اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار تغذیه 5 ولت 1 آمپر از برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار تغذیه 5 ولت 1 آمپر از برق شهر

سلام خدمت شما اساتید
    دنبال یه مدار 220AC به 5 ولت هستم که تا 1 آمپر بتونه جریان بده و خروجی بدون نویز و پایداری داشته باشه چون قراره باهاش میکرو و ... راه بندازم.
    البته هزینه ساختش هم تو اولویت اول هست(50 تا نیاز دارم)
    هرچی مدارش هم کوچیکتر باشه بهتره
    انتخابی که تا الان دارم استفاده از شارژر های طرح اپله چینیه که قیمتی در حد 7-8 تومن داره و ابعاد برد داخلش نصف اندازه قابشه
    فقط نمیدونم چقدر ولتاژش ثبات داره... و مدام در حال کار باشه مشکلی براش پیش نمیاد.....
    لطفا اگر کسی مدار تغذیه ای داره یا در مورد این شارژر ها اطلاعاتی داره مارو دریغ نکنه
    بسیار ممنون

پاسخ : درخواست مدار تغذیه 5 ولت 1 آمپر از برق شهر

خب من به این فکر میکنم که این اداپتور ها خروجی ثابتی ندارن تقریبا و از اون مهم تر اینه که رگوله نیستن
    اگه به تغذیه 5 ولت نیاز داری برای رگوله کردن به ولتاز بیشتری نیاز داری نه خود 5 ولت
    و این اداپتور ها باز فکر نکنم اونقدر ها قابل اعتماد باشن در طول عمر
    ولی برای کاهش هزینه مورد های خوبی هستن
    و اگر میخوای از این اداپتور ها استفاده کنی باید خرجیش حداقل دو برابر جریان نامیش باشه یعنی 2 امپر

دیدگاه

به هیچ وجه از این آداپتور ها استفاده نکن چون کارت برگشت میخوره
      من یکی از این آداپتور ها داشتم یه بار وصلش کردم به برق یه دفعه ترکید و فیز خونه هم پرید
      بعد که بازش کردم دیدم که220 مستقیم اومده به پل دیود و حتی از یه فیوز هم رد نشده برای امنیت بیشتر.

به نظرم برای میکرو از آداپتور های سونی 2 آمپر یا سامسونگ 2 آمپر اصلی استفاده کن قیمتش هم حدود 15 تا 20 تومنه. 2 آمپر واقعی هم میده بدون افت ولتاژ.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cjmj
        به هیچ وجه از این آداپتور ها استفاده نکن چون کارت برگشت میخوره
        من یکی از این آداپتور ها داشتم یه بار وصلش کردم به برق یه دفعه ترکید و فیز خونه هم پرید
        بعد که بازش کردم دیدم که220 مستقیم اومده به پل دیود و حتی از یه فیوز هم رد نشده برای امنیت بیشتر.

به نظرم برای میکرو از آداپتور های سونی 2 آمپر یا سامسونگ 2 آمپر اصلی استفاده کن قیمتش هم حدود 15 تا 20 تومنه. 2 آمپر واقعی هم میده بدون افت ولتاژ.
        ممنون از راهینماییت
        3 مدل شارژر گرفتم بازشون کنم عکساشو بذارم ببینیم کدوم بهتره

دیدگاه

2 مدل شارژر سامسونگ از نمایندگی گرفتم. 2 آمپری اصل که دلم نیومد بازش کنم :-SS و یک 0.7 آمپری اصل
          یه مدل 2 آمپری هم به اسم اورجینال از مغازه با قیمت زیر 20 هزار گرفتم
          سمت راستی 0.7 آمپری و سمت چپی اونی که از مغازه گرفتم

اون کار کپی به نظر من اصلا پایداری نداره و وقتی مدام کار کنه زیر یک ماه تعطیل میشه
          از طرفی هم استفاده از جنس اورجینال نه زیاد میصرفه و هم درآوردن مدارش یه نیم ساعتی حداقل طول داره که تو کار تعداد نمیشه....
          تنها راه استفاده از یه مدار جمع و جور دست سازه...
          کسی از دوستان مدار سوئیچینگ داره که با ترانس های آماده هست لطفا بذاره @};-
          بسیار ممنون

دیدگاه

سمت راستی 0.7 آمپری و سمت چپی اونی که از مغازه گرفتم
            اون سمت راستیه خیلی جنسش نسبت به چپیه بهتره. :rolleyes:

از طرفی هم استفاده از جنس اورجینال نه زیاد میصرفه و هم درآوردن مدارش یه نیم ساعتی حداقل طول داره که تو کار تعداد نمیشه....
            تنها راه استفاده از یه مدار جمع و جور دست سازه...
            واسه ی در آوردن برد آداپتور ارجینال ، یه سرنگ بردار :surprised: و تینر 20000 رو توش پر کن و قطره قطره بریز روی لبه ی آداپتور و دور تا دورش چند قطره تینر کافیه و چند ثانیه صبر کن بعد به راحتی و بدون نیاز به خشونت قابش باز میشه. به همین سادگی :agree:
            واسه ساخت آداپتور سوئیچینگ برای 5 ولت با آمپر پایین نمی صرفه بازم 5 ولت 50 آمپر یه چیزی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cjmj
              اون سمت راستیه خیلی جنسش نسبت به چپیه بهتره. :rolleyes:

واسه ی در آوردن برد آداپتور ارجینال ، یه سرنگ بردار :surprised: و تینر 20000 رو توش پر کن و قطره قطره بریز روی لبه ی آداپتور و دور تا دورش چند قطره تینر کافیه و چند ثانیه صبر کن بعد به راحتی و بدون نیاز به خشونت قابش باز میشه. به همین سادگی :agree:
              واسه ساخت آداپتور سوئیچینگ برای 5 ولت با آمپر پایین نمی صرفه بازم 5 ولت 50 آمپر یه چیزی.
              ممنون از راهنماییت واقعا تو فکر یه راه بودم که بی دردسر مدار داخلشو دربیارم
              حالا یه سوال فنی
              این شارژرا کنترل هوشمند ولتاژ و جریان دارن درسته؟
              من باید قبل از آی سی شارژ باطری ولتاژ بگیرم دیگه؟
              چندین بار خروجی را اندازه گرفتم ولی متاسفانه حتی تو نمونه اورجینال خروجی از 5.0 تا 5.3 ولت تغییر داشت
              راه حلی ندارین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Erfan.MPlus
                حالا یه سوال فنی
                این شارژرا کنترل هوشمند ولتاژ و جریان دارن درسته؟
                من باید قبل از آی سی شارژ باطری ولتاژ بگیرم دیگه؟
                چندین بار خروجی را اندازه گرفتم ولی متاسفانه حتی تو نمونه اورجینال خروجی از 5.0 تا 5.3 ولت تغییر داشت
                راه حلی ندارین؟
                شارژر فقط یه منبع ولتاژه و مدار اصلی شارژر باتری داخل گوشیه
                خب حالا خروجی بین 5 تا5.3 باشه چی میشه؟
                ................Fx7SAM................

دیدگاه

دوست گرامی

اگر قصد راه اندازی میکرو را دارید باید ترجیحا از منابع تغذیه خطی استفاده کنید ... زیرا نویز حاصل از این نوع منابع که از نوسان ساز داخلی استفاده میکنند گاهی مشکلات زیادی ایجاد میکنند

در مدارات میکرو معمولا از رگولاتورهای خطی استفاده میشود و مدار کلاسیک 7805 معمولا به خوبی قابل استفاده میباشد و اگر به جریان بیشتری نیاز داشته باشید میتوانید از 78K05 یا نوع قابلمه ای آن استفاده کنید

http://www.eleccircuit.com/wp-content/uploads/2009/10/circuit-power-supply-5v-1a-by-ic-7805thumbnail.jpg

اگر در محیط پر نویز و یا صنعتی قصد استفاده از میکرو را داشته باشید میتوانید از دو مرحله تثبیت ولتاژ با 7812 و 7805 به صورت سری استفاده نمایید

http://www.circuitstoday.com/wp-content/uploads/2008/09/12v-5v-power-_supply.jpg

ضمن اینکه در این نوع مدارهای از فیلترهای EMF خازنهای صافی را نیز با ظرفیت بیشتری انتخاب میکنند
                  پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

پاسخ : درخواست مدار تغذیه 5 ولت 1 آمپر از برق شه&#1

بقول یکی از دوستان این ها اداپتور محسوب میشن نه شارژر .
                    اینا فقط یه ولتاز با جریان محدودی رو تامین میکنن .. بطور مثال شارژر های گوشی توی خود گوشی قرار دارن

نوشته اصلی توسط emitor
                    دوست گرامی

اگر قصد راه اندازی میکرو را دارید باید ترجیحا از منابع تغذیه خطی استفاده کنید ... زیرا نویز حاصل از این نوع منابع که از نوسان ساز داخلی استفاده میکنند گاهی مشکلات زیادی ایجاد میکنند

در مدارات میکرو معمولا از رگولاتورهای خطی استفاده میشود و مدار کلاسیک 7805 معمولا به خوبی قابل استفاده میباشد و اگر به جریان بیشتری نیاز داشته باشید میتوانید از 78K05 یا نوع قابلمه ای آن استفاده کنید

http://www.eleccircuit.com/wp-content/uploads/2009/10/circuit-power-supply-5v-1a-by-ic-7805thumbnail.jpg

اگر در محیط پر نویز و یا صنعتی قصد استفاده از میکرو را داشته باشید میتوانید از دو مرحله تثبیت ولتاژ با 7812 و 7805 به صورت سری استفاده نمایید

http://www.circuitstoday.com/wp-content/uploads/2008/09/12v-5v-power-_supply.jpg

ضمن اینکه در این نوع مدارهای از فیلترهای EMF خازنهای صافی را نیز با ظرفیت بیشتری انتخاب میکنند

میشه بیشتر توضیح بدید در این رابطه با خطوط قرمز رنگ ؟ یعنی استفاده از دو رگلاتور ?. خب تلفات هم بیشتر میشه

یعنی منابع سویچینگ نویز بیشتری دارن تا ترانسفورمر ها ؟

دیدگاه

دوست عزیز

در منابع تغذیه سوویچینگ حتی اگر از سیم پیچ هم استفاده نشده باشد به علت نوسان ساز داخلی سطح نویز بسیار بیشتر از منابع تغذیه خطی میباشد
                      جهت اطلاع بیشتر به ویدئو های آموزشی آقای کی نژاد در مورد منابع تغذیه مناسب برای مدارهای میکروکنترلر مراجعه فرمایید ( رایگان از سایت پارات )
                      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
                        دوست عزیز

در منابع تغذیه سوویچینگ حتی اگر از سیم پیچ هم استفاده نشده باشد به علت نوسان ساز داخلی سطح نویز بسیار بیشتر از منابع تغذیه خطی میباشد
                        جهت اطلاع بیشتر به ویدئو های آموزشی آقای کی نژاد در مورد منابع تغذیه مناسب برای مدارهای میکروکنترلر مراجعه فرمایید ( رایگان از سایت پارات )

دوست عزیز ولی من فکر نمیکنم در مدارات سوئیچینگ مثل پاور کامپیوتر یا آداپتور لپ تاپ ، نوسانات نوسان ساز داخلی بتونه توی خروجی تآثیر بزاره چون خروجی با یک عدد خازن و سلف نوسان گیری میشه.
                        ولی در مورد آداپتور های تقلبی با شما موافقم چون از سلف استفاده نمیشه و خازن های نا مرغوب و ظرفیت پایین برای فیلتر کردن استفاده میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                          شارژر فقط یه منبع ولتاژه و مدار اصلی شارژر باتری داخل گوشیه
                          خب حالا خروجی بین 5 تا5.3 باشه چی میشه؟
                          خیلی شرمنده بابت تاخیر در پاسخ دادن این پند روزه واقعا گرفتار بودم
                          برای راه اندازی میکرو میخوام
                          0.3 ولت نوسان باعث ریست میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Erfan.MPlus
                            خیلی شرمنده بابت تاخیر در پاسخ دادن این پند روزه واقعا گرفتار بودم
                            برای راه اندازی میکرو میخوام
                            0.3 ولت نوسان باعث ریست میشه
                            اتفاقا منم از اون موقع که اینو نوشتم تا امروز دیگه نیومده بودم
                            بعدشم دشمنت شرمنده؛من که منتظر نبودم =))
                            ولی تاجاییکه میدونم میکرو یه بازه مشخصی برای تغذیه داره که 5.3 هم توی همون بازه هست
                            من خودم فلاشر زدم تغذیه میکروی بدبخت هر ده ثانیه از 4 ولت تا 5 ولت عوض میشد جیک هم نمیزد
                            ................Fx7SAM................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X