اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل ولتاژ 12000ولت ac به dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل ولتاژ 12000ولت ac به dc

سلام خدمت دوستان عزیز من میخوام یه ترانس نئون 12000 ولتی رو به dc تبدیل کنم چه راهکاری پیشنهاد میکنید ممنون از راهنماییتون!! :smile:

پاسخ : تبدیل ولتاژ 12000ولت ac به dc

نوشته اصلی توسط javad9899
    سلام خدمت دوستان عزیز من میخوام یه ترانس نئون 12000 ولتی رو به dc تبدیل کنم چه راهکاری پیشنهاد میکنید ممنون از راهنماییتون!! :smile:
    ولتاژ و جریان خروجیت چقدره؟چقدر می خوای هزینه کنی؟
    فقط کسانی که خیلی گریه کرده باشند ، خندیدن را بلدند

دیدگاه

با سلام :
      چون خروجی شما 12000 ولت است، پس جریان خروجی در حد میلی آمپر می باشد. شما می توانید با سری کردن حداقل 20 عدد دیود 4007 برای یک سو سازی ولتاژ استفاده کنید. ( تبدیل و ساخت یک دیود 20 کیلو ولت یک آمپر معادل جایگزین). چون قیمت یک دیود 20 کیلو ولت 1 آمپر بسیار بسیار گران و نایاب می باشد. سپس با سری کردن خازن های ولتاژ بالا خازن معادل خازن جدید را بدست آورید.( البته ظرفیت کم می شود ولی ولتاژ کار بالا می رود) ولتاژ خروجی D.C شما می شود حدود 17000 ولت دی سی.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eleca
        ولتاژ و جریان خروجیت چقدره؟چقدر می خوای هزینه کنی؟
        12000 ولت 30 میلی آمپر،کم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
          با سلام :
          چون خروجی شما 12000 ولت است، پس جریان خروجی در حد میلی آمپر می باشد. شما می توانید با سری کردن حداقل 20 عدد دیود 4007 برای یک سو سازی ولتاژ استفاده کنید. ( تبدیل و ساخت یک دیود 20 کیلو ولت یک آمپر معادل جایگزین). چون قیمت یک دیود 20 کیلو ولت 1 آمپر بسیار بسیار گران و نایاب می باشد. سپس با سری کردن خازن های ولتاژ بالا خازن معادل خازن جدید را بدست آورید.( البته ظرفیت کم می شود ولی ولتاژ کار بالا می رود) ولتاژ خروجی D.C شما می شود حدود 17000 ولت دی سی.
          مرسی از جوابتون ، نمیشه خازن ولتاژ بالا رو خودمون بسازیم؟؟!! :-? چون تو یوتیوب یه فیلم دیدم خازن ولتاژ بالا درت میکرد با فویل آلومینیومی و .... :question:

دیدگاه

مرسی از جوابتون ، نمیشه خازن ولتاژ بالا رو خودمون بسازیم؟؟!! :-? چون تو یوتیوب یه فیلم دیدم خازن ولتاژ بالا درت میکرد با فویل آلومینیومی و .... :question:
            با سلام :
            ساخت خازن در حد، حتی 1 میکرو فاراد با ولتاژ 20 کیلو ولت کاری بسیار مشکل می باشد، اگر توانستید بسازید، طرز ساخت را در این تاپیک قرار دهید.

دیدگاه

با سلام :
              ساخت خازن در حد، حتی 1 میکرو فاراد با ولتاژ 20 کیلو ولت کاری بسیار مشکل می باشد، اگر توانستید بسازید، طرز ساخت را در این تاپیک قرار دهید.
              من ساخت 7.5 نانو فارد رو بلدم حالا نمیدونم بدرد کار من میخوره یا نه!! (:|

دیدگاه

من ساخت 7.5 نانو فارد رو بلدم حالا نمیدونم بدرد کار من میخوره یا نه!! (:|
                باسلام و آفرین برشما:
                خواستن توانستن است. فقط نفرمودید ولتاژ کار این خازن 7.5 نانو فارادی چقدر می باشد.؟ چون میدانید هرچه ولتاژ کار بالاتر رود، فاصله دو پلیت خازن هم زیاد تر می شود، در نتیجه حجم خازن هم بزرگ می شود. البته شما برای مدار های ولتاژ حدود یک خازن 1 میکروفارادی 20 کیلو ولت حد اقل نیاز دارید، که می توانید از سری کردن 20 خازن 1000 ولتی 20 میکرو فاراد، البته با 1/20 ظرفیت کم تر استفاده کنید.

دیدگاه

باسلام و آفرین برشما:
                  خواستن توانستن است. فقط نفرمودید ولتاژ کار این خازن 7.5 نانو فارادی چقدر می باشد.؟ چون میدانید هرچه ولتاژ کار بالاتر رود، فاصله دو پلیت خازن هم زیاد تر می شود، در نتیجه حجم خازن هم بزرگ می شود. البته شما برای مدار های ولتاژ حدود یک خازن 1 میکروفارادی 20 کیلو ولت حد اقل نیاز دارید، که می توانید از سری کردن 20 خازن 1000 ولتی 20 میکرو فاراد، البته با 1/20 ظرفیت کم تر استفاده کنید.
                  ولتاژ کاری 15000 ولت.

دیدگاه

ولتاژ کاری 15000 ولت.
                    با سلام مجدد:
                    وقتی شما توانستید، خازن 7.5 نانو فاراد 15000 ولت را بسازید، مطمئن باشید تا 20000 ولت تا حد میکرو فاراد را هم با این پشتکار می توانید بسازید. البته حد اقل ولتاژ کار مورد نیاز بعد از یکسو سازی 17000 ولت می باشد که برای اطمینان بیش تر 20000 ولت در نظر گرفته شده است. اگر امکان دارد این تجربیات ساخت را در این تاپیک قرار دهید، تا سایر کاربران علاقه مند بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند. با آرزوی موفقیت برای شما.

دیدگاه

سلام دوستان
                      پاسخ به اقا جواد: چرا از خازن های mmc استفاده نمی کنی؟(alcon 1uf/1200vdc)
                      پاسخ اقای تحیری: خازن 5nf رو من ساختم،حدود 8 سال پیش،اتفاقا خروجی من هم از یه ترانس نئون 15000v بود:
                      یه فیبر مسی دو رو (توجه و احتیاط:ابعاد دقیق نیست و برای مثال زدن است ) با ابعاد 15 در 40 سانتی رو اطرافش رو با چسب کاغذی 5 سانتی از هر دو طرف پوشوندم بعد با اسپری رنگ 21 داخل اون کادر مستطیلی رو رنگ زدم و بعد چسب ها رو جدا کردم و داخل اسید گذاشتم که باعث شد مسهای اطراف فیبر به مقدار 5 سانت از بین بره،بعد یک طرف فیبر رو با سیم ،های ولتاژ لحیم کردم و طرف دیگه فیبر رو در خلاف جهت سیم رو لحیم کردم،بعد کل مس رو داخل شارلاک قرار دادم(شارلاک باید تمام سطح مس رو پوشش بده) بعد از خشک شدن شارلاک،حدود 6 صفحه رو به این شکل ساختم ،وبعد صفحات رو با هم موازی کردم و سیم های بالایی فیبرها رو با هم و سیم های پایینی رو با هم یکی کردم و یک خازن 5 نانو ساختم (البته خازن رو داخل روغن، های ولتاژ قرار دادم،که نوع انتخاب روغن هم مهم است(ویسکوزیته و ...)) در ضمن دستگاه مورد استفاده من بعد از 5 دقیقه احتیاج به استراحت 1 دقیقه ای داشت که همین باعث خنک شدن خازن هم میشد.
                      فقط کسانی که خیلی گریه کرده باشند ، خندیدن را بلدند

دیدگاه

[quote author=eleca link=topic=118850.msg775705#msg775705 date=1455316734]
                        سلام دوستان
                        پاسخ به اقا جواد: چرا از خازن های mmc استفاده نمی کنی؟(alcon 1uf/1200vdc)
                        سلام از کجا میشه گیر آورد این خازن رو؟؟

دیدگاه

دوستان اسپم نباشه
                          من یک خازن 40 نانو فاراد 80 کیلو ولت ساختم :biggrin:
                          تا 80 کیلو ولت هم آزمایش کردم. :nerd:
                          اگر مایل هستید تا عکس این خازن را در این تایپک بگذارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X