اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل پرینتر اچ پی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل پرینتر اچ پی

سلام خدمت دوستان گرامی.یک پرینتراچ پی 1102 دارم دوساله خریدم تا موقعی ک کارتریج جوهرداشت همه چیز خوب بود بعد ک برای شارز دادیم دیگر مثل اولش نشد ک نشد هم کم رنگ چاپ میکنه وهم کاغذ های پشت برچسب ک برای مدارات استفاده میکردم را نمیتونه داخل بکشه.برای تعمیر دوباره بردم وکارتریج نو انداختند اما مشکل دیگری پیش امد .علاوه براینکه کاغذ راتو نمیکشه بعضی وقتها ک ب زور کاغذ را رد میکنم جوهر رو مدارات بهم میریزد و خطوط مدارچاپی قاطی میشودومقداری از جوهر بصورت رگه درپشت کاغذ کشیده میشه نمیدانم چکارباید بکنم.

پاسخ : مشکل پرینتر اچ پی

دوست گرامی

نکشیدن کاغذ ربطی به کارتریج نداره ...ولی پرینت با کیفیت پایین مربوط به شارژ نامناسب کارتریج میباشد ... اگر برایتان امکان دارد یک کارتیج نو بخرید ... قیمتش زیاد بالا نیست ... شاید سه برابر هزینه شارژ باشه ( البته از نوع چینی ) و صد در صد از کارتریج شارژی بهتره ... اگر شارژ خوب انجام بشه تا چند بار اول واقعا هیچ فرقی با کارتریج نو وجود نداره ...منتها خیلی سر سری و بی حوصله کارتریج را شارژ میکنند و گاهی هم حتی برای باز کردن کارتریجهای پرچی به آن صدمه میزنند
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط apex111
      سلام خدمت دوستان گرامی.یک پرینتراچ پی 1102 دارم دوساله خریدم تا موقعی ک کارتریج جوهرداشت همه چیز خوب بود بعد ک برای شارز دادیم دیگر مثل اولش نشد ک نشد هم کم رنگ چاپ میکنه وهم کاغذ های پشت برچسب ک برای مدارات استفاده میکردم را نمیتونه داخل بکشه.برای تعمیر دوباره بردم وکارتریج نو انداختند اما مشکل دیگری پیش امد .علاوه براینکه کاغذ راتو نمیکشه بعضی وقتها ک ب زور کاغذ را رد میکنم جوهر رو مدارات بهم میریزد و خطوط مدارچاپی قاطی میشودومقداری از جوهر بصورت رگه درپشت کاغذ کشیده میشه نمیدانم چکارباید بکنم.
      دقت کن بببین پرینترت گزینه ای به نام PaperSet داره؟؟؟
      اگه داره باید اون رو رو نوع کاغذ تنظیم کنی
      مثلا پرینتر من تنظیمات کاغذ داره مثلا وقتی معمولی باشه میزنم plainyt وقتی ترنس پرینت باشه تنظیم میکنم رو ترنس پرنت وقتی کاغذ برچسب باشه تنظیم میکنم رو اون نوع کاغذ
      این تنظیمات باعث تغیرات تو درام وسیتم هیترش میشه
      از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
      --------------------------------------------------------
      تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

منم همین پرینتر رو داشتم "1102" . جوهر فابریکش که تموم شد بردم برای شارژ ولی دیگه مثل اولش نشد . بعد از شارژ طرحها خیلی کمرنگ و بی کیفیت چاپ میشدن و خطوط نازک اصلا چاپ نمیشدن . بعد از کلی معطلی و خرجهای اضافی مجبور شدم پرینتر نو بخرم . کیفیت پایین پودرها هم تاثیر گذاره شما حتی اگه پول جوهر با کیفیتو بدین بازم برای شما با پودر بی کیفیت شارژ میکنن . پیشنهاد من اینه که یه پرینتر نو بخرین .

دیدگاه

سلام وتشکربابت راهنمایی شما .همانطور ک عرض کردم کارتریج قبلی ک روش بود کم رنگ میزد ویک کارتریج نو ب قیمت 60000تومان خریدم اما مشکل ک بالا عرض کردم وجود دارد.ایا مننظور شما از عوض کردن پرینتر کارتریجش است یا خود پرینتر ؟چون خود پرینتر ک نمیشود از هر دوسال عوض کنیم هزینش خیلی زیاد میشود.

دیدگاه

سلام
            وقت بخیر
            نوشته اصلی توسط apex111
            به غیرازتعویض کارتریج فعلی با نوع اصلی
            این تست را انجام دهید :
            چاپ تعداد 20 برگه A4 بصورت خالی (بدون نوشته) ، و سپس یک چاپ pcb روی ورق ترانسپرنت
            اگر پس از این تست ، ایراداتی که فرمودید برطرف نشده بود ، باید پرینترتون بازدید ، سرویس و چند قطعه اون تعویض بشه (در صورت نیاز)

با احترام
            94/11/21

دیدگاه

منظورم دقیقا خرید پرینتر بود نه کارتریج . من به همین مشکل دچار شدم - حتی دادم سرویس کاملش کردن و چند بارم جوهرشو عوض کردم ولی درست نشد و در اخر مجبور شدم یدونه نو بخرم .
              اون پرینتر قدیمیه الان برای پرینت گرفتن معمولی ازش استفاده میکنم و بدرد چاپ PCB نمیخوره . خطوط ریز اصلا پرینت نمیکنه.
              پیشنهاد من اینه اگه با تعویض کارتریج درست نشد هزینه اضافی براش نکن و برای کارهای معمولی ازش استفاده کن و یدونه نو بخر

دیدگاه

سلامی دوباره وتشکر از راهنمایی شما دوستان.من خیلی با پرینتر کلنجار رفتم اما نشد.20بار از کاغذ a4پرینت خالی گرفتم و بعد با کاغذ پشت برچسب اما مشکل حل نشد.یک سوال من در تنظیمات پرینتر گذینه های زیادی دیدم ایا باید همه انها را بدرستی انتخاب کنیم.مثلا در گذینه نوع کاغذ چندین گذینه وجود دارد ک من همه را ترجمه کردم :سبک-نیمه سنگین-سنگین-وزن اضافی-شفافیت-برچسب ها-سرنامه-پاکت نامه-از پیش چاپ شده-سوراخدار-رنگ-بازیافت واوراق قراضه حالا ازبین این گذینه ها باید کدامیک را انتخاب کنم.گذینه های دیگری هم در تنظیمات داشت مثلا پیشرفته ویاگذینه هایی مثل پیش فرض -نسخه-مقابله کردن-امکانات چاپ و غیره.حال شما بفرمایید کدامیک از اینهمه گذینه را باید انتخاب کنم.ببخشید ک زیاد نوشتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط apex111
                  سلامی دوباره وتشکر از راهنمایی شما دوستان.من خیلی با پرینتر کلنجار رفتم اما نشد.20بار از کاغذ a4پرینت خالی گرفتم و بعد با کاغذ پشت برچسب اما مشکل حل نشد.یک سوال من در تنظیمات پرینتر گذینه های زیادی دیدم ایا باید همه انها را بدرستی انتخاب کنیم.مثلا در گذینه نوع کاغذ چندین گذینه وجود دارد ک من همه را ترجمه کردم :سبک-نیمه سنگین-سنگین-وزن اضافی-شفافیت-برچسب ها-سرنامه-پاکت نامه-از پیش چاپ شده-سوراخدار-رنگ-بازیافت واوراق قراضه حالا ازبین این گذینه ها باید کدامیک را انتخاب کنم.گذینه های دیگری هم در تنظیمات داشت مثلا پیشرفته ویاگذینه هایی مثل پیش فرض -نسخه-مقابله کردن-امکانات چاپ و غیره.حال شما بفرمایید کدامیک از اینهمه گذینه را باید انتخاب کنم.ببخشید ک زیاد نوشتم.
                  برای کاغذ معمولی plain
                  برای ترنس پرنت همون گزینه شفاف trancparency
                  وبرای روغنی هم نیمه سنگین bou منظور مثل این گزینه
                  از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                  تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                  اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

سلام
                    وقت بخیر
                    نوشته اصلی توسط apex111
                    سلامی دوباره وتشکر از راهنمایی شما دوستان.من خیلی با پرینتر کلنجار رفتم اما نشد.20بار از کاغذ a4پرینت خالی گرفتم و بعد با کاغذ پشت برچسب اما مشکل حل نشد.....
                    جناب apex111
                    پرینتر باید دمونتاژ شده و پس از بررسی ، قطعات معیوب ، از جمله فیلم فیوزینگ (به احتمال زیاد) و همینطور پرسسور (به احتمال کم) تعویض
                    و
                    مابقی قطعات از جمله ترانسفر رولر و پیکاپ هم باید شستشو و سرویس شود .

با احترام
                    94/11/24

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر معیری
                      سلام
                      وقت بخیرپرینتر باید دمونتاژ شده و پس از بررسی ، قطعات معیوب ، از جمله فیلم فیوزینگ (به احتمال زیاد) و همینطور پرسسور (به احتمال کم) تعویض
                      و
                      مابقی قطعات از جمله ترانسفر رولر و پیکاپ هم باید شستشو و سرویس شود .

با احترام
                      94/11/24
                      نه بابا من با پرینتر خودم حده اقل روزی 2 بار ترنس پرنت چاپ میکنم
                      اونوقت باید پرینتر من کلا میترکید(ولی تو تنظیمات پرینتر من اون کاغذ از جمله ترنسپرنت هست)
                      نظرتون چیه یعنی مال من هم خراب شده :cry2: :cry2: :cry2: :cry:
                      پرینتر من:
                      http://www.digikala.com/Product/DKP-...tab-techspecs/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
                        نظرتون چیه یعنی مال من هم خراب شده :cry2: :cry2: :cry2: :cry:
                        کارتریج پرینتر شما فابریکه یا تعویضی؟؟
                        خیلی کم پیش میاد که کاغذ باعث خرابی پرینتر بشه بجز مواردی که کاغذ نامرغوب و غیر استاندارد باشه.من با هر مدل کاغذی که داشتم پرینت میگرفتم و مشکلی نداشتم ولی بعد از شارژ کارتریج دیگه پرینترم مثل اولش نشد و مجبور شدم یکی دیگه بخرم.
                        مشکل دوستمون بعد از تعویض کارتریج بوجود اومد و دلیل اصلیش میتونه کیفیت پایین پودر یا ناوارد بودن شارژ کننده باشه که باعث میشه بعد از شارژ مجدد دیگه کیفیت چاپ مثل اولش نشه.

دیدگاه

سلام .بد شانسی اینجاست ک کارتریج را من نو کردم وقبلی را کنار گذاشتم وکاملا سیاه چاپ میکنه اما فقط روی کاغذ a4چاپ میکنه وقتی ازین کاغذهای پشت برچسبها ک برای pcbقبلا استفاده میکردم قرار میدهم نه میتونه تو بکشه ونه درست چاپ کنه در سومین نوبت کاغذ را تو میکشه وتونر رو کاغذ پخش شده و خطوط درهم میریزه وقسمتی از تونر هم ب زیر برگه کاغذ میچسبد.

دیدگاه

سلام
                            وقت بخیر
                            نوشته اصلی توسط apex111
                            سلام .بد شانسی اینجاست ک کارتریج را من نو کردم وقبلی را کنار گذاشتم وکاملا سیاه چاپ میکنه اما فقط روی کاغذ a4چاپ میکنه وقتی ازین کاغذهای پشت برچسبها ک برای pcbقبلا استفاده میکردم قرار میدهم نه میتونه تو بکشه ونه درست چاپ کنه در سومین نوبت کاغذ را تو میکشه وتونر رو کاغذ پخش شده و خطوط درهم میریزه وقسمتی از تونر هم ب زیر برگه کاغذ میچسبد.
                            همانطور که عرض شد ، برای رفع ایرادات مطرح شده ، تنها راه ( البته به غیر از خرید یک پرینتر جدید ) ، تعویض قطعات فرسوده و سرویس کامل پرینتر موجوده .
                            تعویض قطعه فیلم فیوزینگ به جهت استهلاک ، فرسودگی ، از دست دادن شفافیت و ایجاد خطوط ، در اثر کارکرد زیاد (بخصوص روی کاغذ ترانسپرنت)

هزینه فیلم + سرویس کامل = 170 هزار تومان

با احترام
                            94/11/25

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
                              کارتریج پرینتر شما فابریکه یا تعویضی؟؟
                              خیلی کم پیش میاد که کاغذ باعث خرابی پرینتر بشه بجز مواردی که کاغذ نامرغوب و غیر استاندارد باشه.من با هر مدل کاغذی که داشتم پرینت میگرفتم و مشکلی نداشتم ولی بعد از شارژ کارتریج دیگه پرینترم مثل اولش نشد و مجبور شدم یکی دیگه بخرم.
                              مشکل دوستمون بعد از تعویض کارتریج بوجود اومد و دلیل اصلیش میتونه کیفیت پایین پودر یا ناوارد بودن شارژ کننده باشه که باعث میشه بعد از شارژ مجدد دیگه کیفیت چاپ مثل اولش نشه.
                              نه بابا کارتریج ژاپن روش نصب هست
                              پرینتر ساخت کره و کارتریج ساخت ژاپن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X