اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هویه ای کم مصرف و نسوز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هویه ای کم مصرف و نسوز

سلام دوستان تو اینترنت گشت میزدم به این پروژه برخوردم فکر کنم به عنوان یه هویه نسوز قوی و کم مصرف بشه ازش استفاده کرد نظر شما چیه؟ من از ترجمه ماشینیش چیزه زیادی متوجه نشدم گفتم بزارم با هم روش کار کنیم. :read::nice: :nice: :applause:
    http://radioskot.ru/publ/raznoe/vyzh...vu/18-1-0-1010
    سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

پاسخ : هویه ای کم مصرف و نسوز

نوشته اصلی توسط سید سجاد احدزاده
    سلام دوستان تو اینترنت گشت میزدم به این پروژه برخوردم فکر کنم به عنوان یه هویه نسوز قوی و کم مصرف بشه ازش استفاده کرد نظر شما چیه؟ من از ترجمه ماشینیش چیزه زیادی متوجه نشدم گفتم بزارم با هم روش کار کنیم. :read::nice: :nice: :applause:
    متن مورد نظر به زبان روسی می باشد، اطلاعات خاصی طبق نقشه مشخص نیست.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

تو ترجمه ماشینیش خوندم که یه نوع دیمر هست لینک کاملتر
      http://radioskot.ru/publ/bp/ehlektro...atel/7-1-0-652
      ترجمه ماشینی لینک بالا
      https://translate.google.com/transla...el%2F7-1-0-652

دیدگاه

یه ورژن دیگش ولی ضعیف تر ولی کاملتر

دست به کار بشیم واسه ساختنش

دیدگاه

جنس نوک هویه از چیه ؟؟
          نمیشه طول نوک هویه رو بیشتر کرد و مستقیم (بدون دیمر) به برق 220 وصل کرد ؟؟

دیدگاه

فکر کنم از نوک هویه تفنگی بشه استفاده کرد.

دیدگاه

با سلام :
              کاربر گرامی، معرفی هویه کم مصرف از طرف سایت مربوطه برای کارشناسان برق و الکترونیک قابل باور نمی باشد، چون هویه نمی تواند ماننده لامپ کم مصرف باشد. برای یک لحیم کاری مناسب احتیاج به هویه ای با توان 30 وات می باشد، اگر ما این توان را مثلا به 5 یا 10 وات تغیر دهیم، هویه قادر به ذوب قلع و لحیم کاری نمی باشد. پس معنی هویه کم مصرف از طرف سایت مربوطه چیست.؟
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام من با تصاویری که از سایت مورد نظر دیدم به چنین تحلیلی رسیدم چون بلا فاصله بعد از روشن شدن داغ میشود . ایا به نظر شما با مقایسه این هویه با هویه معمولی موجود در بازار و داشتن چنین قابلیتی این هویه را به یک هویه کم مصرف تبدیل نمیکند ؟ از نظر توان هم چنین المنتی با این اندازه حرارت و سرخی قدرت ذوب قلع را ندارد؟ :smile: :smile: :nerd:
                من در حال حاضر چون دسترسی به قطعات لازم و تجهیزات اندازه گیری را ندارم فعلا قادر به پیگیری این پروژه نیستم اما حداکثر تا اوخر خرداد ان را اصلاح و تکمیل و در این تایپیک قرار خواهم داد

اضافه شده در تاریخ :
                فقط اگه بشه جریان افزایش داد و از یه المنت قطور تر استفاده کرد که با محاسبه ترانس میشه این کارو انجام داد اونم باید از دانشجو های برق قدرت بپرسم المنت قطور تر هم باید بگردم ببینم پیدا میشه

دیدگاه

سلام جناب سید سجاد احدزاده
                  چنین هویه هایی به نام ولر مشهور هستند ، همون طور که حدث زدین جریان بالا باعث داغ شدن سریع نوک هویه میشه .

نیازی به المنت نیست ، کافیه یک مفتول نه چندان ضخیم به ثانویه یک ترانسفورماتور که جریان بسیار بالا و ولتاژ بسیار پایین داره ببندید و ببینید به چه سرعتی داغ میشه .

به طور مثال 0.2 ولت 50 آمپر که توانش میشه 10 وات و طراحیش هم خیلی پیچیده نیست .
                  تعداد دور ثانویه در این ترانس ها 1 تا 3 دور مشاهده شده ...
                  امیدوارم کمکی کرده باشم .
                  موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dr.micro
                    سلام جناب سید سجاد احدزاده
                    چنین هویه هایی به نام ولر مشهور هستند ، همون طور که حدث زدین جریان بالا باعث داغ شدن سریع نوک هویه میشه .

نیازی به المنت نیست ، کافیه یک مفتول نه چندان ضخیم به ثانویه یک ترانسفورماتور که جریان بسیار بالا و ولتاژ بسیار پایین داره ببندید و ببینید به چه سرعتی داغ میشه .

به طور مثال 0.2 ولت 50 آمپر که توانش میشه 10 وات و طراحیش هم خیلی پیچیده نیست .
                    تعداد دور ثانویه در این ترانس ها 1 تا 3 دور مشاهده شده ...
                    امیدوارم کمکی کرده باشم .
                    کاملا تایید میشه
                    طرحی که ارائه شده مدل الکترونیکی هویه موسوم به هفت تیریه
                    میشه بهش کم مصرف گفت چون فقط موقع مصرف روشن میشه

دیدگاه

دوستان اتفاقا یه همچین طرحی به ذهن منم رسید.
                      هویه های تفنگی یه ترانس دارن که ثانویه ش ولتاژ کم با جریان بالا هست مثلا 1 ولت با جریان 10 آمپر.نوک مسی هویه که نازکتر از سیم پیچ ثانویه هست با عبور جریان داغ میشه.
                      من گفتم خب بجای ترانس از یه منبع تغذیه سویچینگ استفاده کنم.
                      حالا این مدار هم همونه یه خروجی با ولتاژ کم و جریان زیاد هستش.این نکته مهم را هم باید در نظر داشت که مسیر سیمپیچ ثانویه تا قبل از نوک هویه باید خیلی کلفت تر (با مقاومت کمتر) نسبت به نوک هویه باشه.
                      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام ممنون از شما دوستان فقط یک سوال از این ترانس های if یا کاهنده ولتاژ که در لوازم الکتریکی استفاده میشه میشه با برداشتن سیم پیچ ثانویه خود ترانس و پیچیدن دو یا سه دور سیم با قطر سه یا 4 میلیمتر در قسمت ثانویه ان به چنین جریانی دست پیدا کرد :read: یا روند پیچیده تری دارد :redface: با تشکر

دیدگاه

بله .میشه سیم پیچ ثانویه را باز کرد و سه چهار دور سیم خیلی کلفت برای ثانویه پیچید.ولی ترانسش فکر کنم باید در توان حد اقل مثلا یه ترانس 2 آمپر باشه.
                          الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام ممنون از شما دوستان فقط یک سوال از این ترانس های if یا کاهنده ولتاژ که در لوازم الکتریکی استفاده میشه میشه با برداشتن سیم پیچ ثانویه خود ترانس و پیچیدن دو یا سه دور سیم با قطر سه یا 4 میلیمتر در قسمت ثانویه ان به چنین جریانی دست پیدا کرد :read: یا روند پیچیده تری دارد :redface: با تشکر
                            این ترانسی که تو شکل نشون داده شده ترانس لامپ هالوژن 12 ولتیه که ترانزیستورهاشو تعویض و تقویت کردند

دیدگاه

چرا توی نقشه اصلی از تریاک استفاده کرده ولی توی مدار ساخته شده 2 تا mj13003 که ترانزیستوره ؟؟؟؟
                              اصلا این نقشه به شماتیک نمیخوره؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X