اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ باطری

سلام
    من میخام باطری رو با سلول خورشیدی شارژکنم ولی همزمان میخام از باطری هم استفاده کنم باطری وشارژر خورشیدی وگرفتم چطور میتونم همزمان باطری رو هم شارژ کنم هم استفاده آیا نیاز به مدار خاصی داره یا با همینا میشه؟

پاسخ : شارژ باطری

نوشته اصلی توسط ramin4565
    سلام
    من میخام باطری رو با سلول خورشیدی شارژکنم ولی همزمان میخوام از باطری هم استفاده کنم باطری و شارژر خورشیدی رو گرفتم چطور میتونم همزمان هم باطری رو شارژ کنم هم استفاده، آیا نیاز به مدار خاصی داره یا با همینا میشه؟
    بستگی داره به توان مورد نیاز مصرف کننده + توان متوسط قابل تولید توسط مجموع صفحات خورشیدی در یک روز آفتابی + ظرفیت باتریهای پشتیبان

ولی معمولا نمیشه هم خدا رو خواست و هم خرما رو ! . طبق اصول؛ در طی روز، صفحات خورشیدی باید توان لازم را برای راه اندازی مطلوب بار مصرفی و همزمان، توان لازم برای شارژر کامل باتریها را فراهم کنند تا در طی شب، بتوان نیروی ذخیره شده در باتریها را جایگزین انرژی خورشیدی کرد.

دیدگاه

پاسخ : شارژ باطری

نوشته اصلی توسط ramin4565
      سلام
      من میخام باطری رو با سلول خورشیدی شارژکنم ولی همزمان میخام از باطری هم استفاده کنم باطری وشارژر خورشیدی وگرفتم چطور میتونم همزمان باطری رو هم شارژ کنم هم استفاده آیا نیاز به مدار خاصی داره یا با همینا میشه؟
      با سلام :
      ولتاژ سلول خورشیدی شما باید بین 1.5 ولت الی 2 ولت بیش تر از باتری قابل شارژ باشد و جریان قابل شارژ هم باید طوری باشد که بتواند 1/10 ظرفیت باتری قابل شارژ باشد. اگر باتری قابل شارژ شما در مدت زمان زیادی قبلا شارژ شده باشد، می توانید از اضافه توان باتری استفاده کنید، اگر بطور هم زمان هم باتری شارژ و استفاده کنید، حداکثر توان مصرفی حدود وات تولیدی سلول های خورشیدی می باشد.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X