اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت 3d

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت 3d

سلام دوستان :bye
    من ویدیو اقای مرتضی کشاورز رو دیدم و تمام مراحل رو برای یه zif 40 pin انجام دادم و اما مشکلات:

1. مرکزیت پایه های 3d من با فوت پرینت کمی تفاوت داره،علت چیه؟(روی فوت پرینت شماره 00-1280-240 نوشته و روی سه بعدی 6182-240،ممکنه به خاطر تفاوت تو شماه هاشون باشه؟)

2.تو مرحله اخر وقتی رفتم محیط شماتیک اول روی قظعه دابل کلیک کردم و add بعد مسیر سه بعدی رو بهش دادم و بعد کتابخونه رو طبق فیلم کامپایل کردم ولی سه بعدیش نه تو کتابخونه شماتیک ظاهر شد و نه بعد از update تو محیط pcb(اسم اصلی قطعه zif 40 pin و من اسم سه بعدیش رو zif خالی سیو کردم،ممکنه به خاطر عدم تطبیق باشه؟)

فقط کسانی که خیلی گریه کرده باشند ، خندیدن را بلدند

پاسخ : مشکل در ساخت 3d

خب تو حالت نمایش 3D روی اون قطعه 3 بعدی کلیک کن دو بار و تو تنظیماتش به مقدار لازم شیفت بده به چپ و راست و...
    اگه با جابجا کردن درست نشد که دیگه معلومه این فوت پرینت برا این 3D نیستش
    اگه حل نشد بگو تا یه فیلم بزارم
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط md3848
      خب تو حالت نمایش 3D روی اون قطعه 3 بعدی کلیک کن دو بار و تو تنظیماتش به مقدار لازم شیفت بده به چپ و راست و...
      اگه با جابجا کردن درست نشد که دیگه معلومه این فوت پرینت برا این 3D نیستش
      اگه حل نشد بگو تا یه فیلم بزارم
      دابل کلیک کردم ولی گزینه ای برای شیفت دادن نداره و اون height برای فاصله پایه های 3d از سوراخ های فوت پرینته و الباقی هم برای چرخش تو سه محوره،فایل step رو هم از سایت 3d content گرفتم،به هر حال اگه لطف کنی فیلم رو بزار یه نگاه بندازم .

دیدگاه

تو همین عکسی که گزاشتی.....اون گزینه های Rotation x و Rotation y و Rotation z برا چرخش قطعه هستن و اون گزینه Standoff height برای بالا پایین کردن قطعه.........باید با اینا یکم ور بری^_^...........ok?
        اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
        1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
        2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط md3848
          تو همین عکسی که گزاشتی.....اون گزینه های Rotation x و Rotation y و Rotation z برا چرخش قطعه هستن و اون گزینه Standoff height برای بالا پایین کردن قطعه.........باید با اینا یکم ور بری^_^...........ok?
          نمیشه :cry2:

دیدگاه

کار کردن با قطعات 3 بعدی انقدر سخت نیست.و انقدر دقت بالای در جاگذاری نمی خواد چرا که ممکنه طراح سه بعدی فایل در هنگام اندازه گذاری دقت نکرده و کار نهائی تلرانس داشته باشه
            اما نکته ای که باید بدونید اینه که چهار چوب سه بعدی قطعه هیچ ارتباطی با فوت پرینت دو بعدی و نقشه شماتیک نداره oo:
            عکس شما یک نکنه اساسی داره که فکر کنم فراموش کرده اید؟ :eek:.
            در ورژن پایین نرم افزار التیوم هنگام ابدیت کردن قطعات حتما باید نام Designator در نقشه شماتیک تکراری نباشه (در فیلد شکل شما علامت * وجود داره
            عکس پیوست

در شکل پیوست شده شما مقدار Designator حتما باید با حرف و عدد به صورت ترکیبی یا جدا نام گذاری بشه و نباید اسم تکراری قطعات در شماتیک وجود داشته باشه
            مثلا :
            R1 ،C52 ، U1 ، ZIF1
            در ورژن 14 و 15 تکراری بودن نام قطعات به صورت حروف مشکلی در ابدیت به وجود نمی اورد.اما فکر کنم در تمامی ورژنها علامت *در نام گذاری قطعه مشکل داشته باشیم.
            لطفا برای نام گذاری قطعه Designator از علامت استاندارد مثلا ZIF1 استفاده کنید و نتیجه را اعلام فرمائید. :redface:
            امیدوارم مشکل بر طرف شود
            در نهایت می تونید عکس از سیمبل و شکل شماتیک قطعه رو قرار بدین و یا فایل رو پلود کنید . :read:
            موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط protelworker
              کار کردن با قطعات 3 بعدی انقدر سخت نیست.و انقدر دقت بالای در جاگذاری نمی خواد چرا که ممکنه طراح سه بعدی فایل در هنگام اندازه گذاری دقت نکرده و کار نهائی تلرانس داشته باشه
              اما نکته ای که باید بدونید اینه که چهار چوب سه بعدی قطعه هیچ ارتباطی با فوت پرینت دو بعدی و نقشه شماتیک نداره oo:
              عکس شما یک نکنه اساسی داره که فکر کنم فراموش کرده اید؟ :eek:.
              در ورژن پایین نرم افزار التیوم هنگام ابدیت کردن قطعات حتما باید نام Designator در نقشه شماتیک تکراری نباشه (در فیلد شکل شما علامت * وجود داره
              عکس پیوست

در شکل پیوست شده شما مقدار Designator حتما باید با حرف و عدد به صورت ترکیبی یا جدا نام گذاری بشه و نباید اسم تکراری قطعات در شماتیک وجود داشته باشه
              مثلا :
              R1 ،C52 ، U1 ، ZIF1
              در ورژن 14 و 15 تکراری بودن نام قطعات به صورت حروف مشکلی در ابدیت به وجود نمی اورد.اما فکر کنم در تمامی ورژنها علامت *در نام گذاری قطعه مشکل داشته باشیم.
              لطفا برای نام گذاری قطعه Designator از علامت استاندارد مثلا ZIF1 استفاده کنید و نتیجه را اعلام فرمائید. :redface:
              امیدوارم مشکل بر طرف شود
              در نهایت می تونید عکس از سیمبل و شکل شماتیک قطعه رو قرار بدین و یا فایل رو پلود کنید . :read:
              موفق باشید
              نشد یه بار دیگه سه بعدی رو انجام میدم اگه باز هم نشد فایل ها رو اپلود می کنم

دیدگاه

من که برای بار دوم هم نتونستم :NO: فایل ها رو گذاشتم :sad:

http://s7.picofile.com/file/8237750742/zif.rar.html

دیدگاه

فایل که زحمت کشیدی دانلود کردم.
                  لایبری و شماتیک کاملا درسته
                  فاصله بین پایه ها هم 2.54 و کاملا درسته .
                  فرمت step بین پایه ها رو در نرم افزار Autodesk Inventor چک کردم فاصله بین پایه ها دقیقا 2.54 درست بود
                  عکس زیر:

فایل pcb شما رو دیدم .قطعه در محیط pcb در کمال تعجب سه بعدی نبود .
                  عکس زیر:

تنها کاری که انجاب دادم در محیط لایبری pcb از منوی pcb Library روی قطعه راست کلیک کرده و گزینه Update pcb with MY_zift40 را انتخاب کردم.با این کار قطعه درون محیط pcb درست شد.
                  عکس زیر :

یک تست دیگه هم انجام دادم.
                  داخل محیط pcb فوت پرینت قدیمی را حذف و مجددا اپدیت شماتیک به pcb اتجام دادم.
                  بدون مشکلی قطعه به محیط pcb منتقل شد..
                  عکس زیر:

دیدگاه

مراحلی رو که گفتید رو رفتم،ولی چرا کیفیت رنگ و قطعه مثل سه بعدیش نیست؟

در ضمن سه بعدی تو محیط شماتیک چرا نیومده؟

دیدگاه

رنگ سبز به خاطرخطا قواعد طراحی ساده ترین راه ریست کردن قواعد طراحی که از بخش Tools می تونید انجام بدین.
                      اون بخشی هم که سه بعدی نداره یک علامت چکش به هراه قیف سمت راست عکس هست ..روش کلیک کنید مد 3D رو انتخاب کنید.
                      (به احتمال زیاد خطای ایجاد شده به خاطر طول ارتفاع قطعه سه بعدی بیش از قواعد طراحی در نظر گرفته شده است)

دیدگاه

رنگ سبز به خاطرخطا قواعد طراحی ساده ترین راه ریست کردن قواعد طراحی که از بخش Tools می تونید انجام بدین.
                        اون بخشی هم که سه بعدی نداره یک علامت چکش به هراه قیف سمت راست عکس هست ..روش کلیک کنید مد 3D رو انتخاب کنید.
                        (به احتمال زیاد خطای ایجاد شده به خاطر طول ارتفاع قطعه سه بعدی بیش از قواعد طراحی در نظر گرفته شده است)
                        اون بخشی که سه بعدی نداره تو حالت 3d قرار داره ولی نشون نمیده

دیدگاه

خیلی ساده است .
                          لایبری شما سه بعدی نیست oo:.... حتما باور نمی کنی..... :eek:
                          ما دو تا لایبری داریم
                          یک لایبری که شماتیک جدا *.schlib پسوندش هست .
                          یک لایبری که pcb جدا *.pcblib پسوندش هست.
                          یک لایبری هم هست که مجموعه pcb و شماتیک با هم مثل یک پروژه کامل هست.پسوندش intlib

حالا شما سمت راست یک لایبری کلی به اسم Altium Library(www.avr.cim).intlib داری که توی اون پوشه قطعه شما سه بعدی نیست.
                          و سمت چپ شما یک لایبری zif 40 pin.pcblib توی پروژ به صورت پیوست داری که فوت پرینتش سه بعدی.
                          ..
                          منم اول کار کردن با التیوم حسابی از دستش حرص می خوردم ..
                          راه حل:
                          تنها کاری که باید بکنی اینه لایبری کلی رو ویرایش کنی .

دیدگاه

با استفاده از همون چکشه مدل step رو می تونید ببینید
                            کافیه از SHIFT و کنترل برای چرخش و کوچک بزرگ کردن استفاده کنید.

دیدگاه

خیلی ساده است .
                              لایبری شما سه بعدی نیست oo:.... حتما باور نمی کنی..... :eek:
                              ما دو تا لایبری داریم
                              یک لایبری که شماتیک جدا *.schlib پسوندش هست .
                              یک لایبری که pcb جدا *.pcblib پسوندش هست.
                              یک لایبری هم هست که مجموعه pcb و شماتیک با هم مثل یک پروژه کامل هست.پسوندش intlib

حالا شما سمت راست یک لایبری کلی به اسم Altium Library(www.avr.cim).intlib داری که توی اون پوشه قطعه شما سه بعدی نیست.
                              و سمت چپ شما یک لایبری zif 40 pin.pcblib توی پروژ به صورت پیوست داری که فوت پرینتش سه بعدی.
                              ..
                              منم اول کار کردن با التیوم حسابی از دستش حرص می خوردم ..
                              راه حل:
                              تنها کاری که باید بکنی اینه لایبری کلی رو ویرایش کنی .
                              پس فوت پرینتهایی که بصورت free زیر مجموعه پروژه درگ drag می کنن قضیش چیه،ما که تو اون حالت کتابخونه رو ویرایش نمی کنیم ولی فوت پرینت بصورت یه سند ازاد قرار می گیره
                              در ضمن اصلا به ویرایش ربطی نداره،من یه فوت پرینت با سه بعدیش ساختم حالا با درگ drag کردن می خوام زیر شاخه یه قطعه دیگه بذارم،نمی خوام که قطعه اصلی ویرایش بشه
                              اگه فیلم اقای کشاورز رو ببینید سه بعدی که ساخته بصورت یه شاخه زیر سه بعدی قطعه اصلی قرار گرفته

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X