اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاربرد این نوع ال ای دی ها در کجاست.؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاربرد این نوع ال ای دی ها در کجاست.؟

با سلام :
    اگر کسی از کاربرد این نوع ال ای دی ها اطلاع دارد، لطفا در این تاپیک قرار دهد.

علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

پاسخ : کاربرد این نوع ال ای دی ها در کجاست.؟

نوشته اصلی توسط علی تحیری
    با سلام :
    اگر کسی از کاربرد این نوع ال ای دی ها ....
    روشنایی کف
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

سلام و با اجازه جناب تحیری
      دوستانی که تجربه کار با led 5630 را دارند . لطفا حداکثر جریان مطمئن به شرط داشتن هیت سینک مناسب برای آن را اعلام نمائید چون با 150 میلی آمپر قید شده در دیتا شیت بنظرم گرمای زیادی ایجاد میگردد. آیا در لامپهای تجاری هم همین مقدار جریان را در نظر میگیرند ؟ قبلا از توجهتان تشکر مینمایم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MSP labs
        سلام و با اجازه جناب تحیری
        دوستانی که تجربه کار با led 5630 را دارند . لطفا حداکثر جریان مطمئن به شرط داشتن هیت سینک مناسب برای آن را اعلام نمائید چون با 150 میلی آمپر قید شده در دیتا شیت بنظرم گرمای زیادی ایجاد میگردد. آیا در لامپهای تجاری هم همین مقدار جریان را در نظر میگیرند ؟ قبلا از توجهتان تشکر مینمایم .
        با سلام :
        در لامپ های تجاری، با اضافه شدن جریان زیاد مشکلی پیش نمی آید، ماننده یک لامپ 12 ولت 21 وات تک کنتاکت لامپ ترمز خودرو. چون ولتاژ نامی این لامپ ها 12 ولت است اما با روشن شدن خودرو ولتاژ تا نزدیکی های 14 ولت است، ولی مشکلی نیست. اما ال ای دی ها به اضافه جریان مصرفی بسیار حساس می باشند و باعث ضعیف شدن و در نهایت سبب سوختن آن ها می شود.شدت روشنایی یک ال ای دی در دمای 25 درجه سانتی گراد 3 برابر شدت نور در دمای 75 درجه سانتی گراد است. پس تا جایی که امکان دارد ال ای دی را با جریان کم تر راه اندازی کنید. تا بدنه آن ها داغ نشود.

دیدگاه

در تابلوهای آسانسور نمایشگرهای بالا و پایین رو با اینا میسازن. یه شبرنگ تیره با طرح مورد نظر میآ‌چسبانند رو اینا

دیدگاه

سلام و تشکر از پاسخهای دوستان
            با این حساب درصورتی که بتوانم دمای آنها را پائین نگه دارم ؛ جریان 150 میلی آمپر رامیتوان بدون نگرانی برقرار نمود .درست فهمیدم جناب آقای تحیری ؟
            جناب mojalan درکاربردی که شما فرمودین باتوجه به اینکه هدف ایجاد روشنایی محیط نیست شاید آنها را با جریان خیلی کمتری روشن میکنند که اساسأ حرارت چندانی تولید نمیکنند .اگر منظورتان چیز دیگری است لطفأ توضیح بفرمائید.
            با تشکر ازوقتی که صرف مینمائید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MSP labs
              سلام و تشکر از پاسخهای دوستان
              با این حساب درصورتی که بتوانم دمای آنها را پائین نگه دارم ؛ جریان 150 میلی آمپر رامیتوان بدون نگرانی برقرار نمود .درست فهمیدم جناب آقای تحیری ؟
              جناب mojalan درکاربردی که شما فرمودین باتوجه به اینکه هدف ایجاد روشنایی محیط نیست شاید آنها را با جریان خیلی کمتری روشن میکنند که اساسأ حرارت چندانی تولید نمیکنند .اگر منظورتان چیز دیگری است لطفأ توضیح بفرمائید.
              با تشکر ازوقتی که صرف مینمائید.
              بلسلام
              کاملا درست است بشرطی که جریان مجاز در حد 150 میلی امبر بوده باشد شما کم تر استفاده کنید در حدی که دمای ال ای دی زیاد بالا نرود

دیدگاه

سلام
                خیلی ممنونم جناب تحیری
                اگر اجازه بفرمائید من یک پرسش در مورد ترانسی که برای تغذیه اینها در نظر گرفته ام ؛ مطرح کنم و آن اینکه ترانسی قدیمی 220 به 110 دارم ؛ اگر کل ثانویه آن را باز کنم و به صورت دولا ( یعنی وسط طول سیم را تا کرده و دو سر آن رابه هم وصل کنم یا به عبارتی طول سیم را نصف و قطر آن را دوبرابر کنم ) دوباره بپیچم و با فرض اینکه سر وسط هم داشته باشم ؛ برای سر وسط باید طول سیم را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده باشم یا تعداد دور ثانویه باید با هم مساوی باشد. خلاصه کلام میخواهم با همان سیم ثانویه ؛ ولتاژ دوبل کمتر وجریان بیشتر داشته باشم بنظرم با این کار ولتاژ دوبل حدودأ 27 ولت و جریان دو برابر بدست میاید. شرمنده از اینکه پرسشم طولانی شد.
                قبلأ از وقتی که صرف میکنید تشکر مینمایم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MSP labs
                  سلام
                  خیلی ممنونم جناب تحیری
                  اگر اجازه بفرمائید من یک پرسش در مورد ترانسی که برای تغذیه اینها در نظر گرفته ام ؛ مطرح کنم و آن اینکه ترانسی قدیمی 220 به 110 دارم ؛ اگر کل ثانویه آن را باز کنم و به صورت دولا ( یعنی وسط طول سیم را تا کرده و دو سر آن رابه هم وصل کنم یا به عبارتی طول سیم را نصف و قطر آن را دوبرابر کنم ) دوباره بپیچم و با فرض اینکه سر وسط هم داشته باشم ؛ برای سر وسط باید طول سیم را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده باشم یا تعداد دور ثانویه باید با هم مساوی باشد. خلاصه کلام میخواهم با همان سیم ثانویه ؛ ولتاژ دوبل کمتر وجریان بیشتر داشته باشم بنظرم با این کار ولتاژ دوبل حدودأ 27 ولت و جریان دو برابر بدست میاید. شرمنده از اینکه پرسشم طولانی شد.
                  قبلأ از وقتی که صرف میکنید تشکر مینمایم.
                  با سلام :
                  مواری را که شما باید اول مطمئن و سپس اقدام کنید بقرار زیر است.
                  1- آیا ترانس شما بصورت ایزوله پیچیده شده یا اتو ترانسفورمر. ( سیم پیچ ورودی و خروجی جدا پیچیده شده باشد.) در اتو ترانسفورمر سیم پیچ 220 ولت است که از وسط یک سیم جدا می کنند می شود 220 به 110 ولت. اگر ایزوله بود به مرحله 2 بروید.
                  2- شما باید بدانید توان این تراس چند ولت آمپر است.
                  هرچه قدر که توان ورودی است حدور 15 درص از این توان کم کنید، می شود توان خروجی .( بالا بردن ولتاژ آمپر کم، یا پائین آوردن ولتاژ بالا بردن آمپر.
                  3- اگر می خواهید سیم پیچ خروجی را باز و دوبله بپیچید، یادتان نرود جهت هر دو سیم پیچ باید در یک جهت باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
                    با سلام :
                    اگر کسی از کاربرد این نوع ال ای دی ها اطلاع دارد، لطفا در این تاپیک قرار دهد.

سلام

بعضی اوقات برای بکلایت یک لوگو یا علامت! مثلا در آسانسور برای روشن کردن علامت های فلش رو به بالا و پایین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X