ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17
    2014/10/31
    آذربايجان شرقي-تبريز
    1,082
    243

پاسخ : ذخیره بارالکتریکی در خازن

نقل قول نوشته اصلی توسط AVR-MEGA8
    آها پس شرایط سنی داره :biggrin:
    واقعیتش هنوز برای من روشن نشده که پس از شارژ شدن خازن ولتاژ دوسر خازن چه مقدار خواهد بود ، و به چه عملی بستگی داره ، جریان به چی بستگی داره؟
    مثلا این 50 ولتی که روی خازن ها نوشته حداکثر تحمل خازن است ولی وقتی مثلا یک خازن 1 میلی فاراد 50 ولت را با منبعی 40 ولتی شارژ کنیم ، پس از جدا کردن منبع تغذیه اختلاف پتانسیل دو سر خازن 40 ولت است؟ یا مقداری دیگر؟ جریان دهی به چه عاملی بستگی دارد؟ با افزایش جریان دهی خازن ولتاژ تغییر میکند؟
    شدیدا نیازمند روشن شدن هستیم :agree:
    این مورد خاص رو باید از خود آقای تحیری بپرسید :nerd:
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    --------------------------------------------------------
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901
    2011/09/13
    458
    196

با درود فراوان

چیری که برای بدن خطرناک میباشد ولتاژ زیادتر از حد مجاز میباشد و جریان زیاد بدون ولتاژ خطری ندارد !!!!

محض اطلاع عرض بکنم که در شرکت ما دستگاههای جوش که تا 700 -800 آمپر هم میتوانند آمپر خروجی داشته باشد وجود دارد ولی ولتاژ آن در حالی بی باری و بدون جوشکاری تا 50 ولت هم میشود و اگر خطری داشت تا به حال کارگران زیادی پودر شده بودند از جمله خود من !!!!! :biggrin: :biggrin:
    AVR-MEGA8
    Guest

یه سری تست با منبع تغذیه و مولتی متر و خازن انجام دادم ، به این نتیجه رسیدم بعد از شارژ شدن خازن ولتاژ دو سر خازن تقریبا برابر ولتاژ منبع تغذیه است. که پس از اتصال مصرف کننده به دو سرخازن به تدریج افت میکند تا به صفر میرسد.
    حالا اینکه جریان کشیدن از خازن به چی بستگی داره ، شاید ظرفیت خازن مهم باشه.
    اگرخازنی توانایی جریان دهی تا 200 آمپر را داشته باشد و 40 ولت باشد ، من هنوز هم بر این باورم که در صورت اتصال مصرف کننده میتوان جریان مصرفی را از قانون اهم به دست آورد.
    شما فرض کنید دو سر خازن شارژ شده را به دو سر یک مقاومت وصل کرده ایم ، حالا قانون اهم: مقاومت رو داریم ، ولتاژ دو سر مقاومت برابر ولتاژ دو سر خازن است و شدت جریان عبوری I آمپر است ، چرا نباید مقدار جریان عبوری از رابطه I=V/R حاصل شود؟
    مثلا اگر ولتاژ 40V و مقاومت ما 5 اهم باشد ، I=V/R >> I=40/5 >> I=8
    حالا چرا قانون اهم اینجا جواب نمیده؟؟؟
    آقای مقنی پاسخگو باشید :biggrin:
    2015/06/19
    ....
    52
    2

چرا من یه خازن فلش دوربین عکاسی رو که باز کردم و دستم خورد به پایه هاش بد جور لرزیدم؟ oo:با اینکه دوربینه هم باتری 1.5 ولتی داره؟ oo: oo: oo:
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,412

نقل قول نوشته اصلی توسط AVR-MEGA8
    آقای مقنی فکر میکنم اگر به پایه این خازن دست بزنی پر الکترون بشی؟!!.............. :cry:
    مهندس تحیری ، خازن 48 ولت 200 فاراد برای انسان ضرری دارد؟!! البته منظورم در حالت شارژه :biggrin: من فکر میکنم داره :redface:

مطمئنی اگر دستت به یکی از پایه های خازن برخورد کنه مشکلی پیش نمیاد؟ بعید نیست جریان مصرفیت بالا بره :biggrin:
    با سلام :
    این بانک خازن ها چیزی ماننده، یک باتر ی قابل شارژ می باشند که وقتی به اندازه کافی از آن برق بگیریم تخلیه می شوند و نیاز مجدد برای شارژ دارند. خازن ها هم اگر تخلیه گردند باید به یک منبع ولتاژ وصل شوند تا پر گردند.
    خیر دست زدن به پایه های یک خازن 48 ولت 200 فاراد، هیج مشکلی را ایجاد نمی کند، هم چنان که دست زدن به 4 عدد باتری قابل شارژ 12 ولت 100 آمپر که بصورت سری متصل شده باشند( 48 ولت 100 آمپر ساعت)،هیچ مشکلی را ایجاد نمی کنند. با این ولتاژ باتری ها شما براحتی می توانید جوشکاری کنید، اما دست زدن به دو قطب آن خطری را برای شما ایجاد نمی کند.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,412

نقل قول نوشته اصلی توسط javadshk4955
    چرا من یه خازن فلش دوربین عکاسی رو که باز کردم و دستم خورد به پایه هاش بد جور لرزیدم؟ oo:با اینکه دوربینه هم باتری 1.5 ولتی داره؟ oo: oo: oo:
    با سلام :
    کاربر گرامی، درست است که فلش دوربین های عکاسی از دو یا 4 عدد باتری 1.5 ولت قلمی استفاده می کنند، اما به محض وصل کردن کلید شارژ فلش، که دارای یک مدار کانورتر 6 ولت به حدود 310 الی 320 ولت می باشد، خازن ها پس از چند ثانیه پر می شود و در هنگام شارژ کامل خازن، یک لامپ کوچک نئون شارژ کامل را با رنگ قرمز یا نارنجی نشان می دهد. با زدن کلید فشاری فلش، این ولتاژ 320 ولت باعث تحریک لامپ زنون شده و یک نور شدید (فلش) ایجاد می شود. علت شوک شدید در زمانی بوده که شما به خازن شارژ شده با ولتاژ بالا دست زدید و فکر کردید چون دارای چند باتری 1.5 ولت می باشد، خطری برای شما ندارد.
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,412

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein951ann
    با درود فراوان

چیری که برای بدن خطرناک میباشد ولتاژ زیادتر از حد مجاز میباشد و جریان زیاد بدون ولتاژ خطری ندارد !!!!

محض اطلاع عرض بکنم که در شرکت ما دستگاههای جوش که تا 700 -800 آمپر هم میتوانند آمپر خروجی داشته باشد وجود دارد ولی ولتاژ آن در حالی بی باری و بدون جوشکاری تا 50 ولت هم میشود و اگر خطری داشت تا به حال کارگران زیادی پودر شده بودند از جمله خود من !!!!! :biggrin: :biggrin:
    با سلام :
    من صحت گفته های جنابعالی را با انجام آزمایش عملی تائید می کنم.
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17