ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 37
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

پروژه: طراحی یک FFT با FPGA و نمایش نتایج در لینوکس با گراف های Python

سلام به همه دوستان

موضوع پروژه شد:
    طراحی یک FFT با FPGA و نمایش نتایج در لینوکس با گراف های Python

دریافت سیگنال انالوگ با ADS7816P و پیاده سازی در XC6SLX9 به همراه XCF04S و یک SRAM به شماره IS61LV25616 و ارسال به برد RASPBERRY PI V2 B بصورت سریال یا موازی و نمایش گراف ها در پایتون به همراه یک رابط GUI در پایتون

کدنویسی در FPGA با VHDL
    کدنویسی در RASPBERRY PI با PYTHON 3

من شماتیکشو شروع میکنم ببینید و بعد PCB رو طوری درمیارم که بصورت SMD کاملا روی IO های RPI نصب بشه. با تمام ملاحظات طراحی PCB

بقیه دوستان هم وارد بازی بشن
    امیدوارم یه نتیجه آموزشی خوب برای همه داشته باشه

خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2010/06/25
    تهران
    77
    0
    drg

پاسخ : پروژه: طراحی یک FFT با FPGA و نمایش نتایج در لینوکس با گراف های Python

سلام.

میشه در مورد "ارسال به برد RASPBERRY PI V2 B بصورت سریال یا موازی" بیشتر توضیح بدین! طبیعتا مشکلی در ارسال به برد نداریم ولی در ارسال به سیستم عامل چه مسیری باید طی بشه؟دیتا به چه طریقی میخواد به حافظه سیستم عامل انتقال پیدا کنه؟

نمیخواهید قبل از شروع به PCB بیشتر روی طرح صحبت کنیم؟
    یا علی.
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس 80
    سلام.

میشه در مورد "ارسال به برد RASPBERRY PI V2 B بصورت سریال یا موازی" بیشتر توضیح بدین! طبیعتا مشکلی در ارسال به برد نداریم ولی در ارسال به سیستم عامل چه مسیری باید طی بشه؟دیتا به چه طریقی میخواد به حافظه سیستم عامل انتقال پیدا کنه؟

تو پایتون با ماژول های مربوطه دسترسی مستقیم به IO بصورت پارالل یا UART یا SPI داریم
    اونجا بصورت مولتی ترد دیتا رو REAL میگیریم و میریم برای گراف با ماژولی مثل MATHPLOT

من شماتیکو میکشم میزارم بعد روش بحث میکنیم

میتونیم نمودار های اینجوری داشته باشیم:

خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس 80
    سلام.

فقط مستلزم اینه که با RASPBIAN JESSIE و PYTHON مقداری اشنا باشید
    البته این مسیر هم استارت خوبیه
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

سلام به همه

اولین نمونه شماتیک اماده شد
    ببنید و نظرات و پیشنهادات رو بدین

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

من فیبر اینو طوری در میارم که روی RPI چفت بشه. کاملا smd

فقط خواهشی که دارم اینه که هدف این پروژه اموزش و رشد. یه کار جمعی خوب.
    در مسیر فروش، درامد زایی، پروزه های دانشگاهی و ... استفاده نشه
    ممنونم
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

هیچ نظر یا پیشنهادی نیست؟
    2010/10/04
    تهران
    1,511
    430

با سلام و تشکر از جناب نجفی
    اون sram اونجا احتمالا به عنوان منبع ذخیره ی دیتای ورودی هست و بصورت fifo عمل میکنه؟
    و اینکه این برد فقط عمل نمونه برداری و انتقال رو انجام میده و پردازشی نمیکنه، درسته؟
    ماکزیمم فرکانس نمونه برداری چقدره و پهنای باند fft چقدر تخمین زده میشه؟
    و در آخر اینکه طول زمانی سیگنال ورودی چقدر میتونه باشه؟
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2014/06/30
    75
    1

سلام
    استاد نجفی

من ی پیشنهادی داشتم ، ممنون میشم ،اگر در طول پروژه ، این موضوع رو مد نظر قرار بدید.

این پروژه اطلاعات پایه، وسیعی میخواد و بالاخره شما باید در یه چارچوبی مطالب رو سرفصل بندی کنید .

با توجه به تخصص و تجربه بالای شما و سایر دوستان،

این پروژه مورد توجه طیف وسیعی از دوستان در سطوح مختلف قرار میگیره،که شاید سطحشون کمی پایین تر از

پروژه جاری باشه مثلا Raspberry Pi کار نکرده باشن یا هر اطلاعات پایه ای دیگه ک پیش نیاز این پروژه هست.

میخواستم خواهش کنم ،اگه صلاح میدونید در کنار این ارائه و انتقال تجربه،

برای اینکه تازه کارهایی مثل بنده هم ، بتونن ازین بحث استفاده کنن ،

لطف کنید هر جا احساس میکنید مطلبی رو باید گفته بشه اما در ی پست مجال آوردنش نیست و برگشت به مباحث قبلی

در اصل مبحث وقفه ایجاد میکنه (مثل مباحث پایه ،fft ،Raspberry Pi ، پردازش سیگنال،و... ) اگر لینک مفید و مناسبی

برای مباحث پایه اون پست جاری دارید ، در انتهای پست قرار بدید ، تا برای تازه کاری مثل من هم قابل استفاده باشه

پیشاپیش از توجه شما
    سپاسگذارم
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط نو رسیده
    با سلام و تشکر از جناب نجفی
    اون sram اونجا احتمالا به عنوان منبع ذخیره ی دیتای ورودی هست و بصورت fifo عمل میکنه؟
    و اینکه این برد فقط عمل نمونه برداری و انتقال رو انجام میده و پردازشی نمیکنه، درسته؟
    ماکزیمم فرکانس نمونه برداری چقدره و پهنای باند fft چقدر تخمین زده میشه؟
    و در آخر اینکه طول زمانی سیگنال ورودی چقدر میتونه باشه؟
    سلام
    سوال اول : بله
    سوال دوم : نه. کل کار و ساخت نتایج نهایی با برد fpga و با یه پرتکل به راسپبری فقط برای نمایش نمودارهای حرفه ایی و گرافیکی خوب انتقال میده
    سوال3: ADS7816 رو بخاطر همین انتخاب کردم. چون هم دقیق و اساسیه و هم سرعت نمونه برداریش 200 کیلو سمپل
    سوال 4: دست خودته
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط QICS
    سلام
    استاد نجفی

من ی پیشنهادی داشتم ، ممنون میشم ،اگر در طول پروژه ، این موضوع رو مد نظر قرار بدید.

این پروژه اطلاعات پایه، وسیعی میخواد و بالاخره شما باید در یه چارچوبی مطالب رو سرفصل بندی کنید .

با توجه به تخصص و تجربه بالای شما و سایر دوستان،

این پروژه مورد توجه طیف وسیعی از دوستان در سطوح مختلف قرار میگیره،که شاید سطحشون کمی پایین تر از

پروژه جاری باشه مثلا Raspberry Pi کار نکرده باشن یا هر اطلاعات پایه ای دیگه ک پیش نیاز این پروژه هست.

میخواستم خواهش کنم ،اگه صلاح میدونید در کنار این ارائه و انتقال تجربه،

برای اینکه تازه کارهایی مثل بنده هم ، بتونن ازین بحث استفاده کنن ،

لطف کنید هر جا احساس میکنید مطلبی رو باید گفته بشه اما در ی پست مجال آوردنش نیست و برگشت به مباحث قبلی

در اصل مبحث وقفه ایجاد میکنه (مثل مباحث پایه ،fft ،Raspberry Pi ، پردازش سیگنال،و... ) اگر لینک مفید و مناسبی

برای مباحث پایه اون پست جاری دارید ، در انتهای پست قرار بدید ، تا برای تازه کاری مثل من هم قابل استفاده باشه

پیشاپیش از توجه شما
    سپاسگذارم
    سلام

بله حتما
    فقط مشکلی که هست چون اینجا فایل گذاشتن وقت گیره من همه جیز رو تو کانالم قرار دادم
    از راسپبری تا پایتون و....
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 37