اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدویژن و پروتئوس اندرویدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدویژن و پروتئوس اندرویدی

سلام دوستان دنبال نسخه های اندرویدی پروتئوس و کدویژن می گردم. چنین نرم افزارهایی وجود داره اصلا ؟ یا چیزی شبیه اینا؟
    من کامپایلر آردوینو برای اندروید رو پیدا کردم ولی کدویژن نه متاسفانه. یه چیزایی هم شبیه پروتئوس پیدا کردم ولی قطعات اصلی مورد نیاز من یعنی avr و آردوینو رو نداشت. اگه کسی سراغ داره ممنون میشم راهنماییم کنه. :smile:

پاسخ : کدویژن و پروتئوس اندرویدی

بعید می دونم. من کامپایلر اندرویدی ندیدم! آخه دیوایس های اندروید قدرت این کار ها رو ندارند. یه نرم افزار خیلی جالب فقط هست برای شبیه سازی های سبک آنالوگ Every Circuit خوبه.
    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

سلام
      برای کدویژن چیزی ندیدم.اما نرم افزار کامپایلر برنامه سی واسه اندروید هستش
      برای مدارات هم شبیه ساز هست اما پروتیوس نیست که بتونی مدارات میکرو باهاش برنامه ریزی کنی.من تاحالا ندیدم

دیدگاه

ممنون از پاسخ های دوستان ، راستش فکر میکنم دیوایس های اندرویدی قدرت پروگرام کردن میکروها رو داشته باشن چون من کامپایلری پیدا کردم که میشه باهاش یک ماژول آردوینو رو پروگرام کرد :eek:

دیدگاه

همانطور که اشاره کردید در محیط اندروید در صورتیکه وسیله شما (گوشی و یا تبلت) دارای USB OTG باشد.بسادگی میتوانید عمل پروگرام کردن میکرو را انجام دهید.

در فیلم زیر این موضوع نشان داده شده است :

http://www.aparat.com/v/CI8Yb

برای کمپایل کردن هم میتوانید از کمپایلر AVR-GCC استفاده کنید که نسخه ویندوزی آن همان WinAVR است و البته اتمل نیز آنرا در اتمل استدیو ساپورت میکند و برای این کار میتوانید از نرم افزار CCTOOLS استفاده کنید.

لینک دانلود :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pdaxrom.cctools&hl=en

البته من از برنامه های فوق استفاده میکنم و تجربه به من نشان داده که از این برنامه ها در حال حاضر نمیتوان انتظار نوشتن برنامه های سنگین را داشت. بلکه تعریف آن برای من ایجاد تغییرات کوچک در هدر فایل و Make فایل پروژه از قبل نوشته شده است تا در صورت تماس برخی مشتری ها سریعا تغییرات اعمال شده و برای آنها فایل هگز ایمیل و یا تلگرام شود.

اما بحث پروگرام کردن میکرو واقعا مفید و جالب است. چون شما در هر مکانی بسادگی میتوانید میکرو را پروگرام کرده و حتی تنظیمات فیوز بیت ها را بسادگی تغییر دهید. و عملا پروگرامر کاملا پرتابل میشود. البته خصوصیات فیزیکی شامل ابعاد و قاب پروگرامر + امکانات سخت افزاری پروگرامر در اینجا اهمیت پیدا میکنند.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

با تشکر از آقای لاچینی ، یه سوال دیگه هم داشتم دوست عزیز :rolleyes: . چیزی شبیه پروتئوس سراغ ندارید که بشه تو موبایل اندرویدی باهاش مدارات مخصوصا میکرو یا آردوینو رو شبیه سازی کرد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadegh.put
              با تشکر از آقای لاچینی ، یه سوال دیگه هم داشتم دوست عزیز :rolleyes: . چیزی شبیه پروتئوس سراغ ندارید که بشه تو موبایل اندرویدی باهاش مدارات مخصوصا میکرو یا آردوینو رو شبیه سازی کرد ؟
              خواهش میکنم. نه متاسفانه نرم افزاری نمیشناسم.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X