اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد Atmega128

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد Atmega128

سلام به دوستان و اساتید محترم سایت
    یه سوالی از محضردوستان داشتم
    یه پروژه الکترونیکی که قبلا شریک داشتیم و کار تولید و فروشش و انجام میدادیم و الان به تنهایی دارم انجامش میدم, و چونیه مشکلی برخوردم که امیدوارم راهنمایی بفرمائید ( این نکته رو بگم که اطلاعاتم در زمینه الکترونیک بسیار ضعیفه . و سورس برنامه ها و نقشه ها دستمه و دارم تولیدشو انجام میدم)
    بر روی برد مربوطه از آی سی ATMEGA128A-AU استفاده شده. وقتی بردها همگی مونتاژ شدن قبل از اینکه برنامه بدم, با زدن دکمه پاور 3 عدد LED بیجهت روشن میشد و دستگاه کار نمیکرد که اصلا نتونستم ایرادشونو بگیرم و این ایراد روی 22 تا از بردهای من دیده شده بود.
    به ناچار تمامی قطعات روی برد جدید ( به جز atmega128) رو با یه برد سالم قبلی جابجا کردم دیدم مشکل برطرف نشد
    شکم روی atmega بود. این آی سی رو با آی سی قدیمی جابجا کردم و مشکل برطرف شد
    نکته: من دقیقا ATMEGA128A-AU رو تهیه کردم یعنی همون آی سی که قبلنا استفاده میکردیم. حتی 2 سری تهیه کردم. یه بار از جوان الکترونیک و یه بار از چهره الکترونیک. و جالبه که آی سی های جدید کامملا به راحتی برنامه ریزی هم میشدن.
    ولی led ها روشن میموند و نیز lcd دستگاه و دیگر بخشهاش اصلا کار نمیکرد
    یه نکته فقط باعث شد به این آی سی شک کنم
    روی آی سی قدیمی و در قسمت زیرش, خیلی ریز نوشته بود :1418
    و آی سی های جدیدی که من گرفته بودم ,روی یک سریش خیلی ریز نوشته بود :1541 و یک سری دیگه نوشته بود : 1045
    از اساتید کسی میتونه منو راهنمایی بکنه؟ که آیا این اعداد ریز نوشته شده که با هم فرق دارن باعث تفکیک این ای سی ها میشه؟ یا همون که من انتخاب کردم ATMEGA128A-AU درسته؟
    ممنون از همگی - و شرمنده بابت اینکه طولانی شد

پاسخ : سوال در مورد Atmega128

شما فیوز بیت ها رو دقیقا طبق همون atmega128 هایی که از قبل داشتی تنظیم کردی؟
    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد Atmega128

نوشته اصلی توسط ™AG
      شما فیوز بیت ها رو دقیقا طبق همون atmega128 هایی که از قبل داشتی تنظیم کردی؟
      من از برد سالم یه بار فیوز بیت هاشو چک کرده بودم و طبق همون روی آی سی اعمال میکردم و از کارم مطمئن بودم
      امروز که پیام شما رو خوندم یه بار دیگه چک کردم و متوجه شدم که یه گزینه رو باید تیک میزدم که بعد از تیک زدن همه بردها راه افتاد
      الان یه هفته درگیرش بودم. داداش دمت گرم, کارم راه افتاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X