اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امواج التراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امواج التراسونیک

سلام خدمت دوستان گرامی من در مورد یه برنامه تحقیق میکردم که به مشکل برخوردم و از دوستان گرامی که در مورد این موضوع اطلاعاتی دارند خواهش میکنم و ممنون میشم کمکم کنن.
    من دو ماژول التراسونیک jsn-sr04t دارم که تصویرشو این زیر میبینین

من اومدم سنسورهای التراسونیک این دو ماژول رو روبروی هم قرار دادم که تو تصویر زیر میبینین

حالا من میخوام از سنسور ماژول اولی که امواج رو میفرسته سنسور ماژول دومی دریافت کنه و بلعکس ماژول دومی امواج رو بفرسته ماژول اولی دریافت کنه
    من همزمان به تریگر ماژول ها پالس دادم طبق دیتاشیت ماژول و طبق دیتاشیت سنسور امواج رو میفرسته و همزمان یکی از پایه ها یک میشه و امواج با برخورد به جسمی بر میگرده طرف سنسور و وقتی موج دریافت میشه پایه ماژول صفر میشه ولی من با قرار دادن سنسور ماژل ها روبروی هم میخوام زودتر پایه ماژول ها صفر بشه یعنی نصف زمان
    ولی متاسفانه اینجوری نمیشه نمیدونم فرکانس ماژول ها با هم فرق داره یا همچین چیزی اگه کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه
    وه کو شیتان شیتی تو بوم

پاسخ : امواج التراسونیک

یه چیزایی میگم ولی حدس و گمان هستش...درستیش رو خدا میدونه ^_^
    1) در مورد این که دو ماژول رو روبروی هم مزاری آیا امواجش به هم دیگه میخورن مشکلی پیش نمیاد؟....اینو تحقیق کن
    2) تاجایی که یادم میاد و دیتاشیت اینو خوندم...همون طور که گفتی یه موجی میفرسه و بعد گیرنده میخواد یه موجی رو دریافت کنه، لذا شما وقتی هر دو ماژول رو همزمان فعال میکنی، به نظرم اون امواج میخورن به ماژول روبرویی و بر میگردن و به همین خاطر زمانش نصف نیستش(به نظرم!) >>>> بیا یکاری کن، خودت دو تا فرستنده جدا و 2 تا گیرنده جدا طراحی کن، و در یه لحظه ضربدری اینا رو فعال کن(یعنی یبار فرستنده1 و گیرنده 2 رو فعال کن و یه بار فرستنده 2 و گیرنده 1 رو......این چیزی هستش که به ذهن من میرسه)
    3) بیا وسط اون دو تا ماژول به کتابی چیزی بزار(به طوری که فاصله هر دو ماژول با اون جسم یکسان باشه) و بعد بیا ببین فاصله ای که هر دو ماژول نشون میدن با هم برابر هستش یا نه؛ اگه نبود یعنی یا برنامت مشکل داره یا ماژول(فک نکنم غیر از این باشه)، اگر هم برابر بود که یعنی ماژول ها سالمن و وقتی کتابو بر میداری(اگه مدار متقارن هستش---یعنی دقیق دقیق اینا روبروی هم هستش) فاصله متقاوتی از هر دو ماژول میبینی >>>> !!!!!!!!!!!!!
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

ماژول ها مشکلی ندارن فقط فک کنم ماژول ها وقتی هم زمان امواج رو میفرستن به ماژول روبروی میخوره و بر میگرده طرف فرستند
      ولی اگه امواج یکی هستن پس چرا وقتی امواج به ماژول روبروی میرسه همون ماژول هم منتظر دریافت موج پس چرا امواج ماژول روبروی رو دریافت نمیکنه فقط این چیز به ذهنم رسید که شاید فرکانس امواج شاید با هم فرق دارن به خاطر همین ماژول امواج ماژول روبروی خودشو دریافت نمیکنه
      برای ایده شما هم فقط مشکل اینه که سنسور التراسونیک ماژول یه دونه س و هم گیرنده و هم فرستنده نمیشه جداش کرد و دوتا پایه هم داره
      وه کو شیتان شیتی تو بوم

دیدگاه

یعنی کسی اطلاعاتی نداره کمکم کنه
        وه کو شیتان شیتی تو بوم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X