اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی یک مینی موبایل با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی یک مینی موبایل با avr

درود به همه عاشقای الکترونیک
    من پروژه کارشناسیم رو ساخت یک مینی موبایل برداشتم..درواقع میخوام با یک میکرو و ال سی دی تاچ چهار تا کار رو پیاده کنم..smsو زنگ و mp3 player و یک بازی..
    کمک میخوام ازتون که باید از کجا شروع کنم؟؟!

پاسخ : طراحی یک مینی موبایل با avr

نوشته اصلی توسط donatello
    درود به همه عاشقای الکترونیک
    من پروژه کارشناسیم رو ساخت یک مینی موبایل برداشتم..درواقع میخوام با یک میکرو و ال سی دی تاچ چهار تا کار رو پیاده کنم..smsو زنگ و mp3 player و یک بازی..
    کمک میخوام ازتون که باید از کجا شروع کنم؟؟!
    ابتدا باید پروژه خود را تعریف و الزامات آن را مشخص کنید. اگر می خواهید سرعت تکمیل پروژه زیاد باشد، بهتره از ماژولهای آماده استفاده کنید مثلا ماژول SIM900 ، ماژول mp3 player، ماژول SD Card، ماژول LCD تاچ، ماژول پلیفایر صوتی، ماژول کی پد و ماژول جوی استیک

در گام بعدی، بر اساس درجه پیچیدگی گرافیکی و افکتهای صوتی بازی مورد نظر و نیز سطح مهارتها و تجربه خود، یک میکروکنترلر و زبان برنامه نویسی مناسب انتخاب کنید.

دیدگاه

کلیت کارم مشخصه یعنی میدونم چی میخوام ولی با هیچ کدوم از این ماژول ها کار نکردم و اصلا نمیدونم چجوری باید کل مدار رو طراحی کنم..اصلا این ماژول ها در پروتئوس هستند یا نه..در ضمن من 6 ماه فرصت دارم

دیدگاه

کلیت کارم مشخصه یعنی میدونم چی میخوام ولی با هیچ کدوم از این ماژول ها کار نکردم و اصلا نمیدونم چجوری باید کل مدار رو طراحی کنم..اصلا این ماژول ها در پروتئوس هستند یا نه..در ضمن من 6 ماه فرصت دارم
        پس چرا معطل هستید ؟؟؟؟ :biggrin:
        شروع کنید اول از همه برنامه ریزی کنید مثلا:
        اولا انتخاب میکرو و زبان برنامه,ال سی دی و کی پد
        بعد سراغ اصلی ترین کار یک موبایل تماس!!!
        بعد اس ام اس
        بعد.............
        از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
        --------------------------------------------------------
        تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
        --------------------------------------------------------
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

... با هیچ کدوم از این ماژول ها کار نکردم و اصلا نمیدونم چجوری باید کل مدار رو طراحی کنم...
          خوب پس در این 6 ماه کار زیادی در پیش رو دارید، به نظرم بهتره ابتدا از مطالعه دیتاشیت ماژول GSM شروع کنید. در مجموع پروژه نسبتا مفصلی را برای شروع یادگیری الکترونیک عملی انتخاب کرده اید.

دیدگاه

داداش پروژه ی سختی برداشتی خیلی مکافات داره.
            حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MohammadMers
              داداش پروژه ی سختی برداشتی خیلی مکافات داره.
              آره میدونم ولی همین فورس خوبیه تا کلی چیز یاد بگیرم..در ضمن ما به سختی عادت داریم :biggrin:

دیدگاه

آره میدونم ولی همین فورس خوبیه تا کلی چیز یاد بگیرم..در ضمن ما به سختی عادت داریم :biggrin:
                داداش برا این کار باید با sim900 یا یه ماژول جی اس ام دیگه کار کرده باشی و مسلط باشی. باید به برنامه نویسی ال سی دی و تاچ مسلط باشی. باید طرز مونتاژ مدارو بلد باشی. از همه سخت تر بازیه اوه اوه اوه اوه لا مصب بازی با کل پروژه برابری میکنه (از نظر من)!
                حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

دوست گرامی قبل از هر چیز باید بگم که این کاری که شما میخواید انجام بدید، همونطور که دوستان گفتند کار طولانی هستش مخصوصا قسمت گیمش.حالا شما شما اگه بخواید این کار ها رو با یه ال سی دی tft ادغام کنید بازم این خودش کار رو دو چندان میکنه.یعنی اگه شما بخواید همه این کارهایی رو که گفتید به اضافه یه tft و یه بازی درست درمون انجام بدید احتیاج به رم زیادی دارید که فکر نکنم با پردازنده های معمولی انجام بشه، اگه میخواید یه چیز درست حسابی از اب در بیاد به نظر من باید برید به سراغ پردازنده های آرم که این خودش بازم دردسرهای مربوط به خودشو رو داره.ولی هیچ کاری نشد نداره، اگه شما رو این کار اصرار دارید قبل از انتخاب سخت افزار حتما پارامترهای خودتون رو مشخص کنید مثلا اگه میخواید از ال سی دی های رنگی استفاده کنید، مشخص کنید که چه رابط کاربری رو میخواید(گرافیک منوها بالا باشه یا ساده باشه یا اصلا منو میخواید) و مهم تر از همه میزان سطح گیم رو مشخص کنید مثلا همین بازی snake خودمون که رو گوشی های ساده وجود داره خدا میدونه چند خطه حتی برای طراحی این بازی از هوش مصنوعی هم استفاده میشه. الیته ببخشید من قصد ترسوندم شما رو ندارم ولی خواستم بدونید که با چی طرف هستید.براتون آرزوی موفقیت دارم.
                  [img width=281 height=100]http://cdn.persiangig.com/preview/acPBCNLNNr/images.jpg[/img]

دیدگاه

با سلام و درود
                    چندسال پیش در جشنواره نوجوان خوارزمی شخصی بود که با AVR چنین چیزی ساخته بود و رتبه هم کسب کرده بود. چیزی که ساخته بود یک محیط گرافیکی داشت و چندتا نرم افزار هم برایش ساخته بود. پس این کار امکام پذیر است و نیاز به تلاش دارد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X