیرسه
    نمای داخلی دستگاهی که بنده توی مقالات خوندم هم شبیه شکل زیره

ایشون (Ebi smps) خیلی وقته تشریف نیاوردن سایت متاسفانه :sad:
    2013/09/21
    تهران
    1,057
    679

دوست گرامی

امکان ساخت کوره القایی Induction heater در حد و اندازه های کوچک و ارزان نیز وجود دارد

یا

یا

ولی خوب دقت داشته باشید پروژه ساخت کوره القایی کار نسبتا دقیقی میباشد و بهتر است برای ساخت از یک فرد با تجربه کمک بگیرید

2016/02/06
    13
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط emitor
    دوست گرامی

امکان ساخت کوره القایی Induction heater در حد و اندازه های کوچک و ارزان نیز وجود دارد

یا

یا

ولی خوب دقت داشته باشید پروژه ساخت کوره القایی کار نسبتا دقیقی میباشد و بهتر است برای ساخت از یک فرد با تجربه کمک بگیرید
    سلام مجدد
    بنده قراره اشیاء رسانای الکتریکی که شامل الیاف،پودر و ذرات رسانا از قبیل آهن،مس، گرافیت و ... میشه رو به نمونه های آسفالتی اضافه کنم
    یعنی این ذرات رسانا درون نمونه هام حتماً به هم پیوسته نیستن و شاید از هم فاصله داشته باشن
    نمونه های اسفالتی بنده استوانه ای و به قطر 10 سانتی متر و ارتفاع 6.25 سانتی متر هست (نمونه ی کوچیک تو شکل زیر)

وزن نمونه های بنده حدود 1.2 کیلوگرم و میزان الیاف رسانایی که توی نمونه استفاده می کنم حدود 5-10 گرم هست
    ینی توی هر بار که از دستگاه استفاده می کنم فقط لازم 5 تا 10 گرم الیاف به دمای 85 تا 100 درجه سانتی گراد برسه
    زمان مورد نیاز هم چون فعلا در حد پایان نامست کارم خیلی واسم مهم نیست
    و یه چیز در حدود 5 دقیقه برای هر نمونه هم برام قابل قبوله
    2009/12/27
    1,730
    264

وزن نمونه های بنده حدود 1.2 کیلوگرم و میزان الیاف رسانایی که توی نمونه استفاده می کنم حدود 5-10 گرم هست
    ینی توی هر بار که از دستگاه استفاده می کنم فقط لازم 5 تا 10 گرم الیاف به دمای 85 تا 100 درجه سانتی گراد برسه
    زمان مورد نیاز هم چون فعلا در حد پایان نامست کارم خیلی واسم مهم نیست
    و یه چیز در حدود 5 دقیقه برای هر نمونه هم برام قابل قبوله
    با سلام
    دوست عزیز وزن فلز درسته مهمه ولی با افزایش فرکانس گرمایش به سطح محدود میشه و بالعکس-هر قدر ذره ریز تر باشه و این کار سخت تره! مخصوصا اینکه داخل بلوکی کپسوله شدند که گرم نمیشه و گرمای اون ذرات رو هم به علت کم بودن جرمشون سریع جذب میکنه! و در واقع شما به توان خیلی بالایی با فرکانس بالا فکر میکنم نیاز داشته باشید برای این کار
    و یک سوال مهم
    شما جطور این دما رو اندازه گیری خواهید کرد؟ ایا این 85 درجه باید دمای کل بلوک باشه یا فقط ذرات به این دما برسند؟!
    2016/02/06
    13
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020
    با سلام
    دوست عزیز وزن فلز درسته مهمه ولی با افزایش فرکانس گرمایش به سطح محدود میشه و بالعکس-هر قدر ذره ریز تر باشه و این کار سخت تره! مخصوصا اینکه داخل بلوکی کپسوله شدند که گرم نمیشه و گرمای اون ذرات رو هم به علت کم بودن جرمشون سریع جذب میکنه! و در واقع شما به توان خیلی بالایی با فرکانس بالا فکر میکنم نیاز داشته باشید برای این کار
    و یک سوال مهم
    شما جطور این دما رو اندازه گیری خواهید کرد؟ ایا این 85 درجه باید دمای کل بلوک باشه یا فقط ذرات به این دما برسند؟!
    سلام دوست عزیز
    والا نمونه ی خارجی دستگاه که برای این کار استفاده شده توان 50 کیلو وات و فرکانس 70 کیلو هرتز داشت
    دما هم توسط دوربین مادون قرمز اندازه گیری میشه که البته دمای کل نمونه ی استوانه ای هست!!! ینی دمای کُل نمونه ی استوانه ای به 85 درجه برسه

الان که شما فرمودین یه سوال جدید به ذهنم اومد
    چطور ممکنه 10 گرم الیاف نمونه 1.2 کیلویی رو گرم کنه؟
    مگه دستگاه induction heating فقط فلز رو گرم نمیکنه؟
    10 گرم فلز میتونه دمای کل نمونه رو به 85 درجه برسونه؟ (حالا لزومی نداره افزایش دما یکنواخت باشه)
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18