اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن نشدن مانیتور LG 17

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن نشدن مانیتور LG 17

سلام به اساتید
    چند روز پیش مانیتورم خاموش شد و شروع کرد به تیک تیک کردن بعد از باز کردن و چک کردن ولتاژها از دیودهای بعد از چاپر همه دقیق بودند متوجه ترانزیستو J5804 های ولتاژ شدم و بعد تست دیدم که اتصال کوتاه شده و عوض کردم دوباره مثل اول شد و ترانزیستور سوخت بعد از تعغیب بیس ترانزیستور که به چوک و از پشت چوک به خازن 100/25V رفته بود خازن را تعویض (زیر خازن حالت کچلی داشت) و بدلیل نداشتن ترانزیستور اصلی با همان شماره ، یک ترانزیستور با شماره C5803 کار گذاشتم حالا مانیتور بی عیب ونقصی در تصویر روشن میشود ولی رادیات ترانزیستور بیش از حد داغ میشود ممنون میشم منا راهنمایی کنین علت داغی میتونه از چی باشه .
    در ضمن ترانزیستور 700V 10A NPN j5804 است ولی ترانزیستور 1500V 12A NPN C5803

پاسخ : روشن نشدن مانیتور LG 17

سلام یه ترانزیستور D2499 نصب کن پیش هایولتاژ ببین باز هم داغ میکنه

دیدگاه

احتمالا یه سری خازن دیگه هم باید عوض کنی.
      ترانزیستورهای مخصوص سویچینگ اهم کمی دارند ممکنه مقاومت داخلی ترانزیستورت بیشتر باشه که بیشتر داغ میکنه.
      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arman1361 نمایش پست ها
        سلام به اساتید
        چند روز پیش مانیتورم خاموش شد و شروع کرد به تیک تیک کردن بعد از باز کردن و چک کردن ولتاژها از دیودهای بعد از چاپر همه دقیق بودند متوجه ترانزیستو J5804 های ولتاژ شدم و بعد تست دیدم که اتصال کوتاه شده و عوض کردم دوباره مثل اول شد و ترانزیستور سوخت بعد از تعغیب بیس ترانزیستور که به چوک و از پشت چوک به خازن 100/25V رفته بود خازن را تعویض (زیر خازن حالت کچلی داشت) و بدلیل نداشتن ترانزیستور اصلی با همان شماره ، یک ترانزیستور با شماره C5803 کار گذاشتم حالا مانیتور بی عیب ونقصی در تصویر روشن میشود ولی رادیات ترانزیستور بیش از حد داغ میشود ممنون میشم منا راهنمایی کنین علت داغی میتونه از چی باشه .
        در ضمن ترانزیستور 700V 10A NPN j5804 است ولی ترانزیستور 1500V 12A NPN C5803
        سلام به شما و دوستان عزیز
        من هم همین مشکل رو داشتم و به جای C5803 ترانزیستور BU2527AX قرار دادم ؛ قبل از قرار دادن صدای تق تق از تغذیه سوییچینگ میومد و حالا رله دستگاه همش قطع و وصل میشه و اون صدای تق تق قبلی هم نمیاد.

میشه منو راهنمایی کنید؟
        ممنون از شما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X