اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محافظت از RX ماژول SIM900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محافظت از RX ماژول SIM900

آیا پایه RX ماژول SIM900 نیازی به محافظت بیش از ولتاژ نامی ماژول دارد؟(هنگام متصل شدن به پایه TX میکرو که 5 ولت است)؟

پاسخ : محافظت از RX ماژول SIM900

سلام
    نه دوست عزیز، با خیال راحت میکرو با تغذیه 5 ولت رو به ماژول متصل کن، هیچ مشکلی پیش نمیاد
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

مرسی از پاسختون.اما میگم مطمئنین اینجوریه؟توی بعضی فروما گفتن باید با تقسیم مقاومتی یا با زینر محدود به ولتاژ نامی ماژول بشه!!!

دیدگاه

باید تقسیم مقاومتی بزنی.زنر نیاز نیست.
        اگه مستقیم بزنی شاید کار کنه ولی کم کم بخش یوزآرت ماژول خراب میشه.
        دیتاشیت شو بخون.خیلی آسون توضیح داده.مقدار ولتاژ هر پین رو گفته.

دیدگاه

دیتاشیت رو مجدد چک کردم، حق با دوستان است، نمیتوان مستقیم 5 ولت داد.
          گرچه انتخاب من مقاومت و زنر است.
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام دوستان
            من همین مشکل را داشتم پایه RX ماژولم سوخت :cry2:
            اما به هر راهی زدم نتونستم مشکلش را رفع کنم. با تقسیم مقاومتی هم جواب نداد.
            حتی مبدل منطقی 5 ولت به 3.3 ولت گرفتم بازم جواب نداد. انگار اگه هر قطعه ای بین TX میکرو و RX ماژول بذاری دیتاها از بین میروند
            دیگه اصلا راهی به ذهنم نمی رسه.

دیدگاه

به نظرتون اگه ولتاژ کاری میکرو را پایین بیاریم بهتر نیست؟
              مثل با 3.7 ولت کار کنه. دیگه ولتاژ خروجی پایه TX میکرو هم 3.7 میشه و برای SIM900 مشکلی پیش نمیاد.

دیدگاه

سلام
                من تغذیه 3.9 به SIM908 دادم و برای ارتباط با کامپیوتر از مبدل USB به سریال که ولتاژ RX و TX اش 3.3 ولت هست استفاده کردم و مشکلی پیش نیومد
                توی یه بورد تقسیم مقاومتی زدم، توی یکی دیگه نزدم. جفتشم کار میکرد و ماژول چیزیش نشد
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

3.9 وژلت ولتاژ مناسبی برای sim900 هست من منظورم ولتاژ خروجی پایه TX میکرو هست که به RX ماژول وصل میشه و باید کمش کرد تا به ماژول آسیب نرسه.
                  تصمیم گرفتم میکروم را با 3.5 ولت راه بندازم که ولتاژ خروجیش هم کاهش پیدا کنه oo:

دیدگاه

استاندارد پورت سریال ماژول های سیم کام از نوع ttl هست (سطح ttl هم 5ولت هست)

پس شما بدون ترس میتونید بدون تقسیم ولتاژ استفاده کنید.

من هم قبلا که از سیم900 و 908 استفاده میکردم و الان هم که از سری 800 و 808 استفاده میکنم ابدون تقسیم مقاومتی از مازول استفاده میکنم
                    یعنی تا بحال برای نه برای ماژول های سیم و نه برای بلوتوٍ از تقسیم مقاومتی استفاده نکردم

دیدگاه

با تشکر از پاسختون
                      یعنی شما برای بلند مدت ماژول را روشن گذاشتید براش مشکلی پیش نیومد؟
                      من یه هفته روشن گذاشتمش پایه RX سوخت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X