اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست همکاری برای ساخت کوره القایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست همکاری برای ساخت کوره القایی

سلام رفقا، احتیاج به یک دستگاه کوره القایی آزمایشگاهی خیلی کوچیک دارم ، که یک تاپنج گرم پودر فلزات رو تا حدود ۱۸۰۰ درجه بیاره و ذوب کنه ،
    اطلاعاتم هم در مورد کوره القایی خیلی کمه که چه متغیر ها و چه کمیت هایی داره!
    اگر کسی مایله کمکم کنه چه به صورت نظر دهی و چه به صورت همکاری، استقبال میکنم
    منتظر مهندسای ماهر برقی مملکتمون هستم،، نمیخوام برم جنس خارجی بگیرم
    خدایا شکرت

پاسخ : درخواست کمک برای ساخت کوره القایی

باسلام
    تو این تاپیک میتونید کاملا بصورت جزئی با مراحل ساخت و...اشنا بشید حتما مطالعه بفرمایید
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59536.0

دیدگاه

سلام آقای کریمی
      ممنونم اما به نظرم اصلا کار من نیست !!!
      اینجا باید فرد متخصصی پیدا کنم تا بتونه در ساخت کوره القایی به من کمک کنه
      کسی که تجریه کافی داشته باشه و با هم قرارداد ببندیم
      خدایا شکرت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط barakuda
        سلام آقای کریمی
        ممنونم اما به نظرم اصلا کار من نیست !!!
        اینجا باید فرد متخصصی پیدا کنم تا بتونه در ساخت کوره القایی به من کمک کنه
        کسی که تجریه کافی داشته باشه و با هم قرارداد ببندیم
        سلام
        دوست عزیز هیچ کاری سخت نیست فقط یه کم تلاش می خواد،من خودم در مورد کوره القایی تحقیق کردم،تمام فیلمای پارات و یوتیوب با یه سری اطلاعات از سایتها جمع اوری کردم ولی وقت نکردم ساخت نهایی رو انجام بدم،شما فیلمای اپارات رو ببین،فکر کنم دیگه بتونی برای 5gr یه کوره بسازی،خودتو دست کم نگیر.
        فقط کسانی که خیلی گریه کرده باشند ، خندیدن را بلدند

دیدگاه

پاسخ : درخواست همکاری برای ساخت کوره القایی

سلام کاربر گرامی barakuda

من در این زمینه کمی کار کردم ، طراحی مدارات الکترونیک قدرت و سوئیچینگ ، میکروکنترلرها بخشی از کارم هست .
          در ضمینه هیت کردن فلزات کار کردم با کوره القایی ، برای ذوب در دمای 1800 درجه باید بررسی کنم ببینم چه توانی نیاز هست و چه فرکانسی مناسبه .

از محدودیتهای این کوره ها این هست که هر تکنیک و هر محدوده فرکانس مربوط به کاربد وییه ای هست . تغییر فرکانس در این گونه مدارات امکان پذیر نیست و در صورت تغییر فرکانس بخش قدرت هم باید شامل تغییرات اساسی بشه که تیپ کاری مدار کلا عوض میشه .
          بنابر این شما پیش از اقدام به خرید یا طراحی باید محدوده تغریبی یا نوع کوره رو تا حدودی حدس بزنید تا احتمال بروز مشکلات یا عدم کارایی پایین بیاد .

اگر کمی صبور باشید در فرصتهای آینده لینک مطالبی رو در زمینه این کوره ها در همین تاپیک قرار میدم و در ادامه اگر به نتایجی رسیدید امکان همکاری رو بررسی میکنیم .

در زمینه ایجاد حرارت در فلزات نیاز به توانهای بالا نیست ، اما برای ذوب توانهای نسبتا بالا لازمه کار هست که کار رو به شدت پیچیده میکنه ، نیاز به مدارات و تکنیکهای پیچیده تر و لزوم استفاده از سیستم انتقال حرارت با گردش آب و خنک سازی تحت فشار از موارد اساسی در این کوره ها هست .

http://jinlaiem.en.made-in-china.com...-JL-25KW-.html

بارها اتفاق افتاده که لینک تاپیکها به دلیل ازدیاد مطالب به راحتی قابل پیگیری نیست . معمولا با استفاده از گزینه پاسخ جدید به پستهای شما من مطالب رو دنبال میکنم ، اگر پاسخی نباشه مطلب به فراموشی سپرده میشه .

موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

پاسخ : درخواست همکاری برای ساخت کوره القایی

سلام علیکم، ساخت یک کوره القایی برای یک مهندس برق کار پیچیده و سختی نیست اما طبیعتا برای شخصی مثل من که رشته تحصیلی نزدیک به همچین پروژه ای هم نداشتم بسیار سخت و هزینه ساز خواهد بود،
            هرچند بیشتر تمایل به همکاری با افراد متخصص دارم که ان شا الله خدا هم زمینه کاری مرا نیز بیشتر گسترش دهد،

لیکن فکر میکنم با وجود اینکه هر مهندس برقی قادر به ساختن یک کوره القایی در مقیاس آزمایشگاهی هست ، اما با توجه به تحقیق من انتخاب مدار مناسب جهت کار تخصصی ما کار بسیار دقیقی خواهد بود،

لذا از دوست خوب و عزیزمون هم تشکر میکنم و دعوت ایشان رو به همکاری به دیده منت میگذارم

اضافه شده در تاریخ :
            خدمت کاربر محترم dr.micro عزیز
            به اطلاع میرسانم که صفحه پیغام های خصوصی حقیر مدتی است که دچار اشکال شده است من از طریق ایمیل برای شما شماره تماسم رو ارسال کردم ، امیدوارم مطالعه کرده و تماس بگیرید،
            با تشکر
            خدایا شکرت

دیدگاه

سلام وقت بخیر مهندس
              بابائی هستم از گروه برق صنعتی پایتخت
              گروه ما در زمینه راه اندازی و تعمیرات کوره های القایی فعالیت داره
              اگر در خصوص کوره های القایی سوال داشتین خوشحال میشم کمکتون کنم
              شماره تماس بنده 09357306544 واتساپ هم در خدمتم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام وقت بخیر مهندس
              بابائی هستم از گروه برق صنعتی پایتخت
              گروه ما در زمینه راه اندازی و تعمیرات کوره های القایی فعالیت داره