اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای خرید لپ تاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای خرید لپ تاب

سلام

i5-5200 or 6200 u
    ram :4 or 6 or 8 GB
    HDD : 500 OR 1000 GB
    VGA : 820 به بالا
    PORT : 2 - USB3
    ASUS OR TOSHIBA OR HP OR ACER (اولویت به ترتیب ازچپ به راست است)
    PRICE : 1.800 - 2.200

مرسی
    برای ورود علم ، تکنولوژی ، پیشرفت به اجازه کسی احتیاج نیست !

پاسخ : کمک برای خرید لپ تاب

سلام کاربر گرامی S A B A

شما با این محدوده قیمت چرا یک لپ تاب حرفه ای نمیخرید؟

در این چند سال اخیر از برندهای پیشنهادی شما معایب اساسی و ناهماهنگی سخت افزار و .... دیدم .

پیشنهاد من برای شما Lenovo IdeaPad Z5075 - E - 15.6 inch Laptop برای کارهای پردازشی سطح بالا ، گرافیک بالا و هماهنگی سخت افزار و قیمت مناسب نسبت به کارایی و نگهداری مناسب شارژ باتری و البته تاچ پد بی نطیر و غیر قابل رغابت سری آیدیا پد و وزن مناسب با پردازنده 4 هسته ای (core i5 در مورد پردازنده با تعداد هسته بیشتر به خاطر داشته باشید که هسته های بیشتر باتری بیشتری مصرف میکنند و این باعث کاهش کارآمدی کلی و زمان شارژ پایین تر از نمونه های مشابه خودش میشه شما فقط در صورت نیاز ویژه مجبور به استفاده از نمونه های هشت هسته ای خواهید بود . ) هست با قیمت 1,849,000 در دیجی کالا . بیرون ارزونتر هم میتونید تهیه کنید اما اعتبار اصل بودن در دیجی کالا تضمین شده هست .
    و اما باید بگم که با همین امکانات باید هزینه بیشتری رو در برندهای دیگه بپردازید و اون هم به دلیل نامی شدن برندهایی هست که شما بهشون اشاره کردید ( این موضوع فقط در ایران اتفاق میافته ) .

مشاهده لینکهای رو به شما پیشنهاد میکنم

http://digikala.com/Product/DKP-1266...-IdeaPad-Z5075

http://shop.lenovo.com/ae/en/laptops...eries/z50-amd/

http://digikala.com/Product/DKP-1097...AF%D9%84-E5080

:read: :read: :read:
    این برند قطعا انتخاب مهندسین الکترونیک و معماری و گرافیستها هست . با داشتن دو کارت گرافیک 2 گیگا بایتی مجزا و امکان نمایش 3D فول اچ دی این لپ تاب در سری گیمینگ و مالتی مدیا هم در بالاترین رده ها قرار میگیره .در بررسیهای آماری امتیاز 10 از 10 رو کسب کرده که قابل توجه هست .
    :nerd:
    معرفی اجمالی محصول
    Lenovo IdeaPad Z5075 - E - 15.6 inch Laptop
    آرایشی از فناوریآ‌های پیشرفته، انتخابی مناسب برای کاربران سختآ‌گیر. لپآ‌تاپ Z50-75 یک نمونه نسبتا سبک و با ظاهری ساده و زیبا، یکی از آخرین محصولات شرکت محبوب لنوو است که با قیمت مناسب و امکانات بالا، خیلی سریع در دل کاربران جای باز کرده است. این مدل پتانسیل پاسخگویی به انواع کاربریآ‌های عمومی، نیمه حرفهآ‌ای و حرفهآ‌ای را دارد. سختآ‌افزارهای بهآ‌کار رفته در این دستگاه برای اجرای نرمآ‌افزارهای گرافیکی و محاسباتی مناسب است و تنها در شرایط بارگذاریآ‌های بسیار سنگین ممکن است دچار مشکل شود. شرایط برای اجرای بازیآ‌های روز هم به همین ترتیب است. با Z5075 میآ‌توانید به راحتی بازی کنید و لذت ببرید، اما طبیعتا نباید انتظار اجرای بازیآ‌ها روی بالاترین سطح تنظیمات گرافیکی را داشته باشید. صدای Dolby که از بلندگوهای JBL پخش میآ‌شود، صفحهآ‌نمایش باریک 15.6 اینچی Full HD، و در این سری پردازندهآ‌های مرکزی AMD، گرافیک 2 گیگابایتی Radeon R7،شش گیگابایت رم از نوع DDR3 و حافظه داخلی هیبریدی، امکاناتی هستند که اجرای بازی و تماشای فیلم را با رزولوشن بالا بسیار لذتآ‌بخش میآ‌کنند. پورتآ‌های تعبیه شده در این دستگاه تنوع خوبی دارند و از اتصالات مختلفی پشتیبانی میآ‌کنند. کیفیت ساخت خوب بدنه و عملکرد خوب کیبورد و تاچ پد هم به افزایش ارزش خرید این محصول کمک می کنند.

امیدوارم انتخاب موفقی داشته باشید ، من جدا انتخاب یکی از محصولات شرکت لنوو از سری آیدیا پد ( z ) یا تینک پد ( E ) و یا سری B رو توصیه میکنم .

موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

این که پردازنده رو نوشته AMD ... یه زمان از محصولات AMD خیلی خوشم میومد . ولی بعد از دو دوره استفاده از CPU های AMD و مقایسه اونها با محصولات اینتل به این نتیجه رسیدم که Intel برای کار من مناسب تره .. البته هر دو تای این شرکت ها تبلغات شون به مراتب بالا تر از کیفیت کارشونه و متاسفانه چون محصول بهتری از این دو شرکت تو بازار نیست کاربران مجبورن یکی از این دو تا رو انتخاب کنن... :cry2:
      در مورد کلمه ای که شما میگید حرفه ای ! تا جایی که من دیدم فقط به کامپیوتر هایی حرفه ای گفته میشه که یک ویژگی بخصوص نصب به عموم کامپیوتر های داشته باشن .. مثلا از کارت گرافیک GPGPU پشتیبانی کنن .. یا مثلا مقاوم در برابر ضربه باشن ...
      این کامپیوتر ها همه مثل هم هستن و فرق شون توی سرعت cpu ... مقدار حافظه RAM ... کیفیت صفحه نمایش ... نوع و مقدار حافظه داخلی و از اینجور چیز هاست ...

هر وقت کسی از من درباره خرید لپ تاپ سوال می کنه اولین چیزی که بهش میگن اینکه تا حد امکان سعی کنه لپ تاپ سری N (بدون ویندوز) بگیره و اینکه به هیج وجه اگه قیمت براش مهمه چیز بیشتر از نیازش نگیره... :rolleyes:

دیدگاه

چقدر نا امیدانه یعنی این دو شرکت با تمام موفقیتهاشون در عرصه رایانه های کوچک و بزرگ هنوز نتونستند رضایت شما رو فراهم کنند !
        هرگز برندی رو تخریب و یا تایید نمیکنم ،مردم رو باید به حال خودشون گذاشت ، گرچه خودم دنبال رنکینگها و امتیازها و نتایج تستهای حرفه ای هستم ، اما تحمیل نظراتم به دیگران از علاقه مندی های من نیست . من فقط پیشنهادی رو اون هم با توضیح و تفسیر مطرح میکنم تسمیم با خود شخص هست .

با همه اینها ، بیشتر از 20 ساله که با انواع این مطالب مستقیما درگیرم و کار کردم ،همچنین مطالعه و گشت و گذار مداوم در تازه های الکترونیک و کامپیوتر و دیدن دوره های فراز و نشیب این دو شرکت و مقایسه با پردازنده های صنعتی که کمتر دیده شدند فکر میکنم ثباتی به نظرات من داده باشه تا فرد مورد راهنمایی رو بی جت به محصولی علاقه مند و یا از محصولی متنفر نکنم .

به هر حال شخصا در زمینه مهندسی برق و مکانیک صنایع و معماری با نرم افزارهایی سر و کار دارم که نصب هر کدومشون یک بار کمر لپ تاب و pc رو میشکنه و مدتهاست که این روند رو مدیریت میکنم و اما مساله ای که وجود داره اینه که Gamer ها هرگز نمیتونن از داشتن حتی پیشرفته ترین سیستمها هم لذت ببرند چون "بازیها اینطور طراحی میشن که Gamerها همیشه از سیستمشون ناراضی باشند و به دنبال سیستم بهتر..."

یا میرن میخرن و یا در آرزوی خریدن هستند ...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

دوست عزیز شما لپ تاب را برای چه کاری میخوای استفاده کنی؟ اگه هدف معلوم باشه بهتر میشه راهنمایی کرد.
          لنوو هم مارک خوبیه ولی چون برند خیلی معروفی نیست و جدیده قیمتهاش یکم ارزونتره.
          توشیبا سابقه سوختن cpu زیاده.برندهای معروف را هم با مشخصات یکسان باید پول بیشتری فقط واسه برندش بدی.
          من یه لنوو g510 دو ساله دارم خیلیم ازش راضیم.
          الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

البته برندی مثل لنوو مثل همیشه شناخته نشدست چون وارد کننده قدری روش دست نگذاشته تا حالا .

من سال 80 لنوو T100 از سری تینک پد گرفتم ، در اون زمان بسیاری از این برندهای امروزی یا وجود نداشتن و یا در ایران امکان خریدشون نبود ، اصلا لپ تاب نبود زیاد تو دست ملت از اون موقع تا به حال تعداد زیادی لپ تاب برای مشتری و دوستان و آشنایان خریداری کردم ، همه راضی بودن فقط لنوو میخرم .

در حدود سالهای 80 چند تا برند رو خاطرم هست تو بازار مثل توشیبا ، سامسونگ و فوجیتسو که کاملا ژاپنی بود 2تا شون اون یکی هم کره ای .

در مورد سوختن CPU باید بگم که حتی یک موردش هم ضعف بسیار شدید در طراحی رو نشون میده ، ASUS هم در PC هم لپ تاب ضعف شدید در پورتهای ورودی و خروجی خصوصا USB داشت و آمار هنک کردن سیستم و سوختن چیپست I/O بالا داشت و النم داره .

گرچه هر کدو از برندها خوبیها و بدیهایی داره اما ما با گذشت زمان بهشون عادت میکنیم و برامون طوری عادی میشه که شاید دیگه نمیبینیمش .

الان Z500 دارم از سری IDEA PAD راضیم ازش به قول بعضیها کارت گرافیک فلان و ... نداره اما سخت افزارش منحصر به فرده و به طور مثال تاچش اونقدر دقیق و سریع و راحت و متفاوته که من رو از کار کردن با بهترین موسها منصرف میکنه .

البته یه وایو Z5 گردن کلفت CORE i7 هم دارم 8گیگ 500 گیگ و فلان دو برابر z500 هزینه خریدش شده ولی کارآیی بالایی ازش نمیبینم.

دیدگاه

من اگه قصد خرید داشته باشم ..مارک های DELL و Lenovo تو گزینه هام نیست .
              DELL که تا حالا کلی مدل های مختلفش دستم بوده . یکی از یکی بی خود تر... مثلا دکمه بلوتوث داره ولی بلوتوث نداره..
              Lenovo تا جایی که دیدم از لحاظ مختلف خوبه فق تنها مشکلی که باهاش دارم اینه که هر کدوم از آشنایان که تو کار فروش هستن میگن برگیشتیه زیادی داره ... اتفاقا من هم از طراحی لنووو خوشم میاد و قیمت هاش هم خیلی خوبه .. :rolleyes:

بنظرم با توجه به وضعیت آشفته بازار قطعات اینکه بگم چه لپ تاپی بهتره واقعا کار دشواریه ! :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X